Komentarze (282)
Segregacja śmieci bardziej skomplikowana. Od nowego roku aż sześć pojemników
Zaloguj się
 • Gregio8

  Oceniono 60 razy 58

  Nieee kary nas czekają... I za 5 dwunasta rząd zabiera się za temat terapia wstrząsowa. W prądzie dowalą 30%, w śmieciach kolejne opłaty, inflacja dorzuci swoje bo paliwo i prąd w górę.
  A ty Kowalski płać i siedź cicho dobra zmiana robi wszystko by było tanie państwo, wystarczy nie kraść i państwo w ruinie.

 • tomasz0111

  Oceniono 49 razy 49

  Na zachodzie każdy sklep, który sprzedaje napoje w plastikowych i szklanych butelkach posiada automat do ich odbioru (lub po prostu skupuje opakowania wtórne). Za rozpoznane butelki z kaucją otrzymujemy kupon do wykorzystania w kasie, reszta jest sortowana i wyrzucana. Oczywiście ta druga kategoria to tylko pomyłki - po co nosić opakowania do sklepu, jak się nic za nie nie dostanie...
  U nas nie można oddać butelki, jeśli się nie ma paragonu z konkretnego sklepu - więc nie mówmy o recyclingu, w Polsce parlamentarzyści są zajęci niszczeniem praw obywatelskich, nie mają czasu na duperele.

 • otopolskiepieklo

  Oceniono 54 razy 30

  od wielu, wielu lat (także w paru krajach na cywilizowanym zachodzie) zawsze segregowałem śmieci i uważam to za coś całkiem normalnego, choc zasady sa różne w róznych miejscach

  nawet jak w Polsce nie było obowiązku też to robiłem (nawet szukając specjalnych pojemników)

  nie rozumiem co tak bardzo przerasta intelekt (domniemany) przeciwników segregacji

 • swiroslaw_klamczynski

  Oceniono 27 razy 25

  Wprowadzić kaucję na butelki plastikowe i automaty do ich skupu!

 • obserwatoriumpolityczne.pl

  Oceniono 23 razy 21

  Obowiązkiem urzędników jest zrobić tak, aby ta segregacja była jak najmniej uciążliwa dla ludzi.
  Natomiast z drugiej strony, jak znam Polskę, to pewno ten problem zostanie zawierzony matce boskiej i urzędnicy pozbędą się w ten sposób problemu.

 • owrank

  Oceniono 24 razy 20

  będą jakies dopłaty rządowe do rozbudowy altan śmietnikowych ? przy domu jednorodzinnym wstawić 6 nawet małych pojemników to bedzie sztuka... o chyba, że celem jest aby śmeici były wystawiane przed płot i wtedy przy sześciu wywozach w tygodniu worki będą stały codzinnie przy posesjach. Efekt ESTETYCZNY zapewniony :(

 • dzepe

  Oceniono 23 razy 15

  Kolejne komplikacje i tworzenie martwych nieegzekwowalnych przepisów sprawi że co raz więcej januszy będzie wywozić śmieci do lasu, to już się dzieje.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX