Komentarze (59)
Mały ZUS od początku 2019 r. Kto zapłaci niższe składki?
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • g96

  Oceniono 3 razy 3

  Następny manewr zapożyczony z czasów gospodarki planowej. "Obniżamy ceny pralek i radioodbiorników!" No ale drożały artykuły spożywcze. Miało to dla tłuszczy przykryć rzeczywistą podwyżkę. Tylko że około 50 lat temu ludzie myśleli, reagowali na fakty, na rzeczywistość i nie dało się społeczeństwa łatwo zrobić w balona. Teraz samo sobie wybrało reżimek, samo wiecuje i rozkoszuje się oszustwami partyjniaków. A niby był analfabetyzm, nie było wolnych mediów, nie było internetu, nie można było wyjeżdżać, iw sklepach wiele nie było. Skąd więc dziś tyle głupoty?

 • zarliwy

  Oceniono 5 razy 3

  Tylko argument ulicy może ukrucić te pisokatolskie złodziejstwo. Skoro francuzi "nauczyli się" od pisiorstwa jeść widelcem, to weźmy przykład od francuzów i na wzór żółtych kamizelek wyjdźmy na ulicę.

 • agamich

  Oceniono 5 razy 3

  Mały Zus to wiecej "kasy" w kieszeni podatnika i od tego TERAZ bedzie podatek.Żywa gotòwka dla rzadu.Dla mnie jaka bedzie emerytura?Moge ale nie skorzystam.

 • ona_ona_80

  Oceniono 3 razy 3

  Jest super, jest super, więc o co ci chodzi... Lalala

 • obserwatoriumpolityczne.pl

  Oceniono 3 razy 3

  Ta obnizka to podwyzka - zobacza kto sie pomyli, odczekaja 10 lat i ukradna zalegle skladki z odsetkami. Polskie dziadostwo - lepiej z tego nie korzystac, za duze ryzyko, to polska urzednicza narodowa pulapka.

 • t.t

  Oceniono 2 razy 2

  Mali przedsiębiorcy chorują tak samo, jak duzi, a ich leczenie też nie jest tańsze. Kolejny populistyczny ruch i kolejna komplikacja w przepisach.

 • dawnyprezes

  Oceniono 8 razy 2

  Mam 10 tys. zł oszczędności (zapłacony z wynagrodzenia - ZUS), kupuję maszynę za 10 tys., a sprzedaje za 12 tys. i od 12 tys. płacę ZUS !. Dobrze rozumiem !?. To może płacić comiesięczny ZUS od kwoty w "skarpecie" !.

 • tomasz.rze

  Oceniono 2 razy 2

  Kto skorzysta z tej "ulgi" niech pierwszy rzuci kamień.
  Bo obiecywany kamień od rządu podobno jest bardziej realany niż wirtualne xarobki na czarno i pod stołem.

 • didja

  0

  A jakiś PiSofil mógłby mi wyjaśnić, na jakiej podstawie prawnej PiS dyskryminuje w owym "małym ZUS-ie" twórców?

 • mjunhy

  Oceniono 12 razy -4

  ja z tego skorzystam bo pracodawca płaci mi mały ZUS, zarabiam oficjalnie minimalną krajową a dwa razy tyle pod stołem i nawet 500+ mi się należy na pierwsze dziecko

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX