Szef "Solidarności" starł się z posłem WiS. Poszło o zakaz handlu. Duda: "Zapłacisz za te słowa chamie!"

Poseł Jacek Wilk z koła Wolni i Skuteczni w nieparlamentarnych słowach wypowiedział się na temat związkowców. Na reakcję szefa "Solidarności" nie trzeba było czekać "Zapłacisz za te słowa chamie! - napisał Piotr Duda.

"Tak związkowe su******y, które poza byciem wiecznymi działaczami często niemal nigdzie nie pracowały, 'pomagają' naszemu handlowi, czyli małym i średnim przedsiębiorcom" - napisał w weekend na Twitterze Jacek Wilk z koła Wolni i Skuteczni.

W ten sposób poseł skomentował rozmowę prezesa Związku Przedsiębiorców i Pracodawców Cezarego Kazimierczaka z dziennikiem "Fakt".

Kazimierczak stwierdził w niej, że tylko w tym roku zamkniętych zostanie 15 tysięcy małych sklepów, co ma mieć związek z wprowadzeniem zakazu handlu w niedzielę.

Dla porównania – cztery lata temu w ciągu roku zamknięto tylko 600 sklepów. Dokładne wyniki zobaczymy w styczniu, ale już teraz widać, że sytuacja jest dramatyczna

- mówił Kazimierczak.

Ostry komentarz posła Wilka zniknął z Twittera tak szybko, jak się na nim pojawił. Na jego wpis zdążyło jednak zareagować kilku użytkowników serwisu, w tym Piotr Duda.

Duda: "Zapłacisz za te słowa chamie!"

Przewodniczący NSZZ "Solidarność" skomentował słowa posła Wilka w dość krótki, ale jednoznaczny sposób. "Zapłacisz za te słowa chamie!" - napisał na swoim profilu. Jego wpis  - w przeciwieństwie do wypowiedzi  Wilka - wciąż jest dostępny na Twitterze.

Zakaz handlu w niedzielę dzieli Polaków

71 proc. Polaków uznaje, że państwo nie powinno ustalać, jak obywatele spędzają niedziele. Z drugiej strony, niewiele mniej osób uważa, że w niedziele nie powinien pracować nikt - wynika z badania Maison&Partners, przeprowadzonego na zlecenie Związku Przedsiębiorców i Pracodawców. Badanie to pokazuje, że opinie Polaków wobec zakazu handlu są  spolaryzowane, żeby nie powiedzieć wewnętrznie sprzeczne.

To, że bardzo wiele osób ma problem z wyrażeniem jednoznacznej opinii o zakazie handlu w niedziele, potwierdzają inne wyniki. 52 proc. deklaruje, że działania PiS w zakresie ograniczenia niedzielnego handlu ocenia raczej lub całkiem pozytywnie, ale aż 44 proc. ocenia je raczej lub zdecydowanie negatywnie. Gorszy odbiór (pod względem odsetka "negatywnych" odpowiedzi) miała tylko reforma sądownictwa.

AKTUALIZACJA: Już po opublikowaniu naszego tekstu Jacek Wilk zamieścił na Twitterze wpis, w którym przeprosił za swoje wczesniejsze słowa.

"Dopiero gdy człowiek napisze (pierwszy raz w życiu!l) brzydkie słowo, to gazety tym się interesują. Za nieparlamentarne słowo raz jeszcze PRZEPRASZAM (nie było skierowane do żadnych konkretnych osób/organizacji) ale święty by się zdenerwował widząc skutki zakazu handlu w niedziele" - napisał na Twitterze poseł WiS.

Więcej o:
Komentarze (318)
Starcie posła Jacka Wilka z szefem "Solidarności". Piotr Duda: "Zapłacisz za te słowa chamie!"
Zaloguj się
 • ks-t

  Oceniono 222 razy 216

  No po prostu cham. Jak mógł powiedzieć coś o działaczach Solidarności. Albo jeszcze, nie daj Boże o Kacperku, ręczniczku i nie zapłaconych rachunkach Dudy. Albo o ZOMO. No po prostu cham.

 • Jan Kowalski

  Oceniono 207 razy 203

  Poseł Wilk napisał to co myśli każdy rozsądny człowiek. Związkowcy to banda skur...synów, którzy sami nie pracują biorą ogromną kasę mają przywileje i jeszcze rozpieprzają gospodarkę czyli zubożają ludzi.

 • cezaryk

  Oceniono 161 razy 157

  > Duda: "Zapłacisz za to chamie!"
  35 kilo najlepszej psiej karmy, posłanko, 3 kocyki i 2 tygodnie w związkowym hotelu. Ty chamie!
  Duda... taki śmieszny, taki żałosny.

 • Jan Kowalski

  Oceniono 151 razy 145

  Piotrze Duda jak ty musisz żałować, że nie możesz wyciagnąć swojej zomowskiskiej pały i wypłacić posłowi Jackowi Wilkowi osobiście.

 • mannoroth

  Oceniono 121 razy 117

  Duda nazywający kogoś chamem, to jak Hitler nazywający kogoś antysemitą...

 • earthboundmisfit

  Oceniono 109 razy 107

  Czego jak czego, ale o "Kacperku" Dudzie nie można powiedzieć, że nigdy nic nie robił. Przecież w stanie wojennym ten "bohatyr" bronił budynku TVP przed "zabijakami" z Solidarności.

 • Franciszek Feliksik

  Oceniono 98 razy 94

  pazerne nieroby związkowe,żyjące jak książęta za naszą kasę !! Pora aby związkowcy byli opłacani ze składek związkowych, najwyższa pora zakończyć to bandyckie złodziejstwo tych pazernych cwaniaków !!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX