Komentarze (189)
500 plus nie dla samotnych rodziców? Ministerstwo Pracy: Przypominamy tylko jakie jest prawo
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • satelitka1

  Oceniono 4 razy 4

  ciekawe, że nierobom nie każą przynieść odcinka wypłaty...

 • sailor20170605

  Oceniono 8 razy 4

  Pieniążki na łapówki się kończą? Dla mnie cały ten program 500 srebrników powinien trafić do kosza. Jakoś nie mam ochoty dokładać się na dzieciorobów. Natomiast uszczelnianie dziur w szambie świadczy o kondycji budżetu. Polak oczywiście zawsze będzie starał się oszukać. Tata narobił bachorów i zostawił rodzinę ale na kasę daje bez sprawy o alimenty i to konkretną bo mimo wszytko się poczuwa i dobrze zarabia, a nic oficjalnie i mamusia dostaje kasę również na pierwsze dziecka. Gdyby miała oficjalne alimenty to przekroczyła by próg, 500 srebrników piechotą nie chodzi.

 • bobislaw.borboje

  Oceniono 3 razy 3

  Nie prawo, tylko lewo.

 • mona_3

  Oceniono 5 razy 3

  Czyli jeżeli ojciec dziecka jest nieznany świadczenie nie przysługuje?
  To wbrew równości konstytucyjnej!

 • maciejwscieklica

  Oceniono 2 razy 2

  rozumiem, ze prawo to prawo a juz sprawiedliwość to od pisiorów zalezy

 • alex.wawa

  Oceniono 2 razy 2

  Ale gdzie jest napisane, że wymagany jest wniosek o alimenty ?
  Pkt 2 kończy się "chyba, że:" i tam są wymienione warunki kiedy przysługuje bez zasądzonych alimentów. Pkt 2. ppkt 4 czy 5. nie wymaga wniosku alimentacyjnych.
  Wiec o czym to ministerstwo pierniczy ?

 • uridium

  Oceniono 2 razy 2

  "Nie ma takiej niegodziwości i podłości, do której nie posunęłoby się 'opiekuńcze' państwo, gdy zabraknie mu pieniędzy".
  Tak to jest, jak się utrzymuje hordę urzędali i polityków, mając nadzieję, że kosztem innych dadzą jakieś przywileje. W tym PiSSowskim systemie 'plusów' tylko ci złodzieje są na PLUS!

 • rodziu81

  Oceniono 4 razy 2

  Akurat przepis jest OK, bo porobilo sie setki matek samotnie wychowujacych dziecko aby tylko brak kase na 1 dziecko mimo ze formalnie zyja z ojcami dzieci

 • poparzony

  Oceniono 1 raz 1

  A któremu z rodzicowi przyznać 500+?
  Temu, który wystąpił pierwszy o 500+ czy może każdemu z osobna che, che, che

 • barakuda62

  Oceniono 1 raz 1

  PiSie przywileje po niespełna trzech latach odchodzą w PiSdu,ale to nie koniec- pieniądze,miliardy złotówek,które zostawił poprzedni rząd już przeżarte i rozkradzione, PiSiory z Krzywomordym na czele już widzą dno tego wora a coraz bardziej do nich dociera że i oni tam się znajdą.

 • 51danuta

  Oceniono 1 raz 1

  Jak samotna matka nie dostaje alimentów to należy jej jeszcze zabrać 500 +. Gdzie tu logika?

 • wejsunek35

  Oceniono 1 raz 1

  Zgodnie z prawem 80 lat temu Żyd nie był czlowiekiem.

 • baby1

  Oceniono 5 razy 1

  Jest to jakiś knot prawny. A w sytuacji, gdy prawa pozostaje w związku nieformalnym. Czy nie przysługuje im świadczenie na drugie i następne dzieci?

 • siwywaldi

  Oceniono 7 razy 1

  Z jednej strony uszczelniają system, bo mimo "propagandy sukcesu" KAŻDY widzi, że dziura w budżecie coraz większa, a z drugiej to całkiem słusznie.

  Bo dziś spory odsetek tzw. samotnych matek, jest samotna WYŁĄCZNIE na papierze, bo się zwyczajnie opłaca. Np. samotna matka ma prawo do wspólnego rozliczenia z dzieckiem, pierwszeństwa w przyjęciu dziecka do przedszkola, dodatkowych profitów socjalnych w zakładzie pracy itp., a od trzech lat "wskoczyło" jeszcze 500 plus. Więc po co formalizować związek?

 • jac ben

  Oceniono 3 razy 1

  Przepraszam, gdzie można zutylizować bezużyteczne dziecko poczęte i już urodzone? Na stronie ministerstwa powszechnej szczęśliwości cosik nie mogę znaleźć ...

 • wujekdolf

  Oceniono 3 razy 1

  zmiany, zmiany i wreszcie ktoś normalny się tym zajmie a pisiory wrócą tam skąd wypełzły :)

 • grey55

  Oceniono 2 razy 0

  rzadko się zgadzam z PiSlamskim reżimie ale tutaj mają racje - brak zasadzenia alimentów albo ustalenia, że nie można ich mieć bo rodzić nie żyje spowodowany jest tym, że taka kobieta już facet z takiego związku nadal są razem i powadzą nieformalne gospodarstwo domowe - a całość ma tylko i wyłącznie na celu żerowanie na systemie, który premiuje samotnie wychowujących rodziców. Jest to po prostu niesprawiedliwe w stosunku do normalnych rodzić i ich dzieci.

 • maria2164

  0

  DOBRZE ROBIĄ DO DOCHODU TRZEBA DODAC ALIMENTY A DUZO KOBIET JE UKRYWA ABY DOSTAC 500= NIEKTÓRZY PANOWIE PŁACĄ WIĘKSZE KWOTY NA UTRZYMANIE DZIECI ANIŻELI ZAROBKI MATEKW

 • sanna.i

  0

  Po co powoływać się na ustawę, która z założenia jest zła? Dlaczego nie uzasadnią skąd pomysł na takie przepisy? Przecież zapowiadali, że na drugie i kolejne dziecko 500+ będzie przysługiwało bezwarunkowo. Zwłaszcza, że w tym przypadku nie uwzględnia się dochodu na osobę w rodzinie.. Potwierdził to niedawno sąd swoim wyrokiem. Te przepisy są bezzasadne, choć nie bezcelowe. Sporo zaoszczędzą..

 • radon13

  0

  Przepis ustawy należy także zrozumieć ! Gdy nie ma warunku dochodowego żadne alimenty nie mają nic do rzeczy. Chodzi o sytuację 500+ dla 1 dziecka.

 • pawelatt

  0

  Jedno jest zastanawiające. Jeśli nie występuje się o 500+ na pierwsze dziecko to po co przedstawiać zaświadczenia o dochodach? Miało być taniej obsługiwać system bo nie trzeba będzie weryfikować czy przysługuje świadczenie, a weryfikują wysokość dochodów każdego wnioskodawcy i jak skłamiesz w oświadczeniu to na 8 lat do więzienia.

 • ochaos

  0

  Ciekawostką jest za to fakt, iż w momencie przyznania alimentów według państwa NIE JEST SIĘ SAMOTNYM RODZICEM. Bo ma się przyznane alimenty...

 • pe_ro

  0

  To nie wina PiSSdzielców to wina tych którzy uchwalili te przepisy - jak już rżnąć głupa to na całego.

 • a.k.traper

  0

  Jako obywatel tego państwa i płacący tutaj podatki uważam, że "wszystkie dzieci nasze są" i jeżeli wszelkie świadczenia dodatkowe mają być po uważaniu to należy je zlikwidować.
  Jedyne sprawiedliwe rozwiązanie to odliczenie lub zwolnie z podatku po obliczeniu dochodu na głowę w rodzinie, a jeżeli inwestycja w młode pokolenie to to konto oszczędnościowe z którego można zainwestować w naukę, mieszkanie czy podobne sprawy.

 • alabama8

  0

  W takim razie samotne matki muszą zadeklarować, że nie są samotne - wprawdzie nie prowadzą wspólnego gospodarstwa z ojcem dziecka, ale pozostają w konkubinacie z ... i tu można wskazać dowolnego Pana :-)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX