Komentarze (164)
Szczurek odpowiada komisji ds. VAT: Skandal. 250 mld zł to nonsens. Trybunał Stanu? "Chętnie"
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • sailor50

  Oceniono 15 razy 13

  Geniusze z PiSuaru stworzyli Nową Matematykę. Wartości Vat rosną im jak fujarka w rekach ładnej laski. Co komunikat, to kilka razy więcej. Nie mają pojęcia o wartościach kwot. Chodzi tylko o zaszokowanie swojego elektoratu. Jak słyszę te kwoty, to ręce opadają. Żadnego pojęcia o ekonomii, o finansach państwa - wszystko według zasad Nowej Matematyki autorstwa Nowogrodzkiej!! ŻENADA!! Matolstwo polskie "lepszego sortu" na ogół umie liczyć do 2500, potem już gubi się całkowicie - nie wie ile zer ma miliard, a ile bilion. Dla nich miliard i bilion to prawie to samo. WON Z POLSKI!!!

 • Oceniono 15 razy 13

  Ależ pisowcy mają rację! Luka w VAT wynosiła np. w roku 2014 w całej UE ok. 160mld Euro i wynosiła najwięcej w Rumunii 37,9% , a najmniej w Szwecji 1,2%. Polska była mniej więcej pośrodku stawki.
  We Włoszech była największa w liczbach bezwzględnych i wynosiła 36,9 mld Euro.
  żródło : www.sis-verlag.de/archiv/steuerpolitik-gesetzgebung/meldungen/2385-mehrwertsteuer-luecke-mehrwertsteuer-luecke
  Chodziło o potencjalne wpływy z VAT, które nie zostały wpłacone do budżetów państw, w tym o szarą strefę, a nie żadne zawinione przez rząd danego państwa przyzwolenia na działanie mafii VAT-owskich. Jeżeli w Polsce luka VAT-owska wynosiła 5 mld EUR rocznie, to było to zaledwie 3% luki VAT-owskiej w całej UE. Odpowiada to prawie dokładnie udziałowi Polski w gospodarce UE.
  W luce VAT-owskiej byliśmy przeciętnym państwem UE, ani lepszym, ani gorszym od innych krajów.

 • westgreg

  Oceniono 19 razy 13

  Zapewne nie wszystko działało tak jak trzeba (prawdopodobnie z czystego urzędniczego asekuranctwa, co w jakiś tam sposób lobbyści mogli wykorzystywać), ale przecie nikt normalny w te 250 mld nie uwierzy. Założenie, że VATowskie złodzieje grzecznie płaciłyby podatek, gdyby prawo było szczelne, może przyjąć tylko kompletny głupek.

 • hens

  Oceniono 12 razy 12

  250 mld to po prostu medialny fack...................rozsprzedali RUCH i ich włości oraz rozkradli kasę ze SKOKÓW....................a banda oszukanych naiwnych katotalibów nadal zagłosuje na prezesa.
  JARO też jest prawdomówny pomimo że tatuś Rajmund był konfidentem. dla NKWD i UB..............ale praca w bibliotece wzbogaca. Tatuś zadbał o warchoła, do tego stopnia że UB-ecja nie obudziła śmiecia o 6 rano w dniu ogłoszenia stanu wojennego, ani nigdy później.

 • kajetan907

  Oceniono 10 razy 10

  Nie ma co liczyć na cywilizowaną rozmowę z bolszewikami.

 • 55kris

  Oceniono 10 razy 10

  Chore te ćwoki, chore... Pochylmy się nad nimi z troską i kaftanem bezpieczeństwa, bo sobie brzytwą duże kuku zrobią...

 • damtek

  Oceniono 11 razy 9

  Przez ostatnie 3 lata wydatki na "przywileje władzy", czyli nagrody, samochody służbowe i podróże ministrów i wiceministrów rzadu PiS, to co najmniej 300 mln zł.
  Ta kwota jest z pewnością wyższa, bo w zestawieniu brakuje części informacji.
  Nola Rajs/twitter

 • tygrys102

  Oceniono 10 razy 8

  szewczak to prymitywne, pisowskie bydlę

 • asr1

  Oceniono 9 razy 7

  ten nieuk morawiecki , przypominam mgr historii/też się jej nie nauczył/ , dostanie niezłego łupnia od zawodowca !!! będzie niezły kabaret szkoda tylko , że za nasze podatki.Przy okazji dam radę gowinowi bo to kolejny nieuk: brakuje ci do 1-szego ?? , przejedź prywatnym samochodem ze 4 razy na czerwonym jak cię nie złapią masz 4x500=2000 PLN zaoszczędzone możesz wydać !!!

 • eksporterka

  Oceniono 6 razy 6

  " ..... mówiła, że w resorcie finansów za jej czasów był zatrudniony tzw. superpracownik, który miał duży wpływ na legislację."

  Ha, ha, ha

 • rozterka47

  Oceniono 6 razy 6

  PIS nie takie bzdury potrafi w oczy gadać.

 • 1111pln

  Oceniono 9 razy 5

  Szachermacherowe troliki pyszczą, znaczy zabolało... 😁😁😁

  Dobrze, dobrze...

 • dodekanezowiec

  Oceniono 6 razy 4

  Statystyka wygląda tak - 10 firm robi karuzele celem wyłudzenia 5 mln zł. Każdy odlicza naliczony 5 mln, ale płaci należny. Tylko ostatni nie wplaca naleznego. Wyludzono 5 mln. Wg PiS 10 firm razy należny plus naliczony to 100 mln zł. Ale czy wyborca PiS po zawodowce to zrozumie?

 • damtek

  Oceniono 4 razy 4

  Władza blokuje dostęp do informacji publicznej, łamiąc Wasze prawa obywatelskie.
  Takich przykładów mamy setki, nie sposób wszystkich wymienić. Oto wybrane przypadki - artykuł w Gazecie Wyborczej
  Jarosław Kurski/twitter

 • uridium

  Oceniono 4 razy 2

  'Trybunał Stanu? "Chętnie" '
  Nooo, ja bym się jednak mocno zastanowił, tym bardziej, że w trybunale sami PiSSowscy aparatczykowie. Kto wie, może jest tam talent na miarę prokuratora Andrieja Wyszynskowo... A słupki powili idą w dół, więc i PiSSowska determinacja może wzrastać...

 • edza4

  Oceniono 3 razy 1

  Gdyby tak uwierzyć w to co głoszą kłamcy i naczelny kłamca z papierami na tę okoliczność,można by rzec że pieniądze w budżecie to tylko wynik odzyskanego VAT-u natomiast wzrostu gospodarczego w ogóle nie ma,natomiast reasumując wzrost gospodarczy i ten miliardowy VAT to jakoś tych pieniędzy jest niewiele.Jak widać kłamstwo ma za krótką koszulę,ale od czego mamy "ciemny lud" który tylko pomoże kłamstwo ubrać w welon.

 • edek40

  Oceniono 1 raz 1

  Pogubiłem się. Jakiś czas temu słyszałem o kwocie 340 mld. Zapędzili się przez przypadek?

 • runnin.biz

  Oceniono 5 razy 1

  250 mld to kwota nieweryfikowalna a sam podatek VAT w obecnej formie, czyli usianej furtkami, zwolnieniami i "tymczasowymi" stawkami jest k r y m i n o g e n n y. Zyskują na nim dorsdcy, gangsterzy i niekiedy rządy, jeśli społeczeństwa są odpowiednio oglupione.

  A co do szczurka to pamiętam bardzo dobrze wzmożone kontrole i dokrecanie śruby przedsiębiorcom i obywatelom.

  PO=PiS

 • asraz

  0

  Sąsiedzi mają nadwyżki. PIS systematycznie zadłuża Polskę. Ponoć są miliardowe
  nadwyżki. To kto kradnie?

 • niiika4

  Oceniono 2 razy 0

  Gdzie jest opozycja? dlaczego nie komentują na bieżąco w jedynych jeszcze wolnych media zakłamania pisowskiego na każdy temat...vat,protesty, brak zapłaty dla podwykonawców,knf,prokuratura,Stachowiak,taśmy morawieckiego...cicho-sza.I dlatego nie pozbędziemy się nigdy tego pisowskiego bajzlu.

 • statystyka_agentury

  Oceniono 5 razy -3

  Pełny stenogram rozmowy Czarnecki-Chrzanowski zawiera takie interesujące wypowiedzi Czarneckiego, których celowo nie podała Gazeta Wyborcza:

  "ja nie jestem Żydem i w żaden sposób nie jestem rodzinnie związany natomiast bardzo mocno współpracuję z tą grupą ludzi i jestem jedynym Polakiem w zarządzie fundacji Auschwitz Birkenau z osobistej prośby Pana Ronalda Laudera zostałem powołany w listopadzie zeszłego roku. . . ja też jestem jednym z największych dla przychodów prywatnie największym prywatnym donorem fundacji Auschwitz Birkenau co jest też informacją publiczną aczkolwiek nienagłaśnianą nie wiem czy to przypadkiem nie ma gdzieś tutaj jakiegoś elementu czy ten człowiek [Sokal] nie jest jakimś strasznym antysemitą".

  "Ja mieszkam w Miami na wyspie gdzie czterdzieści dwa domy są. My jesteśmy z żoną jedynymi gojami, czterdzieści jeden domów żydowskich... W takiej społeczności mieszkamy"

  "Wie Pan kto zakładał Getin Bank? U was są dokumenty. Wniosek o przejęcie Górnośląskiego Banku gospodarczego na bazie, której licencji powstał Getin złożyłem ja i Nathaniel Rothschild. To był mój wspólnik w 2004 r. I uwaga, Kwaśniak nie dał mu licencji, Rothschildowi, po raz pierwszy w ogóle w historii."

  "Tam była straszna afera Rothschild interweniował przez ambasadora brytyjskiego tutaj. I ostatecznie Rothschild wycofał swój wniosek. Ma pan u siebie wszystkie dokumenty. Kwestia była taka, że jak aresztowano Chodorkowskiego (były prezes Jukosu – red.), Putin aresztował Chodorkowskiego. Tuż przed jego aresztowaniem bardzo duże pieniądze Chodorkowski wycofywał z Rosji. Nathaniel Rothschild był u niego w radzie nadzorczej Jukos. No i gdzieś tam było podejrzenie, nigdy nie prowadzono sprawy, ale było podejrzenie, że być może Rosjanie to mogą potraktować jako pranie brudnych pieniędzy. No i nie wiadomo co z tego będzie. No i Kwaśniak na wszelki wypadek powiedział mu, że to, za nim się tamta sprawa wyjaśni, no to on tu nie może dać licencji. A kiedy się sprawa wyjaśni, może za dwa lata, albo może za pięć. I Rothschild, on tu był personalnie jako osoba, nie jako bank, wycofał swój wniosek."

  "myśmy w dwójkę występowali tutaj do KNF-u. Jako nabywcy Górnośląskiego Banku Gospodarczego żeby na jego bazie, potem zbudować Getin Bank. Jego wniosek jest u was. . .
  Bo to akurat ciekawa historia 2004 Nathaniel Rothschild syn Jamesa Rothschilda byłego prezesa Bank of England to był mój wspólnik."

 • tytus.k

  Oceniono 10 razy -6

  250 000 000 000 PLN to dużo. W Tesco można za to kupić ośmiorniczek starczących na 50 miliardów porcji. Ale się nażarli, nie? ;-)

 • zc11

  Oceniono 7 razy -7

  Przyrost gospodarczy za rzadow PiS i PO podobny.Roznica polega na tym ,ze za PiS wydaje sie o czterdziesci kilka mld.zl wiecej rocznie na cele socjalne.Ponadto deficyt budzetowy jest mniejszy o polowe.Skat to wzielo moim zdaniem z uszczelnienia VAT-u.

 • eldemon

  Oceniono 15 razy -9

  Pan Szcurek i reszt do końca b ęda szli w zaparte!

 • dojcze_kabana

  Oceniono 14 razy -10

  To ten co wszedł za Vincenta po interwencji Belki, co słyszeliśmy podczas posiadówki u Sowy? Ile kosztował stołek dla niego?

 • kobow

  Oceniono 13 razy -11

  Zaraz przylbica opadnie.

 • mrpens

  Oceniono 14 razy -12

  W całej UE jest VAT i karuzele, ale kraj Tuska to znowu zielona wyspa hahahahahaaa

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX