Komentarze (70)
Minister Rafalska potwierdza: emerytury matczyne od marca przyszłego roku
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • quiconque

  Oceniono 11 razy 9

  chcemy emerytur BEZ PODATKU !!!! I żadne emerytury matczyne nie przysłonią tematu

 • adamjh

  Oceniono 8 razy 8

  Wielki sukces! Teraz tyle samo osoba bez emerytury dostanie z pomocy spolecznej! A tak na marginesie. Ta ustawa jest sprzeczna z konstytucja! Co w sytuacji gdy to ojciec wychowa czorke dzieci? Takie systuacje sie zdarzaja. Sam znam taki przypadek!

 • jhbsk

  Oceniono 7 razy 7

  Kolejne rozdawanie cudzych pieniędzy. Ta banda złodziei nas wykończy.

 • eva01

  Oceniono 9 razy 7

  Tak już rząd działa, że z podatkami zawsze zdąży., ale z wypłatą już nie. Dopracujcie ustawę dla matek dzieci niepełnosprawnych, głęboko upośledzonych. Dla tych matek należy się dożywotnia renta,

 • Tomasz Jeziorek

  Oceniono 9 razy 7

  Czyli kobieta która potrafiła wychować 4 dzieci i do tego pracować uzyskując emerytury są traktowane jako gorsze? To powinna być dopłata, nawet niższa np 500 zł do emerytury ale dla każdej kobiety która ma wychowała minimum 4 dzieci bez względu na to czy ma emeryturę czy nie. Bo inaczej po raz kolejny fundujemy nierobom, i oszustom z szarej strefy kasę. Karając poniekąd kobiety przedsiębiorcze i zaradne! Przecież to ze składek i podatków tych zaradnych Pań, będą szły pieniądze na tych co im się nie chciało.... Gdzie tu jest logika? Poza populistycznym socjalizmem... w końcu uda im się zrobić tak że każdy będzie miał po tyle samo.... tyle samo nic... Teraz czekać jak UE się przyczepi że to jest dyskryminacja ojców.... ;) ja pie... czy tam ktoś coś myśli w ogóle...

 • sh32wlodzimierz

  Oceniono 7 razy 7

  tak żeby na wybory do Europarlamentu już jakąś kaskę przytulić

 • tomtg123

  Oceniono 6 razy 6

  Super - a od jesieni więzienie dla czołowych polityków PiS, jesienią wybory do Sejmu i Senatu.
  Konstytucja.
  Kaczka orła nie pokona, prędzej skona, pie...na.
  Będziecie siedzieć panie i panowie przestępcy, w więzieniu jest wasze miejsce.

 • andrew-live

  Oceniono 6 razy 6

  BURAKI ,ZNOWU ROZDAJĄ KASĘ PODATNIKÓW,A KLECHY BĘDĄ MIŁY UŻYWANIE!!!!!!!!!!!

 • hefajstos1

  Oceniono 12 razy 6

  Czy mamusie , ktorych dzieci przebywały w domach dziecka lub rodzinach zastępczych też otrzymają to świadczenie ?
  A ojciec, ktory po śmierci żony rezygnuje z pracy i opiekuje się 8-9 dzieci (wszystkie niepełnoletnie) nie otrzyma tej emerytury?

 • bkrr

  Oceniono 7 razy 5

  no najlepiej narobic soebie dzieci isc po zabpomogi a potem dostac emeryture sorry ale rozmumien doliczyc iles lat do emerytur ale to, a tak nawiasem mówiac to powinni za... ten zus i ta babe bo moja mama jak mnie urodziła i była przedsiębiorca to płaciła zus jak była na macierzyńskim wiem bo widziałam dokuemnty i sie na tym znam ale do emerytury jeje tego nie policzyli i mimo ze były odwołania to dupa bala macierzyńśki to macierzyńśki i ch... tak powiedziało babsko w zus , tyle jest we mnie złaosci na ten zus bo ja tyram płace podatki mama jedno dziecko i nic nie mam nawet chorobowego nie chcieli mi wypłacic no bo sie pochoworałam goraczka ale co zus tzreba zapłącic w termieni nie i nie dostała dostałam odmowe na głupi tydzień za dzień spóźnienia a one nic nie robia przez całe zycie wiec nie wiem czy sie nie zwolnie i tez pójde po 500+ a po co pracowac urzeraz sie z urzedniakmi bo cos tam wynajemowa cbiuro pałcic zeby miec dostaen 500 plus plus dodatek do mieszkania zarejestruje sie jako bezrobotan moge mie wykreslic bo do pracy i tak nie pójde ha ha

 • kzlis

  Oceniono 3 razy 3

  mam 40 lat, jestem w połowie wymaganej puli potomstwa, jak się dobrze postaram to zdążę jeszcze urodzić brakujące do czwórki dzieci - rzucę pracę w służbie zdrowia i będę oczekiwać na zasłużoną emeryturę jako nobliwa matrona - skarb narodu - po co mam pracować skoro i tak nie wypracuje więcej niż państwo da mi za rodzenie dzieci?

 • usmiech_nocy

  Oceniono 2 razy 2

  Rafalska wspiera patologię! Najpierw kasa dla nierobów, że się mnożą i płodzą kolejne pokolenia darmozjadów, a teraz dla suk emerytura.
  Skandal!!!

 • marta15052018

  Oceniono 2 razy 2

  nie wierzę!!! całe życie na zasiłkach, dużo dzieci i potem emeryturka. I to wciąż za kasę ludzi ciężko pracujących. Noż kuwa w Polsce promowane jest menelstwo!!!

 • maguniaklikunia

  Oceniono 4 razy 2

  A co z ojcami którzy spłodzili gromadkę dzieci często nawet z kilkoma kobietami? A rodziny w których powołano na świat 12 dzieci to nie powinny dostać trzech takich emerytur i jeszcze medal od-rodzenia. Pani minister a co z rodzinami Romskimi, czy ktoś policzył te rodziny i ich dzieci ?

 • Artur Turar

  Oceniono 2 razy 2

  to sa chyba jakies jaja... przeciez teraz im wszystkim te du....py popekaja.

 • Artur Turar

  Oceniono 1 raz 1

  to sa chyba jakies jaja... przeciez teraz im wszystkim te du....py popekaja.

 • rasta-mw

  Oceniono 3 razy 1

  Należy im się, w końcu wydały na świat tyle dzieci, aby hołubieni przez pis księża mieli używanie na nie skalanych małych ciałkach.

 • maxim38

  0

  Patologia się cieszy ale róbcie tak dalej to będzie gwóźdź do Waszej trumny.Dobrze sobie wykalkulowaliście....PatoBaba urodziła i wychowała sześcioro patodzieciaków a te może już pełnoletnie i niektóre na zasiłkach będą z mamusią głosować Za.To samo z narodowcami i inną patologią.Jak tak można?Te dzieci i tak wyjadą do Niemiec bo Wy zamiast inwestować w miejsca pracy inwestujecie w patologiczne zachowania.

 • jagra2909

  0

  Oczywiście nie zaznaczono w artykule, że " świadczenie może być przyznane matce po osiągnięciu wieku 60 lat albo ojcu po osiągnięciu wieku 65 lat, w przypadku gdy nie posiada dochodu zapewniającego niezbędne środki utrzymania" - art. 3 ust. 3 projektu ustawy. Tak więc będzie badana aktualna sytuacja materialna osoby ubiegającej się o takie świadczenie, które może, ale nie musi być przyznane.

 • dslo

  Oceniono 2 razy 0

  A jeśli matka umarła lub odeszła, a minimum 4 dzieci wychował ich ojciec, to co wtedy?

 • kuba_wu

  Oceniono 5 razy -1

  Dlaczego mama+ a nie rodzic+?
  Czy pani Rafalska uważa, że nie ma ojców, którzy zasługują na taki sam przywilej? Czemu?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX