Komentarze (44)
Koniec użytkowania wieczystego. Ustawa jeszcze nie zadziałała, a już trzeba ją zmieniać. Zostało niewiele czasu
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • 13sw

  Oceniono 7 razy 3

  Ustawa w zasadzie niczego nie znosi. Zamienia użytkowanie wieczyste, będące jakby własnością, choć obciążoną opłatą roczną w "pełną własność", choć obciążoną opłatą przekształceniową. Jak zwał, tak zwał.

 • kiks11

  Oceniono 7 razy 3

  Płacę uw i ok, przekształcą mi i będę płacił oplatę jakąś tam, ale zeby nie wpaść w problemy finansowo-fiskalne będę musiał dalej płacić opłacę jakąś tam tak jak bym miał uw. Pytam na penisa to przekształcać? Zrobić dobrze paru prezesom SM i komu jeszcze? Bo jak się lepszemu sortowi wydaje, że nie bedą płacić to się tylko wydaje.

 • 20portal

  Oceniono 2 razy 2

  PiS - buble prawne. Jak zwykle. Niech ci partacze naucza się rządzić.

 • czarek2851

  Oceniono 2 razy 2

  Już widzę te 30 dni. Jak przychodzę do urzędu i zabijam ich smiechem. Ciekawe czy ktoś zwiększył ilość etatów bo jak nie to jedno wielkie g

 • dolorek

  Oceniono 2 razy 2

  To znaczy że developer sprzeda później mieszkania z gruntem, na którym ciąży obowiązek zapłacenia w ciągu Oluś tam lat pełnej wartości gruntu?

 • zdananasiebie

  Oceniono 2 razy 2

  Skonczyły się WAT-y czas na podatek z CHATY. CZY ZŁODZIEI MOŻNA PORÓWNAĆ DO UCZCIWYCH CIUŁACZY?. Zaharowywali się , jedli chleb ze smalcem a teraz sruuu płać podatek od ciężkiej harówy. Uchwalają gniota byle jak i zaraz poprawki/naród tego nie wytrzyma, pójdą na Belweder/. Powinni jednocześnie uchwalić w Polsce eutanazje dla emerytów zamiast podwyżki w marcu 2019 , Który emeryt będzie wstanie wysupłać kwotę potrzebną na wykup gruntu? .
  Może następna ustawa będzie taka ,emeryt dostanie zupke raz dziennie zamiast emerytury, szybciej zdechnie, bo tu już należy zapomnieć o godności ludzkiego życia.
  Mam nadzieje ,że w 2019 roku nikt nie zagłosuje na PiS. Narodowcy działajcie szybciej, róbcie spotkania by ludziska się dowiedzieli że istniejecie, może jeszcze da się uratować cokolwiek.

 • same.zalety

  Oceniono 2 razy 2

  Skarb Państwa właśnie mi przesłał w tej sprawie pismo. Z okazji bonifikaty przy opłacie przekształceniowej podnieśli wartość gruntu. Wycenili nasz grunt (pod budynkiem wspólnoty na 7,5 mln zł). Wzrost opłaty o 400%. Zamówiliśmy operat- wyszło 1,8 mln zł.

  Po nowych stawkach, po bonifikacie, wykup w 1 roku mieszkania mniej niż 40m2 wynosiłby 11 tys. zł. To się emerytki ucieszą...

 • jacmenos

  Oceniono 2 razy 2

  to nie przypadek ! kolejny sabotaż w celu spowodowania
  kompletnego chaosu w państwie / biznesie !!!

 • refio

  Oceniono 1 raz 1

  Co by tu jeszcze nie spier......olić. Pisowscy komisarze ludowi w akcji.

 • wichura

  Oceniono 5 razy 1

  Prawda jest taka, że użytkowanie wieczyste powinno być dawno zlikwidowane, w drodze przekształcenia we własność - bo de facto jest prawem identycznym. Różni się tylko opłatą roczną. Tyle, że budżety lokalne by tego nie wytrzymały - więc tkwimy w tym pseudo-prawie kolejne lata, płacąc dwa podatki od gruntu - nieraz horrendalnie wysokie u.w. i z reguły śmiesznie niski podatek od nieruchomości / rolny / leśny, zamiast jednej, wyważonej opłaty, z systemem ulg etc.

 • 6daro6

  Oceniono 2 razy 0

  Miasto Marki: dotychczasowa opłata za użytkowanie wieczyste 75 PLN/ rok, po wejściu ustawy w następnych latach koszt użytkowania wieczystego 1% wartości nieruchomości, czyli mw. 2100 zł rocznie. To skok w hiperprzestrzeń. Ktoś dostał więcej?

 • Artur Borzym

  Oceniono 5 razy -1

  Co za probelm jak deweloper nie moze zaplacic to moze oddac grunty panstwu, a panstwo da swoim.

 • jarek_na_smietniku

  Oceniono 16 razy -10

  Jak nie trawię pisiorstwa, to ta ustawa jest jak najbardziej wskazana.
  Oczywiście gołodupce zawsze będą przeciw, ale to nie dziwota.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX