Minister Elżbieta Rafalska nie wyklucza zmian w programie 500 plus

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska nie wykluczyła podwyższenia kryterium dochodowego na pierwsze dziecko w programie 500 plus.

W rozmowie z dziennikarzami w Sejmie zaznaczyła, że rząd chce uniknąć sytuacji, w której jedno z rodziców dostaje za pracę minimalne wynagrodzenie, przez co mogą utracić prawo do świadczenia ze względu na wyższy dochód na osobę.

"Być może w następnym roku zaproponujemy podwyższone kryterium dochodowe, ale ono musi być poprzedzone uzgodnieniami międzyresortowymi" - powiedziała minister. Podkreśliła też, że nie ma planów "głębszych zmian w programie".

Program "Rodzina 500 Plus" rozpoczął się 1 kwietnia 2016 roku. Przewiduje, że pół tysiąca złotych miesięcznie przysługuje na każde drugie i kolejne dziecko w rodzinie, do ukończenia przez nie 18. roku życia, bez żadnych dodatkowych warunków.

Świadczenie na pierwsze dziecko otrzymują natomiast te rodziny, w których dochód na głowę nie przekracza 800 złotych lub 1200 złotych, jeśli w rodzinie wychowywane jest dziecko niepełnosprawne. 

Więcej o:
Komentarze (22)
Minister Elżbieta Rafalska nie wyklucza zmian w programie 500 plus
Zaloguj się
 • remo29

  Oceniono 15 razy 11

  Dzbany patrzą w dzban, a tam pusto, więc opowiadają jak będą przelewać.

 • apm1947

  Oceniono 11 razy 9

  Program 500+ się skompromitował. Dzieci rodzi się coraz mniej. Pieniądze trafiają głównie do meneli, nierobów a także do zamożnych ludzi. 500+ to nagroda za głosowanie na PiS. Nie ma nic bardziej niemoralnego jak dawanie pieniędzy za darmo. Jedynym kryterium winien być dochód na 1-go członka rodziny n.p. poniżej 1000 zł/m-c .Czyli ok. najniższej emerytury. I pod warunkiem,że jeden rodzic pracuje .

 • kolo125

  Oceniono 9 razy 9

  ILE RAZY JUŻ TO ZMIENIALI? PRZEZ TE DWA LATA NIC NIE ZROBILI JESZCZE DOBRZE!!! TAK TO JEST JAK PISZE SIĘ USTAWY NA KOLANACH I PO NOCKACH !!! CORAZ BARDZIEJ PODŁA DOJNA ZMIANA ! KLIKA KŁAMCÓW I OSZUSTÓW KORYTA + !! TFFFUUUU

 • krzywelustro

  Oceniono 8 razy 8

  Cały naród (a zwłaszcza krezusi dostający 500+) zaciska pasa! Ubogi mnich z Torunia w potrzebie: umiera z głodu.

 • bojowniczka_hybrydowa

  Oceniono 8 razy 6

  O, to jest bardzo dobra zmiana. Przecież sÓwerenowi się poprawiło. Pensje w górę, ceny w dół... wreszcie godnie i bogato się żyje, nie może sÓweren wyłudzać z budżetu tych pińcetów na te wstrętne pierwsze dzieci. Podnieść progi, żywo! Dacie radę w pół nocy!

 • uridium

  Oceniono 8 razy 6

  Po dobrej zmianie idzie lepsza... A gdzie miliardy zabrane złodziejom? Populizm i Socjalizm tak szybko je przejadł... ??

 • race444

  Oceniono 4 razy 4

  Program 500+ to poprostu porazka juz teraz widac, ze ten program to kompletne nieporozumienie. Kasiora przechustana (przechlana) i efektu ZERO !!!!

 • stach_79

  Oceniono 3 razy 3

  A dostaną tylko... głosujący na PIS

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX