Premier Mateusz Morawiecki: Nie będzie podwyżek cen energii elektrycznej

Premier Mateusz Morawiecki podczas wystąpienia w Sejmie ogłosił, że w Polsce nie będzie podwyżek cen za energię elektryczną.

Mimo, że polska energetyka znalazła się w trudnej sytuacji w efekcie przyjęcia unijnej polityki klimatycznej w obecnym kształcie, nie będzie podwyżek cen energii elektrycznej w 2019 r. - wynika z wypowiedzi premiera Mateusza Morawieckiego.

Mieliśmy energetykę opartą prawie w 100 proc. o węgiel i transformacja jej musi przebiegać 20-30 lat, a łącznie od roku 1990 r. licząc - 50 lat albo nawet trochę dłużej. Nasi partnerzy to rozumieją, ale dzisiaj nasza pozycja negocjacyjna jest bardzo trudna. Jednak mimo tych waszych błędów z przeszłości chcę powiedzieć: nie będzie podwyżek cen energii

- powiedział Morawiecki podczas wystąpienia w Sejmie.

Zarzucił opozycji, że w 2008 r. nie zawetowała wówczas negocjowanej polityki klimatycznej, prowadząc do tego, że dziś Polska znalazła się w bardzo trudnym położeniu.

Czytaj też: Drogi prąd dociska samorządy. "To przełoży się na mieszkańców". Nie chodzi tylko o bilety

Ministerstwo Energii zapowiedziało kilka dni temu, że rekompensaty dla gospodarstw domowych oraz dla małych i średnich przedsiębiorstw związane z planowanymi przez przedsiębiorstwa energetyczne wyniosą w przyszłym roku ok. 4-5 mld zł. Minister energii Krzysztof Tchórzewski informował, że część tej kwoty - ok. 1 mld zł - zostanie pokryte dzięki oszczędnościom w spółkach energetycznych.

Więcej o:
Komentarze (113)
Premier Mateusz Morawiecki: Nie będzie podwyżek cen energii elektrycznej
Zaloguj się
 • 99venus

  Oceniono 37 razy 29

  Tylko naiwni mogą uwierzyć w bełkot tej wyjątkowej miernoty.Dzisiejsze wystapienie w Sejmie to żenada.Stek głupot ,bredni i kłamstw.Jak powiedział,że smoczki staniały to przypomniał mi się Gomułka ale ten przynajmniej obniżał ceny na parowozy.
  Kogo my mamy za premiera???

 • padoq

  Oceniono 22 razy 18

  Podwyzka energi bedzie , tyle ze po wyborach parlamenarnych i wieksza niz sie spodziewamy , a do tego czasu wrosci dobry prezes i demokracja

 • ubrana_prawda

  Oceniono 18 razy 18

  Jeśli tak, to gdzie partia znajdzie szmal na zapłacenie okupu producentom prądu ? Jakie podatki zostaną podwyższone lub wprowadzone i kosztem czego tych podwyżek nie będzie ?

 • bb7676

  Oceniono 16 razy 14

  "Zarzucił opozycji, że w 2008 r. nie zawetowała wówczas negocjowanej polityki klimatycznej, prowadząc do tego, że dziś Polska znalazła się w bardzo trudnym położeniu' - moim zdaniem Polska znalazła się w bardzo trudnym położeniu w wyniku tego, że rząd PiS wycofał się z energetyki odnawialnej (prąd ze słońca i wiatru jest już tańszy niż z węgla) oraz w wyniku tego, że spółki energetyczne traktowane są jak bankomaty do finansowania różnych pozaenergetycznych inicjatyw.

 • Maksymilian Vargas

  Oceniono 11 razy 11

  Ty klamco i oszuście morawiecki, podwyżki będą, tylko zaplacicie za nie ze skarbu państwa, czyli wydacie NASZE PIENIĄDZE. Poza tym boicie się reakcji suwerena dlatego dowalicie podwójnie w 2020 .

 • franekzjanek

  Oceniono 13 razy 11

  .
  No tak ...upadek stadniny koni w Janowie też wina unijnych dyrektyw . Co za pokrętni ludzi , co za szubrawcy , co za kłamcy , co za szuje ..
  Nie w wyniku unijnych dyrektyw będziecie siedzieć tylko na podstawie wyroków Sądu RP
  .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX