LOT będzie miał dwa nowe samoloty. Obsłużą połączenia do Londynu

Dwa nowe samoloty Embraer 190 dołączą do floty Polskich Linii Lotniczych LOT. Maszyny przylecą do Warszawy w sobotę z brazylijskiej fabryki.

Embraer 190 to maszyna średniego zasięgu. Dlatego - jak mówi Konrad Majszyk z biura prasowego polskiego przewoźnika - samoloty w drodze do Polski będą musiały dwa razy lądować. Pierwsza z dwóch maszyn wyląduje na warszawskim lotnisku Chopina w sobotę około 18.00

Nowy samolot w barwach PLL LOT może zabrać na pokład 106 pasażerów. Przewoźnik podzielił pokład na trzy klasy - economy, premium economy i biznes.
Samoloty te będą obsługiwać trasy z Warszawy, Budapesztu i Wilna na lotnisko London City. Uruchomienie połączenia ze stolicy naszego kraju zaplanowano na 7 stycznia przyszłego roku.

Jak mówi Konrad Majszyk, nowe połączenie jest wygodne dla osób, które szybko chcą się dostać do centrum Londynu. Przewoźnik zakłada, że większość ruchu na lotnisko London City, to pasażerowie biznesowi. Konrad Majszyk dodał, że jest to małe lotnisko z jednym krótkim pasem startowym, otoczonym zabudowaniami. Maszyny muszą tam wykonać manewr tak zwanego stromego podejścia. Władze portu pozwalają lądować tylko niektórym typom maszyn. Embraer 190 jest jedną z nich.

Połączenia z Budapesztu do London City zostaną uruchomione w lutym, a z Budapesztu w maju. Polskie Linie Lotnicze LOT zamówiły w sumie cztery Embraery 190, które będą obsługiwać te trasy. Pozostałe dwa przylecą po Nowym Roku.

Więcej o:
Komentarze (54)
LOT będzie miał dwa nowe samoloty. Obsłużą one m.in. połączenia do Londynu
Zaloguj się
 • remo29

  Oceniono 20 razy 12

  Uroczyste występy zespołów tanecznych będą przed, czy po pierwszym locie? Bo chyba nie zamiast?

 • m.marle

  Oceniono 12 razy 6

  A skąd wezmą personel pokładowy, a zwłaszcza pilotów? Są jeszcze w LOT jacyś kompetentni pracownicy, którym prezes nie wręczył (albo nie odczytał) lub nie wysłał e-mailem, czy SMS-em, wymówień?

 • logedout

  Oceniono 9 razy 5

  Pokropek w Brazylii był czy w Baranowie będzie?

 • seroo1

  Oceniono 6 razy 4

  Bo nic nie piszecie, to troszkę nie na temat LOT-u, ale na temat i lotnictwa polskiego i pisowskich sojuszników:
  Węgry właśnie podpisały zamówienie na dostawę dla ich sił powietrznych 16 śmigłowców Caracal.

 • angielski_kochanek

  Oceniono 11 razy 3

  Krzywousty będzie latał po instrukcje jak zrobić Polexit...
  Buahahahahaha...

 • premier_scretyna

  Oceniono 13 razy 3

  "Połączenia z Budapesztu do London City zostaną uruchomione w lutym, a z Budapesztu w maju"
  - ale z którego Budapesztu w lutym, a z którego w maju?

 • swerd

  Oceniono 2 razy 2

  z katowic można lecieć tylko do wawy, za to z budapesztu do usa czy lodynu, a z wilna do londynu. jaki to narodowy przewoźnik?

 • u_corsu

  Oceniono 14 razy 2

  Polecam, jesli tylko da sie wybrac lot obslugiwany tym samolocikiem. Najwiecej miejsca ze wszystkich malosrednich latadel :-)
  .....ale te ktorymi latalem mialy 100 przy podwojnej konfiguracji, wiki podaje 96 a lot wycisnal 106....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX