Wkrótce nowe kanały w naziemnej telewizji cyfrowej? Wszystko zależy od decyzji władz TVP

Telewizja Polska i Emitel zakończyły negocjacje dotyczące pojawienia się kanałów TVP na ósmym multipleksie. Oznacza to, że prawdopodobnie jeszcze przed świętami, odbiorcy telewizji cyfrowej będą mogli oglądać nowe kanały.

Już wkrótce osoby korzystające z cyfrowej telewizji naziemnej i odbierające sygnał z  ósmego miltipleksu, zyskają nowe kanały.

Jak donoszą Wirtualne Media zakończyły się negocjacje pomiędzy Telewizją Polską a spółką Emitel, która odpowiada za nadawanie sygnału. Ostateczne decyzje ws. ewentualnego uruchomienia nowych kanałów jeszcze jednak nie zapadły. Wszystko przez to, że Telewizja Polska zastanawia się nad stawkami za emisję, które zaproponował Emitel. Problemem miałby być też niski zasięg multipleksu. 

Jeśli władze TVP, mimo tych przeciwności, zgodzą się na zaproponowane warunki - odbiorcy mają szansę na nowe kanały.

300Polityka.pl twierdzi nawet, że decyzja już zapadła.

Dzisiaj Rada Nadzorcza TVP ma wyrazić zgodę na podpisanie umowy przez TVP umożliwiającej wejście publicznego nadawcy na MUX-8.

- informuje serwis. 

Jakie kanały mają trafić na MUX-8?

Telewizja Polska może emitować na multipleksie ósmym nawet trzy kanały SD lub 1 HD i jeden SD. Niemal pewne jest, że odbiorcy uzyskają dostęp do TVP Rozrywka. Później pojawić może się dodatkowy kanał - TVP Nostalgia. Mają na nim pojawić się treści niedostępne na innych kanałach. 

Czytaj też: TVP chce zbadać telewidzów. Przetarg wygrała zdecydowanie najdroższa oferta

Na MUX-8 obecnie dostępne są kanały Nowa TV, Metro, Telewizja WP i Zoom TV. Właściciele tych stacji liczą na to, że pojawienie się na multipleksie TVP pomoże zwiększyć zasięg. 

Więcej o:
Komentarze (84)
Wkrótce nowe kanały w naziemnej telewizji cyfrowej? Wszystko zależy od decyzji władz TVP
Zaloguj się
 • kolesio2

  Oceniono 31 razy 27

  A ja usunąłem wszystkie wypierdziny rządowe z wykazu i mam spokój.

 • smarekdarek

  Oceniono 34 razy 24

  TVP Nostalgia - czyli stare komuchy, które przechrzciły się na PiS, będą wspominać wspaniały świat lat 70 i 80?
  youtube.com/watch?v=H26xvJAOAgI

 • tojamyszka

  Oceniono 23 razy 21

  A dlaczego na multipleksie nie ma TVN24 lub TVN BIS. Mówicie , że społeczeństwo nie wie , że może być inaczej i nic nie robicie żeby wiedziało. Jak ma być wyedukowane społeczeństwo jeśli nie mają wiedzy. Nie wszyscy rolnicy , starzy ludzie korzystają z internetu.

 • kruk6666

  Oceniono 23 razy 17

  Holecka będzie w topless prowadzić żeby zmniejszyć oglądalność?.

 • tedek1

  Oceniono 18 razy 16

  CHA CHA CHA
  TVP Nostalgia - a po co???
  Gdyby w TVP nie byloby produkcji z czasow PRLu to mozna byloby TVP zredukowac do 1-go kanału!

 • dubleduck

  Oceniono 18 razy 16

  Ależ niespodzianka na Święta ! I Pani Popek pewnie będzie miała swój program,i Pan Cejrowski I Pereira,i Pospieszalski, i Holecka, i ten uroczy, zabawny starszy Pan Pietrzak. Muszę kupić nowe baterie do pilota.

 • azx67

  Oceniono 17 razy 15

  Dajcie tam TVN24. Niech prowincja też się dowie o waszych Przekrętach i Szwindlach. Wiem że nie dacie bo się boicie, a tefałenu nienawidzicie.

 • m.marle

  Oceniono 20 razy 14

  To wspaniała wiadomość dla miłośników propagandy reżimowej. Będą mogli nie tylko segregować śmieci do 7 pojemników, ale też oglądać Kaczyńskiego, Brudzińskiego, Błaszczaka, Ziobrę, Kurskiegoi, Jakiego i Kempę równocześnie na 7 telewizorach.

 • pioart100

  Oceniono 14 razy 12

  tvp kłamstwo będzie super

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX