Media: Karnowscy gotowi do przejęcia Radia ZET. Fratria dostała 51 mln euro kredytu od Pekao SA

Spółka Fratria jeszcze w styczniu może stać się właścicielem Radia ZET. Z ustaleń serwisu Wirtualnemedia.pl wynika, że w transakcji pomoże państwowy Bank Pekao SA.

O możliwym przejęciu grupy Eurozet, właściciela Radia ZET, mówi się od dłuższego czasu. Eurozet trafił na sprzedaż kilka miesięcy temu, gdy spółka Czech Media Invest przejęła go od francuskiego koncernu Lagardère.

Czytaj też: Radio ZET na sprzedaż. Wśród chętnych Fratria, Polsat, ZPR Media

Z informacji, do których dotarł serwis Wirtualnemedia.pl wynika, że w styczniu Eurozet może trafić w ręce Grupy Fratria, wydawcy m.in. tygodnika "Sieci" i portalu wPolityce.pl.

Na początku grudnia Fratria miała złożyć wniosek do państwowego Banku Pekao SA o kredyt na dokonanie transakcji i - jak ustaliły WM - spółka, w której udziały ma  m.in. Jacek Karnowski oraz senator PiS Grzegorz Bierecki, ten kredyt dostanie. Chodzi o 51 mln euro. Do tego Fratria ma mieć zagwarantowane wsparcie od Czech Media Invest.

To nie koniec negocjacji

Przyznanie kredytu znacząco zbliża Fratrię do przejęcia Eurozetu, choć transakcja nie jest jeszcze przesądzona. Przy stole negocjacyjnym wciąż zasiadać mają również spółki ZPR Media, Agora oraz PMPG Polskie Media.

Oferty formalnie są teraz kompletowane, wraz z potwierdzeniem finansowania. Będą ponownie analizowane przez Czechów

- powiedział Wirtualnym Mediom jeden z informatorów.

Grupa Eurozet jest właścicielem takich rozgłośni, jak Radio ZET, Antyradio, Meloradio, Chilizet, kilku serwisów internetowych, spółki Studio ZET i agencji Eurozet Live.

Więcej o:
Komentarze (301)
Karnowscy blisko przejęcia Radia ZET. Fratria dostała 51 mln euro kredytu od Pekao SA
Zaloguj się
 • budyn222

  Oceniono 103 razy 95

  Może mi ktos wytlumaczyc, jak spolka Friatroia, o kapitale zakladowym 5,5 mln pln, dostaje kredyt ma prawie dziesieciokrotnosc swojej wartosci? I to jeszcze od bamku panstwowego?

 • biesczad1

  Oceniono 67 razy 65

  Ciekawe, czy wszystkim posiadaczom kont w Banku Pekao SA. to się spodoba?...

 • puzonik48

  Oceniono 66 razy 62

  Andrzej Woyciechowski chyba wstanie z grobu ,jak usłyszy ,że radio przez niego założone przejmą szmaciarze :(

 • czechy11

  Oceniono 61 razy 57

  Ma jakiej podstawie spółeczką z kapitałem 1,5 mln złotych dostaje od PAŃSTWOWEGO BANKU 51 mln zlotych⚠⚠⚠⚠ Dziennikarze czas do prześwietlenia kolejnego przekrętu PiS ⚠⚠

 • pemu

  Oceniono 56 razy 52

  Poszedł prykaz z Nowogrodzkiej i kredyt dostali.

  Ojczyznę dojną racz nam zwrócić panie!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX