Skiba o budżecie na 2019 r.: Jesteśmy gotowani na wszystkie negatywne scenariusze

Budżet przyszłoroczny może osiągnąć niższy deficyt niż zakładany obecnie na poziomie 28,5 mld zł, wynika z wypowiedzi wiceministra finansów Leszka Skiby.

"To jest budżet bardzo ostrożny. Ostrożnie szacuje dochody tak żeby nie było tych negatywnych niespodzianek. [...] Jesteśmy przygotowani na wszystkie negatywne scenariusze i czekamy na pozytywne zaskoczenia. Sam budżet ma deficyt. Prawdopodobnie będzie on jednak mniejszy, tak jak zawsze wykonanie jest lepsze, są jakieś oszczędności. Ale są również bardzo dobrze zabezpieczone istotne z punktu widzenia społecznego wydatki" - powiedział Skiba w Polskim Radiu 24. 

Czytaj więcej: Płacił za użytkowanie wieczyste 1400 zł. Dostał podwyżkę na 6000 zł. Samorządy podnoszą stawki

Budżet na 2019 r. zakłada dochody na poziomie 387,6 mld zł i wydatki na poziomie 416,1 mld zł, co oznacza deficyt na poziomie 28,5 mld zł.

Według przedstawionych wczoraj szacunkowych danych resortu finansów, w budżecie państwa na koniec listopada br. odnotowano nadwyżkę w wysokości 11,06 mld zł. Ustawowy plan na cały rok to 41,49 mld zł deficytu.

Wcześniej w połowie listopada minister finansów Teresa Czerwińska powiedziała, że deficyt budżetu centralnego w tym roku może wynieść nawet poniżej 50 proc.  zakładanego na ten rok. Wczoraj okazało się, ze po listopadzie zamiast deficytu jest nadwyżka w wynosi 11 mld zł.  

Więcej o:
Komentarze (8)
Skiba o budżecie na 2019 r.: Jesteśmy gotowani na wszystkie negatywne scenariusze
Zaloguj się
 • shtalman

  Oceniono 3 razy 1

  W państwie PiS-dzielstwa katolickiego wierzę że ministrów się gotuje na wszystkie scenariusze

 • lesnojeziorska

  Oceniono 3 razy 1

  Jesteśmy gotowani na wszystkie scenariusze. Teraz kolega MA niech przepisze to jeszcze raz, tylko po polsku. Cenimy wszak rzetelne dziennikarstwo.

 • beton44

  0

  Czy aby to "gotowanie" będzie koszerne - oj gimbusy z Czerskiej...

 • ks-t

  0

  TO że PIS chce nas ugotowac, to już od dość dawna wiadomo.

 • stan47.emeryt

  Oceniono 1 raz -1

  I od tego zacznij.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX