Choinka naprawdę "na bogato". Takie drzewko przygotowali sobie bankierzy. Budulcem: dolary i euro

Choinkę można ubierać różnorako, ale czy można odejść od żywego bądź też sztucznego drzewka? Pracownicy udowodnili, że jak najbardziej, a "budulcem" stały się paczuszki z banknotami wartymi 168 milionów rubli.

Przygotowania do świąt w Rosji niewiele różnią się od tych w Polsce, już dawno temu przyjął się tam też zwyczaj dekorowania choinek bombkami, łańcuchami czy ciastkami. O krok dalej w dekorowaniu świątecznego drzewka poszli jednak pracownicy banku w Jekatenyburgu, którym przyświecało najwidoczniej hasło "na bogato".

Choinka w placówce banku została bowiem wykonana z... zapakowanych banknotów: euro i dolarów. Razem, wartość papierowej gotówki oceniono na 168 milionów rubli. Na choinkę składa się 1,2 miliona dolarów i 1,1 miliona euro w gotówce.

Czytaj więcej: Paraliż lotniska Gatwick. Policja zatrzymała dwóch podejrzanych o sterowanie dronami

W rozmowie z EU1.RU (lokalne media) pracownicy banku potwierdzili, że pieniądze jak najbardziej były prawdziwe, aczkolwiek nietypową choinkę wystawiono w części dostępnej tylko dla personelu. Drzewko natomiast miało "przeżyć" zaledwie kilkanaście minut - zaraz po sesji zdjęciowej jego elementy, jak zapewniali pracownicy, zostały odłożone do sejfu.

Więcej o:
Komentarze (13)
Rosja. Choinka za 168 milionów rubli w Jekatenyburgu. Drzewko uformowano z euro i dolarów
Zaloguj się
 • siwywaldi

  Oceniono 11 razy 7

  Ruskie zawsze mieli fantazję. Wystarczy wspomnieć słynne "Jajka Faberge", czy zwyczaj obsypywania nowożeńców monetami adekwatnymi do statusu społecznego i materialnego

 • koment22

  Oceniono 7 razy 5

  Eee tam, takie drzewko na co dzień stoi w Lux Veritatis :)

 • lm648

  Oceniono 6 razy 4

  I to jest choinka!!!!!! :) .. jestem za i czekam również na taką samą :)

 • pszczy2000

  Oceniono 3 razy 3

  Chyba w Jekaterynburgu,matole!

 • ochujek

  Oceniono 3 razy 3

  Z samych rubli byłaby większa piramidka. Czemu użyli obcych walut? Gdzie patriotyzm?

 • tojajurek

  Oceniono 6 razy 2

  Jekaterynburg - nazwa miasta zbyt trudna dla dziennikarza GW. Było nie wagarować w szkole.
  Jest to czwarte pod względem wielkości miasto Rosji. Najbardziej znane jednak z tego, że w nim w lipcu 1918 roku zamordowano z rozkazu Lenina cara Mikołaja II wraz z całą rodziną.

 • krynolinka

  Oceniono 4 razy 2

  "Dawniej na wsiach przyniesienie choinki do domu miało cechy kradzieży obrzędowej: gospodarz rankiem w Wigilię udawał się do lasu, a wyniesiona z niego choinka czy gałęzie, „ukradzione” innemu światu, za jaki postrzegany był las, miały przynieść złodziejowi szczęście. Tradycja przynoszenia żywego drzewa do domu być może ma swe korzenie w praktykowanym dawniej stawianiu w czasie adwentu przystrojonego drzewka w przedsionku kościoła"
  Prekursorom choinek to mogą Ruskie skoczyć! Na bombkę..

 • gangut

  Oceniono 1 raz 1

  Nie. Przygotowania do świąt nie są w Rosji "takie same" bo w Rosji nie obchodzi się świąt Bożego Narodzenia w grudniu, jełopy.

 • kresedebarg

  0

  bankierzy z pieniędzy , a rzeźnicy z mięsa

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX