Komentarze (146)
Janusz Steinhoff: Ceny energii wzrosną. "Ustawa pisana na kolanie. Kpina z parlamentaryzmu"
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • szczypta_czegos

  Oceniono 7 razy 5

  W Niemczech 40% energii pochodzi ze źródeł odnawialnych. W Polsce 5%.
  30 na 50 najbardziej zanieczyszczonych miast na świecie leży w Polsce.
  Inwestujmy dalej w węgiel!

 • zgryz3

  Oceniono 7 razy 5

  Koniecznie trzeba zrobić różaniec z węglowych paciorków i opleść nim całą Polskę. Raz w roku przy każdym paciorku staje jeden Polak i na dany przez prymasa znak różańcowcy klepią jedną zdrowaśkę - potem wszystko w Polsce pójdzie jak przedtem, za to z błogosławieństwem Zawsze Dziewicy.

 • jtby

  Oceniono 7 razy 5

  Pisdoliści nie tyle kpią z parlamentaryzmu, co są karykaturą kompetentnej, praworządnej, sprawnej, przewidującej i przewidywalnej władzy.
  Ciekawi mnie, czy to tylko skrajne nieprzygotowanie do roli jaką PiSim swędem przyszło im odgrywać, czy cynizm, buta i kretynizm, a wszystko dla TKMiK (TERAZ KU*WA MY i KASA).
  Pisdolizm, to ustrój, który dzielnie walczy z problemami, które sam stwarza. Znajome hasło - prawda? Tyle, że socjalizm obarczał winą za problemy kapitalizm, imperializm i sanację, a Pisdolizm "zaciął się" na wina Tuska i poprzednich rządów.

 • terazjakinick

  Oceniono 5 razy 5

  Jeszcze więcej '' koryta+' w spółkach energetycznych :)

 • plutoniczna

  Oceniono 4 razy 4

  Właśnie PIS puszcza z dymem 9 mld z NASZYCH podatków (czyli nasza kasę) na de facto swoją kampanię wyborczą.
  za crowdmedia:
  obóz Zjednoczonej Prawicy kupi sobie za należące do podatników 9 mld złotych spokój wśród wyborców i odwlecze w czasie nieuchronny wybuch niepokojów społecznych, do jakich doprowadziłyby olbrzymie podwyżki cen energii. Władza, choć z pewnością świadoma jest swoich zaniedbań w tym obszarze i wie, że podwyżki są naturalną konsekwencją rosnących kosztów produkcji prądu, robi wszystko, by przeciętny obywatel winą za ten stan rzeczy obarczył rządy poprzedników.
  ta cała "ustawka" ma przykryć nieprawdopodobną grabież publicznych środków na stricte polityczny cel partii rządzącej. Wbrew kreowanemu dziś przekazowi, podwyżki cen energii od 2019 roku będą faktem, tyle tylko, że na wskutek działań rządu nie zobaczymy ich na naszych rachunkach. Rząd wyciągnie je nam z tylnej kieszeni naszych spodni, gdzie zwykle trzymamy nasze portfele niczym kieszonkowiec w nadziei, że nie zdążymy tego zauważyć. Prawdopodobnie te 9 mld i tak by wyciągnął, jednak być może wydałby je na podwyżki dla nauczycieli, pielęgniarek, lekarzy, służb mundurowych albo dorzucił do wciąż kulejącej służby zdrowia. Zamiast tego, gigantyczne pieniądze wpompuje w koncerny energetyczne, by zwiększyć swoje szanse na wyborcze zwycięstwo w nadziei, że jeszcze przed wyborami tych zmian nie zakwestionuje Komisja Europejska.

 • plutoniczna

  Oceniono 4 razy 4

  wszystkim podniecającym się "obniżkami" cen prądu przypominam, że to żadna obniżka.
  my, wszyscy podatnicy i tak zapłacimy za ten prąd w podatkach.
  A ponadto z tychże podatków dotujemy kwotą 4mld rocznie firmy energetyczne, tak na marginesie notowane na giełdzie - tym samym dotujemy akcjonariuszy tychże firm.
  A przy okazji stworzy się kolejny "fundusz" tego, śmiego i owego gdzie za nasze podatki wyżywi się kolejna armia pisowskich Misiewiczów.
  Zatem rząd PiSchce przeciętnemu Kowalskiemu zagmatwać podwyżkowy ciąg technologiczny, może się Kowalski nie połapie, że i tak zapłaci więcej za prąd.

 • jaucz

  Oceniono 4 razy 4

  Min. Steinhoff powiedział prawie wszystko, co należy powiedzieć i zapamiętać na przyszłość. Obserwując transmisję telewizyjną mogę tylko dodać, że postępowanie PiS z tak ważnym jak energetyka problemem to gwałt zbiorowy na idei parlamentaryzmu, dokonywany przed telewizyjnymi kamerami, to zbrodnia na państwie i szczególny sposób obchodów 100 lecia odzyskania państwowości przez Polskę.

 • zwyczajnyszaryobywatel

  Oceniono 6 razy 4

  "Akt Zawierzenia Energetyków Polskich Matce Bożej Królowej Polski".
  – My, energetycy polscy, przynosimy do sanktuarium narodu polskiego nasze troski, radości i nadzieje, przychodzimy pomni słów wypowiedzianych z krzyża: "Oto Matka twoja" – to jeden z pierwszych fragmentów aktu zawierzenia, który na ołtarzu na murach jasnogórskiego klasztoru odczytał minister Tchórzewski.

  Zawierzamy Tobie Maryjo, Jasnogórska Pani, wszystkie sprawy energetyki polskiej, jej bezpieczeństwo, rozwój, unowocześnienie, służbę tysięcy naszych kolegów w dzień i w nocy, bez ustanku z poświęceniem i narażeniem życia – wybrzmiało z jasnogórskiego ołtarza.

  Były też prośby o mądrość w podejmowaniu decyzji przez energetyków. – Oddajemy Ci w opiekę naszych przełożonych. Wyproś wszystkim mądrość i odpowiedzialność w podejmowanych decyzjach – odczytał Tchórzewski.

  Przy okazji zawierzenia trzeba wspomnieć, że do prowadzącego modlitwę biskupa Łukasza Buzyna ustawiła się procesja z darami. Poszczególne firmy i związki zakładowe – w tym spółki skarbu państwa m.in. PGE czy Energa – obdarowywały biskupa darami (pieniężnymi lub rzeczowymi). Czasem były one przeznaczone dla parafii na wschodzie, a czasem darem dla biskupa czy klasztoru na Jasnej Górze.

  Niestety, minister nie powierzył Matce Bożej idących w górę cen prądu, ani złego stanu polskich elektrowni i linii przesyłowych.

 • al48

  Oceniono 8 razy 4

  W wierchuszce pisowskiej widać tylko potakujące , bezmyślne pajace i z tego powodu nie będzie dobrze w żadnej dziedzinie jaką powinien zajmować się rząd.

 • oczy_argusa

  Oceniono 8 razy 4

  Tylko zwyciestwo koalicji anty-PiS w nadchodzących wyborach gwarantuje powrót do gospodarki rynkowej i brak interwencjonizmu państwowego. Mądre zarządzanie budżetem, odejście od rozdawnictwa pieniędzy i likwidacja wszystkich papierowych "osiągnieć" PiS-u a Polska znów będzie Zieloną Wyspą.

 • tygrys102

  Oceniono 3 razy 3

  pisowska, parlamentarna trzoda chlewna i tak wszystko przyklepie...po co te jałowe dyskusje,skoro i tam idioci swoją ustawę przepchną...po nas tylko potop...

 • aagaj

  Oceniono 3 razy 3

  Cyrk pisowski trwa i trwa , i potrwa jeszcze trochę oby nie za długo !
  Aż jarek padnie L

 • Janusz RYbicki

  Oceniono 3 razy 3

  Dlaczego rząd PiS nie umie ponownie uruchomić istniejącej linii energetycznej 750 kV Rzeszów - Elektrownia Atomowa Chmielnicki Ukraina. Ukraińcy oferują tani prąd po niskich cenach ? Proszę o wyjaśnienie ??

 • Janusz RYbicki

  Oceniono 3 razy 3

  Czy jakiś znawca może mi wyjaśnić dlaczego wyłączona od ok20 lat wybudowana linia energetyczna 750kV Rzeszów - Chmielnicka Elektrownia Atomowa Ukraina nie może obecny Rząd ponownie uruchomić ? Ukraina oferuje niskie ceny i duży wolumen prądu?

 • serbinek26

  Oceniono 2 razy 2

  Mieszkam w miescie gdzie powstała farma wiatrakowa- miasto i gmina sie rozwijaly az tu pan Pinokio położył łapy na kase z podatków od firmy "wiatrakowej" i budzet miasta ustalony na 12 mln zl spadł do 5,5 mln - szło pismo za pismem do premiera,prezydenta,posłów,wojewody ze gminie grozi bankructwo przez ich decyzje-nawet na urzedowe pisma nikt z tej bandy nie odpowiedzial !

 • spam_box

  Oceniono 4 razy 2

  A nie da się jakoś zamodlić aby węgiel był bardziej ekologiczny? Zdrowaśkować moherowe babinki potrafią, więc może na coś się przydadzą?

 • naboru_watanabe

  Oceniono 10 razy 2

  Wyborczy pożar w burdelu. Pisiory zaczynaja potykac się o własne nogi. Powstaje jednak pytanie, bo brakuje mi ich bezczelności i buty:

  - jak to uzasadnią w stylu "przez ostatnich osiem lat ......" podczas gdy weszli już w czwarty rok sprawowania władzy

 • sobekx

  Oceniono 7 razy 1

  A jakie to ma znaczenie? To tylko kwestia bardzo krótkoterminowa. Ziemia jest w trakcie 6. globalnego wymierania, jednego z najgwałtowniejszych. Naukowcy i badacze nie nadążają z katalogowaniem kolejnych nieodwracalnych strat. Nas, ludzkość, też to wkrótce spotka. Topnienie lodowców, zakwaszenie oceanów, katastrofa dżungli amazońskiej, zanieczyszczenie środowiska i powietrza, globalne wymieranie gatunków, tornada, susze i potworne temperatury - większość spowodowana naszym pędem do ekspansji i potrzebą ciągłego wzrostu. Wszyscy powinniśmy się ogarnąć, jeśli jest jeszcze jakiś cień szansy dla tej planety. Jedno jest pewne - politycy niezależnie od opcji Wam tego nie powiedzą! Będą Wam obiecywać, że będzie lepiej, aż do samego końca, do ostatniego dnia.

 • zbych21

  0

  Cyt. "Ktoś, kto mówi takie rzeczy albo nie rozumie, albo udaje, że nie rozumie, całego systemu". Poprawka: Ktoś (znaczy PiS), kto mówi takie rzeczy wie, że jego wyborcy nie rozumieją i nie powinni rozumieć całego systemu.

 • jakuz3

  0

  Tylko czterokrotna obniżka cen węgla moze zahamować wzrost cen prądu. No może o 40%.

 • tw0sw0rds

  Oceniono 2 razy 0

  Zlikwidować sejm i senat. Po co to w ogóle jest? Dekretami rządzić, jeszcze szybciej będzie...

 • szlag_mnie_trafi

  Oceniono 3 razy -1

  Tak, tak - jak ten Pan z kolegami wyprzedawali majątek narodowy, to robili to znacznie dłużej....

 • elasp

  Oceniono 2 razy -2

  Ceny prądu mają wzrosnąć i już!

 • adok1103

  Oceniono 4 razy -4

  Każdy wyborca peowców powinien dostać taką podwyżkę żeby się posr...ł ze szczęścia i radości 😂

 • statystyka_agentury

  Oceniono 8 razy -4

  Unia europejska działa w oderwaniu od uwarunkowań rynkowych.

  Cały świat ma gdzieś redukcję CO2. Tylko Europa, która odpowiada za niewielki udział w emisji CO2 chce zarżnąć swoją gospodarkę przez jednostronną redukcję do zera.

 • adaw73

  Oceniono 6 razy -4

  PiS przy najmniej się stara. Za Po podwyżki już by były że 3 razy w ciągu 2 lat a od nowego Roku jeszcze że dwie. Ludzie byliby już dawno na ulicach tak jak to się dzieje we Francji. Więc lemingi przestańcie szczekać bo to że teraz nie rządzicie to jest wam tylko na rękę. Problem was po prostu przerasta

 • piotrus.zibi

  Oceniono 5 razy -5

  Panie złodziej.... ten parlament zawsze był kpiną i wstydem narodu

 • morgenroth

  Oceniono 7 razy -5

  Kolejny AWSowski precel się wymądrza

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX