Ryanairowi znów grożą strajki. Hiszpańscy związkowcy nie mogą się porozumieć z przewoźnikiem

Ryanair sukcesywnie podpisuje porozumienia ze związkami w kolejnych krajach. Jednak w Hiszpanii nie może dojść do porozumienia ze związkowcami i stoi w obliczu kolejnego strajku. Może on zagrozić lotom z Polski.

Ryanair stoi przed groźbą kolejnych strajków. Hiszpańscy związkowcy nie mogą dojść do porozumienia z przewoźnikiem w sprawie warunków płacy i pracy. Związkowcy dawali Ryanairowi czas do 21 grudnia na spełnienie warunków, ale dotychczas związki USO i Sitcpla nie otrzymały odpowiedzi. W związku z tym możliwe, że w styczniu dojdzie do strajku hiszpańskich załóg przewoźnika. 

Gorący początek stycznia w Ryanairze? 

USO i Sitcpla zapowiadają strajki w pierwszych tygodniach stycznia. Możliwe, że dojdzie do co najmniej trzech strajków, które mogą trwać dłużej niż 24 godziny. Może to poważnie dotknąć pasażerów i odbić się na wynikach przewoźnika. Hiszpania jest bowiem popularnym kierunkiem, do którego lata dużo ludzi i przewoźnik ma tam sporo tras i pracowników. Związkowcy wspierają 1800 pracowników Ryanaira w Hiszpanii w walce o wyższe płace i zgodność warunków zatrudnienia z hiszpańskim prawem. 

W przypadku Polski Ryanair lata do i z Hiszpanii z i do Warszawy (Modlin), Krakowa, Wrocławia, Gdańska i Poznania. Łącznie ryzykiem problemów w związku ze strajkiem objęte są 32 trasy Ryanaira między Polską a Hiszpanią. W całej Europie może to dotyczyć setek tras przewoźnika. 

W czasie największego dotychczas strajku w liniach Ryanair, który odbył się w sierpniu, przewoźnik musiał odwołać 250 lotów w całej Europie. Strajki doprowadziły jednak do porozumień ze związkami w Niemczech oraz kilku innych krajach. 

Skutki strajków widać w wolniejszym wzroście liczby pasażerów przewoźnika oraz nieco mniejszych zyskach. 

Więcej o:
Komentarze (5)
Strajki w Ryanair. Które loty mogą zostać odwołane w styczniu?
Zaloguj się
 • prinsik

  Oceniono 1 raz 1

  USO i Sitcpla zapowiadają strajki w "pierwszych tygodniach stycznia".
  Bardzo cenimy dobre dziennikarstwo.

 • gj61

  Oceniono 4 razy 0

  Ile jest "pierwszych tygodni stycznia" gazetowe wieśmaki? Pusto w brodatym łbie, za to chude nóżki w rurkach, co?

 • dublet

  0

  Latanie Ryanairem powoli staje się loterią. Chyba, że komuś wszystko jedno, kiedy leci. Ale jeśli ktoś leci na umówiony termin, na urlop, gdzie już opłacił kwaterę lub do pracy, to Duda blada!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX