Radny PiS: Warszawa nie jest przygotowana do wywózki śmieci. "Prowizoryczne rozwiązania"

Jeden z radnych PiS alarmuje, że Warszawa nie jest przygotowana na nową ustawę śmieciową, która zaczyna obowiązywać 1 stycznia 2019 r.

Wiceprzewodniczący klubu radnych PiS w radzie Warszawy Błażej Poboży powiedział Polskiemu Radiu, że obecnie w stolicy funkcjonują prowizoryczne rozwiązania. Jego zdaniem w Warszawie nie ma przygotowanego systemu odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych.

- Zgodnie z przepisami od 1 stycznia Warszawa powinna być przygotowana do segregowania odpadów komunalnych - podkreśla wiceprzewodniczący radnych PiS. Zwraca uwagę, że nie został wdrożony system segregacji odpadów na pięć frakcji. Nie został również ogłoszony przetarg dotyczący firmy wywożącej śmieci.

Błażej Poboży powiedział, że w związku z brakiem informacji na temat systemu wywozu śmieci w Warszawie radni PiS odwołają się do komisji ochrony środowiska w radzie miasta. Radni oczekują wyjaśnień dlaczego Warszawa nie jest przygotowana do wywózki odpadów komunalnych i jaka jest skala tego problemu.

- Oby było tak, że śmieci w altankach nie będą zalegały - podkreśla Poboży.

Czytaj też: Segregacja śmieci po nowemu nie wszędzie? Ministerstwo Środowiska daje więcej czasu

Podkreślił, że ratusz przymierza się do podwyżki z tytułu wywózki i zagospodarowania odpadów komunalnych. Radni PiS uważają, że to absurdalne rozwiązanie, gdyż to mieszkańcy, segregując odpady na pięć frakcji, będą wykonywali część pracy firm zewnętrznych. Ponadto miasto, sprzedając odpady, będzie na tym zarabiało.

Więcej o:
Komentarze (9)
Radny PiS: Warszawa nie jest przygotowana do wywózki śmieci. "Prowizoryczne rozwiązania"
Zaloguj się
 • bkgazeta

  Oceniono 12 razy 10

  proponuję radnym pis miotły i łopaty w ręce i do roboty !!!!, do roboty !!!! lenie

 • puzonik48

  Oceniono 9 razy 7

  Pisowski tłuczku ,na tak wprowadzoną ustawę ,nie jest przygotowane żadne miasto w Polsce !

 • topiramax

  Oceniono 6 razy 6

  Tę prowizorkę zawdzięczamy pańskim kolegom panie Olaboga....

 • braksensu2017

  Oceniono 9 razy 5

  Pan Radny zorientował się, że to jego partyjni koledzy załatwili wszystkie miasta swoją bezmyślną ustawą? Z radością waląc nią w samorządy, które w miastach są dla nich niedostępne, więc jakby nie ich problem, że ludzie będą brodzić w śmieciach.

 • evergreen111

  Oceniono 2 razy 2

  Ojojoj, panie Poboży! Skandal, że Warszawa nie jest gotowa do wyrzucenia na śmietnik pomnika Kartofla!

 • radon13

  Oceniono 3 razy 1

  Ustawa jest IDIOTYCZNA bo w blokach nikt tak nie będzie segregował śmieci , sens tego jest żaden bo system nie zapewnia odbioru i utylizacji nawet tych 3 frakcji, które funkcjonują obecnie.

 • mjunhy

  Oceniono 12 razy -10

  PO-wcy się cieszą jak debile bo ktoś z PiS-u coś powiedział lub coś nie wyszło jak powinno
  !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX