TVP przejmie Showmax nie tylko w Polsce, ale i całej Europie? Mocarstwowe plany

Jak dowiedział się portal "Wirtualne Media", Telewizja Polska jest zainteresowana zakupem platformy Showmax w całej Europie. Wcześniej pojawiały się informacje wyłącznie o zainteresowaniu TVP polską częścią tego biznesu. Z końcem stycznia 2019 r. Showmax wycofuje się z Polski.

Przypomnijmy - w połowie grudnia serwis Showmax poinformował, że znika z Polski. Platforma VOD, która w swojej ofercie ma m.in. słynne "Ucho Prezesa", serial "Rojst" czy show "SNL Polska", będzie dostępna wyłącznie do końca stycznia 2019 r. 

Zamknięcie Showmaxu jest strategiczną decyzją firmy Naspers Group, południowoafrykańskiego właściciela serwisu. Ta wycofuje się bowiem z działalności w działce wideo.

Czytaj więcej: Showmax wycofuje się z Polski. Serwis będzie dostępny tylko do 31 stycznia 2019 roku

Wkrótce po ogłoszeniu decyzji o zamknięciu serwisu Showmax, pojawi się informacje, że zainteresowana jego kupnem jest Telewizja Polska. 

Jako członek zarządu mogę powiedzieć, że jesteśmy potencjalnie zainteresowani zakupem serwisu i licencji platformy Showmax. (...) Z punktu widzenia TVP szczególnie interesujące są biblioteka praw oraz same serwisy

- mówił "Wirtualnym Mediom" Maciej Stanecki z zarządu TVP. 

Teraz "Wirtualne Media" informują, że według ich wiedzy Telewizja Polska rozważa zakup Showmaxu nie tylko w Polsce, ale całej Europie. Poza Polską, Showmax obecny jest na 23 europejskich rynkach. Są to: Andora, Austria, Belgia, Dania, Finlandia, Francja, Niemcy, Grecja, Islandia, Irlandia, Włochy, Liechtenstein, Luksemburg, Malta, Monako, Holandia, Norwegia, Portugalia, San Marino, Hiszpania, Szwecja, Szwajcaria i Wielka Brytania.

"Wirtualne Media" informują, że w tej sprawie toczą się już rozmowy, a pomysł zyskać aprobatę reklamodawców i inwestorów. TVP, aby sfinansować przejęcie, mogłaby wejść we współpracę z inwestorem. Zainteresowanie Showmaxem wyraża podobno nie tylko TVP, ale także inne podmioty z Polski.

Czytaj też: Showmax znika z Polski. Podpowiadamy, które seriale i filmy obejrzeć, póki jest dostępny

Więcej o:
Komentarze (193)
TVP przejmie Showmax nie tylko w Polsce, ale i całej Europie? Mocarstwowe plany
Zaloguj się
 • smarekdarek

  Oceniono 73 razy 51

  Czyli Showmax będzie nową Russia Today na Europę, zasilaną kłamstwami z Nowogrodzkiej?
  youtube.com/watch?v=H26xvJAOAgI

 • dert4

  Oceniono 49 razy 41

  czyli Ucho Prezesa będzie reżyserował Ojciec Dyrektor ?

 • titus_fox

  Oceniono 36 razy 30

  Karnowscy dostali na Zetke, Kurski dostanie i na Showmax w tym swoim zbankrutowsnym kurskimdolku

 • spyderman2

  Oceniono 37 razy 25

  przecież tvpis jest bankrutem, pis przelewa tam setki milionów z budżetu dlatego nie ma na emerytów. pisiury chcą zrobić pralnie pieniędzy, sztuczne sutopłatne stanowiska i chrystianizować swoim bolszewickim bełkotem europę

 • mr_gm

  Oceniono 20 razy 20

  A finansować ten wałek ma oczywiście polski podatnik.

 • wranek

  Oceniono 34 razy 20

  W "uchu", pan Prezes, to sympatyczny i miły pan ustawiajacy swoje Plenum KC dla dobra Polaków.
  Pan Górski mocno sie stara aby PiSowi przybyło.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX