Komentarze (179)
Zamawiasz na AliExpress? VAT to nie wszystko. Zostaniesz obciążony także innymi kosztami
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • marinaklen

  Oceniono 6 razy 6

  Pewnie sklepikowi kościelnemu o nazwie "Poczta polska" brakuje na haracz dla Rydzyka. Ale gó... zarobią, bo przestanie się opłacać kupowanie w Chinach.

 • madera123

  Oceniono 8 razy 6

  To układy Allegro i Amazona z Pocztą i celnikami. AliExpress jest tani i ma fajniejsze artykuły więc konkurencja próbuje ich wykosić.

 • malgojb

  Oceniono 6 razy 6

  Ale co mnie obchodzi, że władykowo musi sobie coś sprawdzać i jeszcze dodawać sobie koszt mojej wpłaty i przymusowej informacji przez obcą instytucję? Zachłanne pasmo nierobów, nie dość, że trzeba mieć w prywatnej spółce konto, do tego niedługo tylko z komórką będzie można załatwiać sprawy to jeszcze za to, że pracują trza za nich płacić. No i jak nie odbiorę to niech pazerna władza pobiera sobie wszystko. Jeszcze powinni doliczyć opłatę klimatyczną, turystyczną i herbatki.

 • mackizdzerseju

  Oceniono 7 razy 5

  Obywatelu! Tera celnik Cie jebnie za KAZDE cos co osmielisz sie zamowic z zagramanicy!!! Dobrze dobrze pisiory, dobra robota, wkurwcie do reszty spoleczenstwo, oby do wyborów...

 • flygare1

  Oceniono 5 razy 5

  Czy obłożenie prywatnego importu z Chin dodatkowymi opłatami (poza cłem i VAT) nie jest przypadkiem elementem cichej wojny handlowej? Za oceanem robi się to głośno i otwarcie (i są tego niepożądane konsekwencje), więc u nas znaleziono sposoby, aby przeprowadzić to ukradkiem...

 • boczny_obserwator

  Oceniono 7 razy 5

  Koszt poboru każdego podatku jest w uwzględniony w samym podatku co do zasady. Pobieranie ekstra opłat to złodziejstwo. Niedługo w sklepie będziesz płacił cenę + 23% VAT + np 1% koszt poboru podatku? No i za opodatkowanie Cię PITem też pobiorą ekstra opłatę.

 • xegar

  Oceniono 5 razy 5

  Za jakiś czas Bank Państowy z radością udzieli kredytu na pokrycie opłat za aresztowanie, którego celem było przeprowadzenie śledztwa pod kątem możliwego nadużycia. Kłania się "Brazil" Terryego Gilliama, tworzony pod roboczym tytułem "Rok 1985". Polecam.

 • wladca_piaskownicy

  Oceniono 5 razy 5

  A wtedy ja im mówię, że grzecznie dziękuję, ale to jakaś pomyłka, nic nie zamawiałem. Towar wraca do majfrenda, a ja albo zamawiam jeszcze raz albo dostaję zwrot kasiorki.

 • rasta-mw

  Oceniono 9 razy 5

  oj tam, rządzącym odejdzie kolejne kilkanaście tysięcy głosów, ludzi wkur.. na pis. Więc to dobra choć dojna zmiana.

 • greg.waw

  Oceniono 7 razy 5

  Cóż, w takim przypadku opłacalne może się okazać nie odebrać przesyłki i spróbować jeszcze raz.

 • etykieta.zastepcza

  Oceniono 13 razy 5

  Przecież te przepisy obowiązywały zawsze... ale pisiorki zaczęły je egzekwować... przeciez kasa jest potrzebna, a wybory idą. Z czego niby władza ma realizować swoje populistyczne obietnice i rozpieszczać socjalnie suwerena?
  Można powiedzieć, że w kwestiach obowiązujących przepisów, wskutek których można ściągać jakiekolwiek należności czy daniny dla państwa władza zaczęła stosować strajk włoski, przy czym też musi uważać, bo np. ponowne rozważania na temat ściągania abonamentu tv może bardzo rozsierdzić suwerena przed wyborami, a tego władza nie chce. Będzie więc szukać kasy w inny sposób, np. przypominając sobie o imporcie spoza Unii i związanych z tym podatkach i cłach. Proste.

 • desperato

  Oceniono 4 razy 4

  To są PSI-owi IDIOCI i tyle w/t. Angażują setki dodatkowych ludzi, aby wyciągnąć marne grosze … Państwo w wydaniu PSI-m to państwo OPRAWCZE ….

 • sierzant_nowak

  Oceniono 4 razy 4

  Jeżeli zaczną to robić na poważnie, to należy zacząć powszechną akcję zamawiania najtańszych produktów z aliexpress (zaczynają się od 3-5) złotych a potem odmawiania przyjęcia przesyłki. Ani poczta polska ani celnicy nie są w stanie udowodnić, że przesyłka przychodząca na twój adres została zamówiona przez Ciebie.

 • dmbdmb

  Oceniono 6 razy 4

  Kurczę! Zostałem importerem! Tylko dlatego że kupiłem w Chinach przejściówkę małe USB na duże USB za dolara. Jak to w Bolandii łatwo awansować gospodarczo i zostać docenionym!

 • ojciec_niedyrektor

  Oceniono 6 razy 4

  Poczta polska jest na najlepszej drodze do straty częsci rynku przesyłek.

 • fackir

  Oceniono 6 razy 4

  to nie jest wszystko OK, zgodnie z prawem. otwieranie wszystkich przesyłek jak leci, rządnie od tej czynności opłaty i nakładanie podatku to jest naruszanie tajemnicy korespondencji i zakładanie z góry nieuczciwości obywateli.

 • wejsunek35

  Oceniono 8 razy 4

  Zgodnie z prawem Żyd 80 lat temu nie był czlowiekiem.

 • przemo_opole

  Oceniono 12 razy 4

  Szkoda, że nikt nie zauważył jednej prostej sprawy: z idących drogą pocztową faktycznie clonych (nie mylić z kontrolowanych) jest może 1% przesyłek, raczej mniej.
  Natomiast od lat kurierzy przedstawiają do kontroli celnej KAŻDĄ przesyłkę, tylko i wyłącznie po to, by za tą usługę pobrać kwotę wielokrotnie wyższą niż poczta. Kiedy ostatnio nieopatrznie skorzystałem z usług DHL - było to bodajże 79 PLN i nie jestem pewien czy aby nie netto. Jest jeszcze ponad 20 PLN za dzień składowania przesyłki plus dopłata za każdy kilogram i prowizja procentowa od opłat celnych, ale nie mniej niż 69 PLN. Inne firmy mają podobnie. I z pełną premedytacją podkładają pod nos celnikom każdy drobiazg, wyłącznie po to, aby skasować te opłaty.
  Zatem nie narzekajcie na pocztę...

 • swish_m

  Oceniono 14 razy 4

  Co td pisuary robią???? Jest drovo to jeszcze drożej będzie??? Co z tebo, że ktoś kupi jakieś badziewie??? O raaany, co za złodziejska władza!!!!

 • janulo01

  Oceniono 3 razy 3

  A to .urwy, złodzieje! Potrzeba im kasy by opłacić darmowe koryto dla wybrańców narodu na Wiejskiej i dziesięcine dla pedofilnych katabasów!

 • kkrispl

  Oceniono 5 razy 3

  W całej Unii jest jeden przepis, do 250 euro nic nie płacisz, czy to z Chin czy Ameryki... Temat wielokrotnie poruszany w Galileo przez Niemców... I tyle w temacie.

 • andrzej.rokosz

  Oceniono 7 razy 3

  Jak widzę nazwę "Poczta Polska" , to się wstydzę, że jestem Polakiem. Dziękuję wam politycy wszelkiej maści, że z porządnej instytucji zrobiliście pośmiewisko.

 • kresedebarg

  Oceniono 5 razy 3

  to nie jest żaden urząd celny , to są takie same kanary jak w MZK

 • chamsolo

  Oceniono 5 razy 3

  Ze 2 razy paczki z ali dostawałem via Holandia .Nie sądze aby pierdy za kilkanascie eur chciało sie ichniejszym celnikom obciązac podatkami .Tak więc tamtędy droga a nie przez bulandowych urzędników

 • kruk6666

  Oceniono 5 razy 3

  W zeszłym roku oclono 250 przesyłek z Ali , zaprawdę nasze państwo jest bogate żeby tworzyć dla "swoich" fikcyjne stanowiska pracy, na Poczcie Polskiej jest pełno takich etatów obsadzonych ludźmi których w pracy nikt nie widział , a przelewy wypłat na konto idą , wiwat "dobra zmiano".

 • zraluk7

  Oceniono 7 razy 3

  Złodziejskie Państwo pis.

 • www.chinskibiznes.com

  Oceniono 5 razy 3

  Chinczycy sa mistrzami w szukaniu luk celnych, vide reimport z Belgii przez Aliexpress

 • brusiek11

  Oceniono 2 razy 2

  Teściowa od czasu do czasu kupuje tam jakieś badziewie za grosze, ot ma takie dziwne hobby, robi to raczej dla sportu niż zysku. Teściowa jest jak najdalej od jakiegokolwiek politykowania - dziwne, jak przeczytałem jej ten news - długo i głośno wykrzykiwała coś o pisie i dobrej zmianie.

 • robaczyfka

  Oceniono 2 razy 2

  Za dewocjonalia też pobierają cło? ;) :D Czy jak z handlem w niedzielę: wyłączne? :D

 • bamshe

  Oceniono 2 razy 2

  tak tak co za bzdura ostatnio si echwalili ze przez miesiac przejzeli 120 przesylek :D na tysiace ktore ida codziennie :D

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX