Stargard rezygnuje z programu Mieszkanie Plus. "Za taką cenę zapotrzebowania by nie było"

Wiceprezydent zachodniopomorskiego Stargardu Piotr Mync w rozmowie z Radiem Szczecin poinformował, że miasto wycofuje się z budowy mieszkań czynszowych w programie Mieszkanie Plus. Informację potwierdza PFR Nieruchomości, zawiadujący programem.

Jak informuje Radio Szczecin, w opinii Piotra Mynca w Stargardzie zmieniły się realia, i przy obecnym boomie budowlanym plany PFR Nieruchomości (wcześniej BGK Nieruchomości), aby budować mieszkania za 3 tys. zł za metr kwadratowy i z czynszem ponad 17 zł za metr, są nierealne. Ceny mieszkań i wysokości czynszów byłyby znacznie wyższe.

Nie sądzimy, by rynek stargardzki wchłonął mieszkania o takich czynszach. Na "Mieszkania Plus" za taką cenę zapotrzebowania by nie było

- mówi Mync dodając, że w TBS-ach w mieście czynsze wynoszą 11-13 zł za metr. TBS-y to również mieszkania na wynajem dla osób o średnich dochodach - powstałe na podstawie rozwiązań prawnych z lat 90.

Informacje o rezygnacji Stargardu z udziału w programie "Mieszkanie Plus" potwierdziła Ewa Syta z PFR Nieruchomości.

Dwa lata temu Stargard przekazał do programu Mieszkanie Plus dwie działki. Mówiło się, że może na nich powstać nawet 400 mieszkań dla rodzin o umiarkowanych dochodach. 

Komercyjna część programu Mieszkanie Plus, za którą odpowiedzialny jest PFR Nieruchomości, zakłada budowę dostępnych cenowo mieszkań na wynajem z opcją dojścia do własności. Budowę mieszkań finansuje fundusz zarządzany przez PFRN, ale we współpracy z inwestorami - m.in. samorządami. W zamian za wniesione działki mogliby oni czerpać korzyści finansowe związane z wynajmem.

Więcej o:
Komentarze (45)
Stargard rezygnuje z programu Mieszkanie Plus. 'Za taką cenę zapotrzebowania by nie było'
Zaloguj się
 • czechy11

  Oceniono 38 razy 34

  Z miliona mieszkań zostały tylko pensje 65 tysięcy PiXI i DiXi w NBP PiS oraz posada synalka Przykebskiej i synalka Kamińskiego😂😂

 • czechy11

  Oceniono 26 razy 22

  Tani h mieszkań nie bydzie. Poszły na pensje PiXI i Dixi

 • czechy11

  Oceniono 21 razy 17

  Sukces goni sukces. Ale nie ważne są efekty ważna jest liczba programów z nazwacplus bo to zatyka sutenera i cieszy się in jak głupi z faktu jak pięknie w PRL PiS można żyć.

 • rasta-mw

  Oceniono 19 razy 17

  oj podpadli kłamczuszkowi i jak on teraz "wybuduje" miljon obiecanych klitek dla suwerena+ ?

 • ariachne

  Oceniono 15 razy 13

  Przed chwilą czytałam że rząd wycofał się z obietnicy utworzenia domów dla doroslych autystyków, a teraz to. Szybkie cięcie budżetu kosztem potrzebujacych, komuś się grunt pod nogami pali. Wstydź się PIS!

 • rozterka47

  Oceniono 14 razy 10

  przecież nie od dzisiaj wiadomo było ,że to nie będą tanie mieszkania , generalnie zarobiłby inwestor oczywiście gdyby był na nie popyt ale takich mieszkań jest pełno .

 • flyer

  Oceniono 5 razy 5

  Nie bój bidy - rząd pracuje nad programem drzewnianych domów. ;> A tak btw. - gdziekolwiek pojawi się skrót PFR, to możecie być pewni, że już niedługo te programy będą finansować przyszli emeryci ze składek z PPK. I teraz sobie pomyślcie jakież to kokosy zarobi PFR inwestując w takie przedsięwzięcia. ;>

 • wujekdolf

  Oceniono 4 razy 4

  czekam na program rozliczenia +, potem ewentualnie cela +.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX