Ceny prądu w Warszawie w górę? Mieszkańcy dostają listy z wyższymi opłatami

Ceny prądu miały w tym roku nie wzrosnąć. Tymczasem jeden z operatorów działający w Warszawie poinformował swoich klientów o zmianie stawek.

Kolejni mieszkańcy Warszawy otrzymują od Innogy, jednego z dostawców energii, informacje o podniesieniu stawek za prąd. Spółka informuje, że "ze względu na bardzo duży wzrost cen energii na rynku hurtowym od 1 stycznia 2019 wprowadziła nowe ceny i stawki".

Podwyżki nie są drastyczne, ale widoczne. Z taryfy załączonej do dokumentacji wynika, że ceny prądu wzrosną - za 1kWh energii z 0,3397 na 0,3819 zł, a opłata handlowa idzie w górę z 2,82 na 5,23 zł.

List wysłany przez operatora Innogy pod koniec grudnia 2018 r.List wysłany przez operatora Innogy pod koniec grudnia 2018 r. Fot. Redakcja

Trzeba płacić więcej

Na dzień dzisiejszy cennik przesłany listownie jest aktualny. Nie wiadomo bowiem, na jakich zasadach będzie działać ustawa energetyczna przyjęta pod koniec roku. W założeniu spółki energetyczne mają nie podnosić cen klientom. Różnica ma być pokryta ze specjalnie stworzonego funduszu. 

Czytaj też: Morawiecki skarży się na Unię w wywiadzie dla CNBC. "Różne kraje są traktowane w różny sposób"

Spółka analizuje

W przesłanym nam komunikacie przedstawiciel firmy wyjaśnił, że Innogy Polska wciąż analizuje uchwaloną ustawę i czeka na dalsze wytyczne ze strony resortu. Cennik, który otrzymali klienci, może zostać zmodyfikowany, kiedy Ministerstwo Energii wprowadzi odpowiednie przepisy. W tym celu został właśnie powołany specjalny zespół, w skład którego wchodzą przedstawiciele resortu energii, URE i firm energetycznych. W ciągu najbliższych tygodni sytuacja powinna się więc wyjaśnić. 

Więcej o:
Komentarze (70)
Ceny prądu w Warszawie w górę? Mieszkańcy dostają listy z wyższymi opłatami
Zaloguj się
 • siwywaldi

  Oceniono 28 razy 24

  W początkach kryzysu i braku towarów w 1980 roku, dzieci mówiły taki wierszyk:
  Chcesz cukierka
  Idź do Gierka.
  Gierek ma, to ci da.
  Kopa w dupę i pa, pa...

  A teraz pewnie będą mówić:
  Nie chcesz płacić za prąd,
  to wypierd.... stąd.
  Tam gdzie mądre Rządy mają
  I gdzie ludzi, nie dymają... :-))

 • evergreen111

  Oceniono 25 razy 23

  Różnicę pokryje specjalny fundusz, składający się z naszych podatków... Czyli my nic nie dopłacimy do cen prądu, bo zapłaci fundusz?

 • siwywaldi

  Oceniono 18 razy 18

  Szanowny autor powiedział co wiedział.... :-(
  A sprawa jest poważna, bo jeżeli do końca tego tygodnia nie wymówię umowy, to AUTOMATYCZNIE akceptuję NOWY cennik, a ponieważ płacę za pośrednictwem funkcji pobrania, to Innogy sobie sam "pobierze" tyle ile uzna za stosowne. Z kolei JAK WYMÓWIĘ, to zawierając NOWĄ umowę z innym operatorem, ŚWIADOMIE godzę się na nowy cennik.

  Czyli jak by się nie kręcić, to i tak dupa zawsze z tyłu i gotowa na przyjecie kopniaka :-))

 • semigetuza

  Oceniono 11 razy 9

  O prywatyzację STOEN-u walczyli jak lwy pracownicy samej spółki, a zwlaszca ichnia Solidarnosc. Zarząd był przeciwny, a Miller i Kaczmarek byli szantażowani przez mazowiecki region S i KK tego parszywego związku zawodowego
  Pracownicy mieli przed oczami tylko kasę, jaka im obiecala wyplacic za ich akcje REW poprzedniczka Imogy. W dudzie mieli interes warszawiaków, dostali zapewnienie od RWE o zatrudnieniu aż do emerytury To i kasa za akcje przeważylo. Taki już mamy naród, sprzeda sam siebie w niewole, aby DZIS mieć na balety.

 • hamsterx

  Oceniono 9 razy 7

  a suweren ? co z suwerenem ? też dostaje wyższe rachunki ?
  czy na razie jeszcze nie rozumie co się dzieje ?

 • masmar

  Oceniono 8 razy 6

  W Y S L I J M Y RACHUNKI NA
  N O W O G R O D Z K Ą
  Wszyscy. Jak chce być znawca niech działa.
  Jak się to ma do zapowiedzi, że nie będzie podwyżek😈😈😈😈😈
  Nowe K L A M S T W O?????

 • burek_polny

  Oceniono 10 razy 6

  Uchwalili, ale nie wiedza co. Speckomisja im to wyjasni. Panstwo teoretyczne, JPRDL...

 • czechy11

  Oceniono 6 razy 4

  Już tylko bezpośrednio związane ze złodziejami i oszustami z PiS matki żony i kochanki przy korycie wierzą w te PiSowskie kłamstwa. Ale oni robią to niejako służbowo.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX