Donald Trump odwołuje wyjazd do Davos. Przez kryzys polityczny w USA

Prezydent Donald Trump nie pojedzie na Forum Ekonomiczne do Szwajcarskiego Davos. Powodem ma być troska o bezpieczeństwo kraju. W tle spór o mur na granicy z Meksykiem i

"Z powodu nieustępliwości Demokratów w sprawie bezpieczeństwa granic i wielkiego znaczenia bezpieczeństwa naszego narodu, z pełnym szacunkiem odwołuję bardzo ważny wyjazd do Davos w Szwajcarii na Forum Ekonomiczne" - napisał Donald Trump na Twitterze.

Prezydent Stanów Zjednoczonych nawiązał do impasu politycznego w kraju. Chodzi o budowę muru na granicy z Meksykiem, który miałby powstrzymywać nielegalnych imigrantów przed przedostawaniem się na teren USA. Trump chciał, by 5,7 mld dolarów na budowę sfinansować z budżetu państwa. Na to zgody w Kongresie nie dała Partia Demokratyczna. Trump odmówił podpisania prowizorium budżetowego. Wczoraj zerwał negocjacje z Demokratami w tej sprawie.

Brak budżetu sprawia, że od 19 dni trwa paraliż administracji federalnej w USA. Wiele urzędów i instytucji państwowych nie funkcjonuje, około 800 tysięcy urzędników jest na przymusowych urlopach lub pracuje bez wynagrodzenia. Prezydent w czwartek poleciał do Teksasu, gdzie spotkał się z funkcjonariuszami straży granicznej, którzy teraz pełnią służbę nie otrzymując pensji.

Donald Trump powiedział, że rozważa wprowadzenie stanu nadzwyczajnego, co pozwoliłoby mu użyć funduszy Pentagonu do budowy zapory granicznej bez zgody Kongresu.

Więcej o:
Komentarze (27)
Donald Trump odwołuje wyjazd do Davos. Przez kryzys polityczny w USA
Zaloguj się
 • mazzini890

  Oceniono 11 razy 9

  Meksyk napadł na USA? I donny ty chcesz walczyć z Chinami a w Davos cię nie będzie.Co ważniejsze pojedynek z Pekinem czy nierealna obietnica z kampanii wyborczej?

 • czarna_brygada09

  Oceniono 8 razy 8

  Gdyby ten pomarańczowy palant z zacnym fryzem, zainwestował te 5,7 miliarda dolarów w amerykańskie firmy w krajach Ameryki Środkowej, to Amerykanie mieliby i kasę i pozbyliby się problemu nielegalnej imigracji. Proste jak świński ogon; jest praca nie ma imigracji, nie ma pracy jest imigracja ... ale czy ten pożal się Boże biznesmen od konkursów piękności i agencji modelek oraz specjalista od ukrywania podatków i łapania za cipki, zrozumie ta zależność?

 • e-misio

  Oceniono 3 razy 3

  co za gupi bęcwał ten pomarańczowy człowiek

 • bmc3i

  Oceniono 5 razy 3

  Tak, poleciał do Teksasu i powtarzał tam w kółko, że zginą tysiące Amerykanów, jesli Demokraci nie zgodzą się na mur. A protestujący krzyczeli wokół niego "emergency is your presidency!"

 • Krzysztof Baranowski

  Oceniono 3 razy 3

  A ja jestem tylko ciekawy jak długo cała budżetówka tego jakże licznego narodu będzie się czaiła z tym aby pomarańczowemu panu powiedzieć co myśli o jego wybrykach? Myślę, że pierwsze, gromadne wyjście na ulice sprawi, że pomarańczowy pan nieco ostudzi swe zapędy. "Demokraci nieustepliwi"? Ja widzę dwie strony sporu, on tylko jedną. Coś jak PiS.

 • konigin

  Oceniono 5 razy 3

  I wuj z nim.

 • soldadura104

  Oceniono 6 razy 0

  Tramp pozazdrościł muru chińskiego którymodgrodzono się od Turcji

 • pulbek

  Oceniono 2 razy 0

  SAD

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX