Komentarze (146)
Zakaz handlu nie działa? Małe sklepy tracą, miejsc pracy nie przybywa, wyborcy nie chcą zmian
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
  • sselrats

    Oceniono 11 razy 9

    Zakaz handlu w niedziele dziala bo nie ma handlu w niedziele.

  • jw0022

    Oceniono 8 razy 8

    Jak mawiał śp. Stefan Kisielewski (a miał na myśli bolszewizm którego klasycznym wdrożeniem jest PiSlam): "Socjalizm jest to ustrój, w którym bohatersko pokonuje się trudności nieznane w żadnym innym ustroju!"

  • galaxia

    Oceniono 10 razy 8

    PIS myślał że lud pobieży do kościółka i zostawi klejone te same pieniążki które normalnie zostawial w marketach. A tu zonk. Lud siedzi w domku w zimie i korzysta z Amazona a latem plaza lub rowerek.
    Coś poszło nie tak.

  • wojtekkkk

    Oceniono 8 razy 8

    Zastanawia mnie czemu nie mozna też wprowadzić zakazu handlu w siciowych stacjach benzynowych (moze dlatego ze są Państwowe)? i dać mozliwość aby tylko małe rodzinne stacje działały i sprzedawali w nich właściciele? ;)

  • marc.pl

    Oceniono 10 razy 8

    Małe osiedlowe prywatne sklepiki - to są zakamuflowane obozy pracy niewolniczej dla zatrudnionych pracowników. Słowo urlop jest słowem zakazanym a zwolnienie lekarskie traktują jak przestępstwo. Praca po kilkanaście godzin dziennie przez cały tydzień często w nieogrzewanych lokalach. Tam nie ma żadnych praw pracowniczych ani kodeksów pracy.

  • rggg

    Oceniono 8 razy 8

    Państwo ma dbać o bezpieczeństwo, szkolnictwo, służbę zdrowia a nie wpieprz...ć się do handlu biznesu i kościoła. Jest Prawo Pracy są umowy o pracę i jeżeli pracownik zatrudniał się w markecie to wiedział co go czeka. "organizacja życia mas" to nie jest rola Państwa!

  • czechy11

    Oceniono 8 razy 8

    Wy naprawdę traktujecie ankietę NZSS Solidarnisc głównego propagatora zakazu handlu jako wiarygodne źródło tego co myślą wyborcy? Naprawdectak bezkrytycznie bez komentarza puszczacie tego nabawiła czyniąc ludziom bałagan w głowie?

  • andzialak

    Oceniono 10 razy 8

    Kolejna i jedna z wielu pislamskich głupot wymyślonych przez pierwszego stratega RP I sekretarza KC pis jarosława rajmundowicza kaczyńskiego zatwierdzonych na kolanie przez plenum KC pis

  • pomaranczowoczarny

    Oceniono 12 razy 8

    Oglądałem kilka miesięcy temu TV Republikę i tam ich ekspert przekonywał że PIS robi olbrzymi błąd i taki sam zrobiono na Węgrzech, nie rozumiał powodów jego wprowadzenia albo nie chciał otwarcie powiedzieć.

  • hdtvpolska

    Oceniono 11 razy 7

    Kupując w BIEDRONCE wzmacniam moją rodzinę, bo dużo taniej. Kupując w lokalnym sklepie rodzinnym wzmacniam ich rodzinę, osłabiam moją bo dużo drożej. To takie proste.

  • radon13

    Oceniono 7 razy 7

    Za malo dewocjonaliów w sprzedaży.

  • krzywelustro

    Oceniono 12 razy 6

    "90 proc. ankietowanych zatrudnionych w sklepach wielkopowierzchniowych z zakazu handlu jest zadowolona."

    A jaki jest odsetek zadowolonych wśród tych, którzy w wyniku kaczego majstrowania już nie są zatrudnieni w sklepach wielkopowierzchniowych? Biuro Analiz Sejmowych jakoś zapomniało ich o to zapytać.

  • krzywelustro

    Oceniono 10 razy 6

    Nagle Kodeks Etyczny wywrócił się na lewę stronę. Potrzeba pracowników hipermarketów poświęcenia niedzieli rodzinom i kościołowi nagle przestała być prawa i sprawiedliwa. W obliczu walącej się jak domek z kart reputacji kaczej kliki bardziej prawe i sprawiedliwe jest manipulacyjne wyłudzanie głosów wyborców. Pozostaje tylko przekalkulować bilans zysków i strat, bo poparcie Rydzyka i Kościoła też należy wziąć pod uwagę. Niektórzy nazywają to Syndromem Gowina, a niektórzy - relatywizmem.

  • wookiee.chewbacca

    Oceniono 10 razy 6

    Wyborcy nie chcą zmian? Ależ ja bardzo chcę zmian! Chcę PiSowskich skùrwysynów czym prędzej wyjėbać z Sejmu, a co niektórych przestępców konstytucyjnych zamknąć w więzieniu na długie lata.

  • byrcyn11

    Oceniono 8 razy 6

    PIS-iory uratują polski handel, tak samo jak polskie stadniny.

  • mybox

    Oceniono 5 razy 5

    Wolne niedziele (jedna czy trzy bez różnicy) dla wszystkich, w handlu, gastronomi, szpitalach itd. każdy chce odpocząć ale też każdy chce być obsłużony. Są osoby dorabiające w niedziele i tylko ich nagradzać.

  • sir.fred

    Oceniono 9 razy 5

    Czyżby aż 42% wyborców PiS jednak miało coś w rodzaju mózgu? Nie do wiary...

  • lese_majeste

    Oceniono 5 razy 5

    dla tych mądrali z sejmu, tej emanacji narodu, dlaczego tak głupawej to nie rozumiem, ale nie trzeba długo liczyć, aby zobaczyć, że ten zakaz handlu to hamulec dla rozwoju małych sklepów, mam sklepik, dobrze idzie więc zatrudnię trzy nowe ekspedientki, ale co w niedzielę - sejmowa DUPA, ale tam nawet nie potrafią do czterech zliczyć, no chyba, że im się należy

  • sselrats

    Oceniono 11 razy 5

    Miasta w niedzielę robią się po prostu martwe. Zwłaszcza mniejsze. Rodziny spedzaja czas razem w domu.

  • jelonek666

    Oceniono 5 razy 5

    Ja do plusów niedziel niehandlowych zaliczyłbym znacznie mniejszy ruch na ulicach - widać to szczególnie w mniejszych miastach.

  • labeo

    Oceniono 4 razy 4

    Zamysł był taki, aby ludzie w niedzielę zamiast do galerii handlowej poszli do kościółka, również ci pracujący w galeriach. Jednak chyba to też się nie udało.

  • hiperon59b

    Oceniono 4 razy 4

    Jedyna rada dla wszystkich to wyeliminować w wyborach obecną ekipę rządzącą na czele z Prezesem. PiS pewnie myślał, że jak galerie handlowe nie będą działać w niedzielę to np. WOŚP zbierze mniej pieniędzy. Nic z tego, jest odwrotnie, będzie rekord. Trzeba po wyborach przywrócić normalność i zadbać o to żeby pracownicy pracujący w niedzielę dobrze zarabiali.

  • ikar.ka

    Oceniono 4 razy 4

    Jestem przeciw zakazowi handlu w niedzielę, gdyż są np. studenci, którzy w sklepach, zwłaszcza na promocjach, ale i po prostu w sklepach dorabiają. ALE 500+ sprawiło, że wiele kobiet jest na macierzyńskich/wychowawczych i nie chce wracać do pracy w sklepie. Ukraińcy trochę wypełniają lukę, ale nie całkiem. Mam wrażenie, że sklepom przez niehandlowe niedziele odjęto jeden ból głowy - niedobór obsady. Kiedyś była walka o zmniejszenie kolejek, dziś w biedronkach działa jedna kasa nawet, gdy kolejka zawija się jak wąż po alejkach. Jeśli są niedobory kadrowe, to nie miałby nawet kto obsadzić niedziel. Okazuje się, że socjalizm zaczyna się sprawdzać. Pytanie tylko, kiedy PiS oficjalnie przyzna się do swoich poglądów. No i czas pogodzić się z tym, że nazwy ulic będą niedługo również po ukraińsku. Rozumiem migrantów, natomiast nie rozumiem polityki rządu, która dąży do przesycenia rynku pracy obcokrajowcami. Dziś pracują na 500+. Jutro również będą na 500+, i co wtedy?

  • s0nar

    Oceniono 12 razy 4

    Jak wyborcy nie chcą zmian? Ja chcę, żeby było tak jak dawniej - tzn., żeby niedziele były handlowe, bo dla mnie niedziela to dzień jak każdy inny i chciałbym mieć możliwość zrobienia zakupów, w tygodniu często nie ma czasu albo chęci. Myśli tak praktycznie każdy kogo znam i z kim rozmawiam. Te niedziele niehandlowe tylko wkurzają.

  • mywork

    Oceniono 4 razy 4

    Na moim osiedlu w każdą niedzielę sklepy otwarte. Albo za ladą stoi właściciel lub jego rodzina, a w Żabce i Freshmarkecie obsługują studenci. A ludzie prosto po mszy lecą na zakupy. Biznes się kręci elegancko. Zakaz to czysta teoria, a rzeczywistość to zupełnie inna bajka. Nawet księza z parafii czasem wpadają na niedzielne zakupy (choć ubrani po cywilnemu).

  • marechec

    Oceniono 12 razy 4

    a te 90% to ile osób? jak się nie [podoba to trzeba zmienić pracę , można wyjechać do innych państw i pakować sałatę, szynkę ,marchew nic nie stoi na przeszkodzie. a może ci pracownicy handlu postawią się w roli pracowników szpitali , elektrowni, wodociągów, straży , policji kolejarzy ,transportu miejskiego, kultury szeroko pojętej i co mało?

  • borsuk07

    Oceniono 3 razy 3

    Zakaz handlu, a Biedronka zwiększa sprzedaż. "2018 był wymagającym rokiem"

  • popis.pasozyty

    Oceniono 5 razy 3

    A rydzykom frajerów nie nagonili. buuuuuuuuuuuuuhahahahahahahahahahahahahahaha!!!!!!!!!!!

  • jozef_zmudzin

    Oceniono 7 razy 3

    PiS z pomocą DUDY z"S" usiłuje zniszczyć handel i to im się niestety udaje.Więcej bezrobotnych z upadku sklepów i zamykaniu marketów z ucieczką z Polski.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX