Komentarze (84)
Wielki Zderzacz Hadronów już nie wystarcza. Jest pomysł, by zbudować 6 razy potężniejszy
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • single_malt

  Oceniono 17 razy -1

  faktycznie - poza bozonem Higgsa nic nowego nie odkryto.
  Z drugiej strony tysiace naukowcow i inzynierow z przemyslu fizyki czastek elementarnych musza z czegos zyc . Kwdratura kola, bo zmarnowac taki kapital wiedzy to zbrodnia.
  Obecnie o wiele wazniesze wydaje sie opanowanie fuzji nuklearnej ale postep prac nad generatorem w Caradache jest mizerny a finansowanie projektu ITER to dzis jakies smieszne pieniadze.

 • ukos

  Oceniono 7 razy -3

  A nie taniej byłoby zanurzyć tunel porężnego akceleratora w gruncie księżycowym?

 • lubella69

  Oceniono 11 razy -5

  "To jest maszyna która robi PINK! Prawda ze piękna? Nikt nie wie do czego służy, ale kosztowała najwięcej" .... Scena porodu w szpitalu z "Sensu życia" Monty Pythona. Tak jest z tym zderzaczem Hadronów. Klęska akademickiej nauki, chcącej udowodnić teorię samopowstania wszechświata.

 • ericcartman

  Oceniono 17 razy -5

  Jakis czas temu czlowiek z LHC wyjasnial, ze w kazdej generacji naukowcow musi byc zbudowany zderzacz. Przy projektowaniu i budowie tych urzadzen potrzeba wiele technicznych , specyficznych umiejetnosci. Urzadzenia te nei tylko sluza do odkryc ale tez ich budowa jest nauka sama w sobie dla wielu fizykow i inzynierow. Jesli chocby jedna generacja minie bez swojego zderzacza, specjalistyczna wiedza zacznie przepadac, nie zostanie przekazana z pokolenia na pokolenie. No ale co czerskie mieliby o tym wiedziec. Ich jedynym zainteresowaniem jest judzic, lgac, podsycac nienawisc, szczuc oraz , co szczegolnie kuriozalne, domagac sie od "drugiej strony" aby to wlasnie oni "powstrzymali sie od nienawisci". Gazetka zydorcza - to gniazdo najgorszych w Polsce fanatykow - musi zostac zlikwidowane. Nie mozna pozwolic na szerzenie sie mowy nienawisci.

 • medycynaradziecka

  Oceniono 9 razy -5

  Ale czy da się z tego jakąś bombę zbudować?

 • 2fat

  Oceniono 6 razy -6

  Pytanie czy ma to wpływ na mieszkańców żyjących w pobliżu takiej instalacji. Tego raczej nie wiadomo (choć taki wpływ może być i pozytywny, niewykluczone jak wpływ promieniowania. Mieszkańcy okolic Czarnobyla zasiedlający nielegalnie tereny napromieniowane cieszą się lepszym zdrowiem od reszty populacji.).

 • mgz

  Oceniono 10 razy -6

  Lepiej niech zlikwiduja smog albo glod albo ...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX