Nord Stream 2. Niemiecki minister gospodarki: Rząd nie będzie ingerował w budowę gazociągu

Niemiecki minister gospodarki Peter Altmaier powiedział, że rząd w Berlinie nie będzie ingerował w budowę gazociągu Nord Stream 2. Polityk udzielił wywiadu dziennikowi "Handelsblatt", ktróry w całości ukaże się w poniedziałek.

Zdaniem Petera Altmaiera, w kwestii budowy gazociągu Niemcy są niesprawiedliwie oceniani. "Nord Stream 2 stał się klasycznym chłopcem do bicia" - powiedział Altmaier dziennikowi "Handelsblatt". Niemiecki minister zaznaczył, że budowa gazociągu jest mocno zaawansowana i na dnie morza zostało już położonych wiele kilometrów rur.

"Rząd federalny nie będzie ingerował w ten proces, ponieważ nie ma do tego żadnych podstaw prawnych" - dodał niemiecki minister. "Jestem przekonany, że po dwa tysiące dziewiętnastym roku osiągniemy porozumienie i po zakończeniu budowy Nord Stream 2 zostanie utrzymany tranzyt gazu przez Ukrainę" - powiedział Peter Altmaier.
Kilka dni temu także minister spraw zagranicznych Heiko Maas bronił gazociągu Nord Stream 2, mówiąc, że w tej chwili nic nie wstrzyma jego budowy.

Nord Stream 2 to niemiecko-rosyjski projekt dwunitkowej magistrali gazowej z Rosji do Niemiec po dnie Morza Bałtyckiego. Projektowi sprzeciwiają się Polska, Stany Zjednoczone, kraje bałtyckie i Ukraina.

Więcej o:
Komentarze (71)
Nord Stream 2. Niemiecki minister gospodarki: Rząd nie będzie ingerował w budowę gazociągu
Zaloguj się
 • towarzysz.dyrektor

  Oceniono 12 razy 8

  Byly Kanclerz Schröder tez nie ingerowal. Gazprom odpowiednio 💰💰💰zadbal o ta nieingerencje.
  “Unia” i unijny pakt energetyczny w pigulce, he he he. Banda franko-teutonskich hipokrytow.

 • justas32

  Oceniono 24 razy 8

  Pamiętam kilka lat temu jak media biadoliły że Rosja chce wybudować w Polsce drugi gazociąg wzdłuż pierwszego - i z punktu widzenia interesów Polski jest to niedopuszczalne gdyż zbyt mocno uzależni nas to od interesów Rosji, co może skutkować wpadnięciem w rosyjską strefę wpływów. No to Ruscy wybudowali gazociąg przez Bałtyk. My znów biadolimy. Schizofrenia, głupota, nieudacznictwo czy zwykłe pieniactwo ?

 • karrampa

  Oceniono 15 razy 7

  Niemcy zawsze próbowały konszachtów z Rosją.
  I zawsze kończyło się to tragicznie dla Niemiec i dla Europy.

 • mr.knox

  Oceniono 18 razy 6

  Jasne, ze nie bedzie tak samo jak nie ingerowal wczesniej, ba nawet chyba jeszcze nic o nim nie wie :) Niemiecki rzad pociagany jest za sznurki z Kremla, gdyby ktos jeszcze tego nie zauwazyl.

 • obywatelkamania

  Oceniono 4 razy 4

  Jeżeli gaz amerykański, czy jakikolwiek inny będzie znacząco tańszy od rosyjskiego to gazociągi rosyjskie będą "puste". USA i Trump dużo mówią o konkurencji więc niech podejmą temat.

 • ewropejczyk

  Oceniono 14 razy 4

  Rosja pomoże Niemcom stać się niekwestionowanym zarządcą UE. Tańszy gaz (+ zaostrzenie przepisów odnośnie CO2) jeszcze bardziej wzmocni przewagę konkurencyjną Niemców. Niemcy i Rosja (+ ewentualnie Francja) zmierzać będą do budowania politycznej przeciwwagi wobec USA i Chin. Oby Amerykanie jak najdłużej pozostawali w swoich bazach w Niemczech, mimo prób ich "wyproszenia".

 • ramon57

  Oceniono 8 razy 4

  Od stycznia 2020 roku żaden gaz nie popłynie przez Ukrainę, bo albo gazociąg będzie wymagał pilnego remontu, jak ropociąg do Możejek po zakupieniu ich przez Orlen. Albo zielone ludziki wysadzą go na terenie Ukrainy. Ewentualnie Rosja może zażądać zapłaty za cały gaz w zbiornikach wyrównawczych, bo skoro nie będzie tędy płynął na Zachód to jest do niczego Ukrainie nie potrzebny. Już wkrótce czekają nas niezłe cyrki, bo my chyba też będziemy mieć problemy, aby przetłoczyć wystarczającą ilość gazu z Niemiec do Zakładów Azotowych Puławy, bo chyba mamy szersze rurociągi na wschodzie niż na zachodzie Polski.

 • polsilver100

  Oceniono 11 razy 3

  Polska zrobiła sobie ze wszystkich wrogów a potem płacz że ją omijają. Wcale się nie dziwię że wybuchła II wojna św. jak rząd Polski prowadził politykę jak dzisiaj. Zamiast na handlu Niemcy-Rosja miliardy zarabiać stawiamy pomniki i ośmieszamy się

 • kgbltd

  Oceniono 11 razy 3

  buahahahaha
  unia i nowy pakt Ribentrop Mołotow
  + szariat za 30 lat

  strach mieć dzieci

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX