Polska chce zatrzymać talenty. Premier Morawiecki spotkał się z dyrektorem generalnym Google

CEO Google - Sundararajan Pichai - i premier Morawiecki spotkali się dziś, by wypić kawę w Królewskich Łazienkach. Rozmowy w nieco luźniejszej atmosferze poprzedziły spotkanie w ramach "Central and Eastern Europe Innovation Roundtable".

Tematem przewodnim spotkania w formie „okrągłego stołu” jest gospodarka krajów Europy Środkowo-Wschodniej.

Temat rozmów

Wspólna kawa w Łazienkach była okazją do rozmowy przed oficjalnym spotkaniem polityków z biznesmenami. Zmieniająca się w ostatnich dekadach sytuacja geopolityczna stworzyła nowe możliwości dla europejskich firm i umożliwiła ich ekspansję na rynki światowe. Z drugiej strony, pojawiły się w naszym regionie zachodnie firmy, które zauważyły potencjał w młodych, rozwijających się rynkach.

Nie chcemy kolejnego drenażu mózgów, chcemy, aby te mózgi pracowały dla Google'a, dla Polski, dla Litwy

- powiedział podczas spotkania premier Morawiecki.

Firma Google jest zaangażowana we wsparcie ambicji i nadziei tego regionu, dlatego inwestujemy 20 milionów dolarów do 2020 r. w programy wspierające umiejętności cyfrowe mieszkańców tej części Europy. Działamy we współpracy z ministerstwami, z organizacjami pozarządowymi, od 2015 r. przeszkoliliśmy pół miliona ludzi z tego regionu

- podkreślał z kolei CEO Google, Sundararajan Pichai.

Podsumowanie ostatnich dekad i dyskusja na temat przyszłości innowacyjnej gospodarki są głównymi tematami trwającego dziś "Środkowoeuropejskiego Okrągłego Stołu do spraw Innowacji".

Oprócz premiera Mateusza Morawieckiego i dyrektora generalnego Google w swoją obecność na spotkaniu potwierdzili m.in. litewski minister gospodarki Virginijus Sinkevicius, czeski wiceminister przemysłu oraz handlu – Petr Ocko – a także Ádám Szigeti, wiceminister innowacji i technologii Węgier. Poza politykami na spotkanie zaproszeni zostali polscy przedstawiciele biznesu. Udział potwierdzili m.in. prezes PKO BP, prezes LOT i prezes PZU. Obecny będzie też wiceszef resortu przedsiębiorczości, Tadeusz Kościński. Organizatorem spotkania jest Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii.

Więcej o:
Komentarze (68)
Premier Morawiecki spotkał się z dyrektorem generalnym Google. Spotkanie poprzedziło Central and Eastern Europe Innovation Roundtable
Zaloguj się
 • franekzjanek

  Oceniono 25 razy 23

  .
  Przecież Andruszkiewicz jest od cyfryzacji ...już sobie wyobrażam jego "dialog" z dyrektorem. Polska dla Polaków ..itp...
  .

 • i.o.to.chodzi

  Oceniono 18 razy 16

  PMM na każdym spotkaniu mówi co innego. Ostatnio najważniejszy dla rozwoju Polski miał być węgiel (Którego nie mamy i musimy sprowadzać z Rosji). Wcześniej ten węgiel miał napędzać milion samochodów. W raporcie do UE okazało się, że samochody będą, ale diesle z wyciętymi filtrami (ustawa znowu przepadła) i Morawiecki na wszelki wypadek nie będzie żądał od Volkswagena odszkodowania za fałszerstwa, bo by mu niemiecki biznes zwinął fabryki samochodów z Polski.

  Po prostu same sukcesy po pisowsku.

 • rascal76

  Oceniono 17 razy 15

  Podobno 42% ze 100% wyborców wiadomej partii, dalej myśli, że Szydło nadal jest premierką.

 • aietes

  Oceniono 15 razy 13

  ceo google niech uważa, bo mu jako ciapatemu w kraju kaczyńskiemu w tramwaju spuszczą wpie..
  Gdy zarobisz 7 tys już przekraczasz kolejny próg podatkowy. Wyniszczenie przez pracę.

 • 71tosia

  Oceniono 21 razy 13

  Sundar Pichai urodzil sie w Indiach i tam zdobył wykształcenie ale na szczescie za kraj emigracji wybrał Stany, ciekawe co mogl mu zaproponowal Morawiecki premier kraju otwartego, tolerancyjnego ktory ceni ludzi utalentowanych. Kraju w ktorym obywateli straszy sie hororem 'ubogacania' i pasozytami jakie przynosza 'elementy obce kulturowo' jak Sundur. Co wiecej Sundar zdobyl rozglos zwalniając z natychmiastowym skutkiem waznego współpracownika wypisującego manifesty o wyższości pracowników mężczyzn nad kobietami, obawiam sie dla większości polskich pracodawców to byłaby sprawa nie warta nawet uwagi.

 • qwerfvcxzasd3

  Oceniono 12 razy 12

  Szaman od elektrycznych samochodów spotkał się z szefem firmy, która ze szpiegowania użytkowników uczyniła sztukę. Pasują do siebie.

 • qwerfvcxzasd3

  Oceniono 15 razy 11

  Zdjęcie numer dwa.
  Premier opowiedział właśnie gościowi dowcip o tym, jak dla jaj przybijał stępkę promu. ;)

 • czechy11

  Oceniono 11 razy 9

  A czy Morawiecki nazwał tego Pana Ciapatym jak maja w zwyczaju to robić miłościcy PZPR PiS?

 • saretest

  Oceniono 13 razy 9

  Kolega jest wybitnym programistą. Do niedawna sprzedawał swoje usługi na całą Europę. Zarabiał o wiele więcej niż etacik w polskim guglu sruglu. I ku zdziwieniu wszystkch (kopara wszystkim opadła)... przeniósł swą działalność i rezdyencję podatkową do Rumunii, bo tam w tym kraju członku UE programiści i specjaliści IT są podmiotowo zwolnieni z podatku. Zresztą jak się dowiedziałm pozostali płacą 1% podatku od sprzedaży/przychodu. No po prostu raj dla ambitnych pracowitych.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX