Patrycja rzuciła hasło: "Zapełnijmy ostatnią puszkę Adamowicza dla WOŚP". Liczyła na 1000 zł. Jest prawie 16 mln!

- Dziewczyno, tak zainspirowałaś ludzi, że nie mogą spać po nocach - to jedna z wiadomości, których setki dziennie dostaje Patrycja Krzymińska. Gdańszczanka 14 stycznia zapoczątkowała akcję "Zapełnijmy ostatnią puszkę Pana Prezydenta dla WOŚP". Celem był tysiąc złotych, dziś już jest kilka razy więcej pieniędzy niż podczas pierwszego finału WOŚP. O północy na koncie znalazło się prawie 16 mln zł.

W rozmowie z Gazeta.pl Patrycja Krzymińska zdradziła, że inspiracją dla tej akcji był moment, gdy w poniedziałek 14 stycznia w telewizji zobaczyła wypowiedź Pawła Adamowicza, który cieszył się, że udało mu się zebrać ponad 5600 złotych dla WOŚP.

- Poczułam wtedy jakbym dostała w głowę. Poczułam taką potrzebę, że chciałabym wrzucić pieniądze do puszki WOŚP prezydenta Adamowicza. Okazało się, że nie tylko ja chciałabym, żeby ta ostatnia puszka prezydenta Adamowicza była z przytupem -  dodała. Patrycja ustawiła cel zbiórki na poziomie tysiąca złotych, dziś zebrała już więcej niż Jurek Owsiak podczas pierwszych dwóch finałów WOŚP. W 1993 udało się zebrać 2,4 mln zł , a w 1994 roku ponad 4,1 mln zł. 

Decyzję o tym, czy akcja powróci za rok Patrycja Krzymińska zostawi Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. - Być może także córka pana prezydenta chciałaby utworzyć taką puszkę? Będę jej dopingować, jeśli się na to zdecyduje - dodała.

Padają kolejne rekordy

W momencie powstawania tego artykułu (we wtorek po południu) na koncie zbiórki było 5,7 miliona złotych. Po godz. 20.00 "pękło" 10 mln zł. Zbiórka na Facebooku zakończyła się o północy 22 stycznia. Ostatecznie na koncie WOŚP znalazło się 15 989 821 zł.

Tutaj możesz zobaczyć finał akcji "Zapełnijmy ostatnią puszkę Pana Prezydenta dla WOŚP".

Patrycja Krzymińska zorganizowała zbiórkę pod hasłem: Zapełnijmy ostatnią puszkę Pana Prezydenta dla WOŚPPatrycja Krzymińska zorganizowała zbiórkę pod hasłem: Zapełnijmy ostatnią puszkę Pana Prezydenta dla WOŚP Marta Kondrusik

Więcej o:
Komentarze (247)
Patrycja rzuciła hasło: "Zapełnijmy ostatnią puszkę Adamowicza dla WOŚP". Liczyła na 1000 zł. Jest prawie 16 mln!
Zaloguj się
 • dzidka17

  Oceniono 50 razy 48

  Pani Patrycjo , jest Pani wspaniała kobietą,wspaniałym człowiekiem.BRAWO <3 <3 <3

 • guavajuice

  Oceniono 54 razy 46

  dlatego co nie którzy chcą zniszczyć WOSP, bo to sila ktora jednoczy ponad partiami, ponad wiara,

 • aronia0

  Oceniono 44 razy 42

  Pomysl wspanialy. Kazdy zreszta jest wspanialy, jesli udaje sie zebrac pieniadze dla potrzebujacych.

 • mmmucha

  Oceniono 42 razy 40

  podoba mi się, nie wykorzysta "swojego sukcesu", decyzje czy za rok powtórzy to samo zostawia wośp, może córka zechce...

 • agilmagil

  Oceniono 37 razy 35

  Super!

 • swiroslaw_zbawiciel

  Oceniono 36 razy 30

  Ja tam wolę zrobić bezpośredni przelew z własnego konta na konto WOŚP - tylko wtedy mogę odliczyć tę darowiznę od podatku, sprawiając że pisiorom jeszcze bardziej szlag trafi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX