Komentarze (278)
Coraz więcej Polaków nie chce zakazu handlu w niedzielę. Wyniki badania Maison & Partners pokazują, że konsumenci chcą decydować sami
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • piotr1622

  Oceniono 7 razy 7

  To ja chcę mieć prawo wyboru dnia zakupów,a właściciel czy warto otwierać w niedziele.A co do pracy mam pracę w niedzielę i święta,nocą. Jest takie przysłowie "dałeś się na psa to szczekaj",więc szczekam ,bo praca jest kreatywna,dobrze płacą i sprawia mi satysfakcję z dobrze wykonanej pracy .Jak przestanie mi się podobać to ją zmienię ,w co wątpię.

 • a.k.traper

  Oceniono 10 razy 6

  Powiedzcie mi dlaczego jak tylko ktoś się dorwie do włądzy to zaraz próbuje narzucić co wolno a czego nie, nawet nie tłumacząc dlaczego. Ja pracuję na włąsny rachunek i sam sobie ten czas organizuję i nie powiem bym pracował krócej niż 10 godzin dzieniie, czasem też i w niedzielę tylko bardziej umysłowo, dokumentacje, rozliczenia itp. Nie chcesz to nie pracuj, w czym problem?

 • zzz098

  Oceniono 7 razy 5

  Odebrano młodym uczącym się osobom możliwość zarabiania pieniędzy i być może dalszej nauki! Państwo nie powinno się wtrącać do tego kiedy ktoś chce pracować.

 • brak.slow

  Oceniono 9 razy 5

  O co chodzi z tą pracą w niedziele przeciez w Polsce mamy 40 godzinny tydz pracy jeśli ktoś pracuje w sobotę i niedzielę to na pewno dostaje 2 dni wolne w tygodniu, za darmo tego nie robi !!! Kolejna sprawa argument o tym ze ktoś pracuje. Można prace zmienić jeśli taka nie odpowiada, cała reszta jak kierowcy autobusów, kelnerzy strażacy itd pracują w każdy dzień. Wiec o co chodzi z handlem.

 • john_yossarian

  Oceniono 5 razy 5

  Jak w tym państwie ustawy dyktują funkcjonariusze Watykanu, to co się dziwicie.

 • robert.kwi

  Oceniono 7 razy 5

  Dlaczego tylko pod uwagę bierze się tylko handel??? Mam dużo lepszą propozycję dla rządzących jeśli chcą chronić życie rodzinne w niedzielę a jednocześnie nie zakazywać handlu w niedzielę. należy zapisać w prawie pracy, że tylko jedna niedzielę w miesiącu można pracować i pracodawca ma to zagwarantować wszystkim i problem z głowy. Fakt, że niektórzy spędzą niedzielę w sklepie z rozdziną ale trudno im tego zakazać jeśli tak chcą.

 • Oceniono 4 razy 4

  Dlaczego nie płacić ludziom więcej za pracę w niedzielę.? Problemu z niedzielami niehandlowymi nie będzie. Przecież to taki dobry rząd dla ludu.

 • r0b0l_reaktywacja

  Oceniono 8 razy 4

  wybraliście barany boże to macie. A to dopiero początek serii cudów nad Wisłą. Podczas kolejnej kadencji PiS dopiero przykręci wszystkie śrubki i bardziej demokratycznie będzie w Rosji
  ;))

 • pawlaka12

  Oceniono 14 razy 4

  Popieram wszystkie decyzje PiS.
  Niech "Ciemny lud" dostanie pałką po dupie, kopniaka w tył głowy, i rachunek przy kasie w bieda-markecie.

 • ireksz

  Oceniono 3 razy 3

  madry Polak po szkodzie???

 • jsd1952

  Oceniono 3 razy 3

  Na początek mała uwaga: za PRL wszystkie niedziele były wolne - wyjątek stanowiły czyny partyjne. W końcu PRL mieliśmy wolne soboty plus wolne niedziele. I tu ważna uwaga: OBIE FORMUŁY DOTYCZYŁY W PRAKTYCE JEDYNIE HANDLU I BIUR!!! W ramach transformacji wprowadzono "pracujące" niedziele w handlu, a zatem zrównano ten dział gospodarki z innymi działami, które mogą lub muszą pracować na okrągło. W handlu też pracownicy mogli, zwłaszcza teraz przy ich braku, zarobić dodatkowe pieniądze i dostać dzień wolny w innym terminie. Teraz mamy powrót do systemu nakazowego, w którym handlowcy maja przymusowe wolne, a spora część społeczeństwa pracuje. Patrząc z innego kąta to sporej części ludzi z terenu województw zabrano możliwość wyjazdu "na zakupy" i rozrywkę rodzinną w niedzielę. Kina, kawiarnie, salony gier itp. stanowiły bowiem, przynajmniej namiastkę kultury /przez małe k, ale zawsze!!!/. My Polacy słabo stoimy z czytaniem, teatrami kinem itp. i "wolna" niedziele niczego w tej kwestii nie zmieniła. Dodatkowo, jeśli chodzi o naszą zachodnią granicę to straciliśmy klientów z dawnego "NRD", którzy bardzo chętnie robili u nas zakupy właśnie w niedzielę. Morał z tego wszystkiego może być taki, że w tym temacie należało chyba postawić na pełną demokrację i Ewangeliczną wolną wolę pozwalając ludziom - OBYWATELOM - na ich własne decyzje w tym względzie...

 • ewa5.0

  Oceniono 7 razy 3

  Trzeba z tym idiotyzmem jak najszybciej skończyć!
  Sklepy powinny być otwarte w niedziele,pracownicy powinni za te niedziele otrzymywać 200% wynagrodzenia i mieć zagwarantowane 2 niedziele wolne koniec kropka!
  Won z zakazami,w Polsce jeszcze jest chyba wolność gospodarcza!!!

 • realistas

  Oceniono 7 razy 3

  O wszystkim decyduje Kaczor. Polacy o decydowaniu pod takimi rządami to mogą sobie pomarzyć.

 • piotr.koncewicz

  Oceniono 3 razy 3

  Nasz Rząd........ I Silidarność szczególnie, oni " wiedzo" co dla nas lepiej.....

 • polskagolyzad1052

  Oceniono 2 razy 2

  W POLSCE KATOLICKIEJ WSZYSTKO POWINNO BYĆ POZAMAKANE OD PIĄTKU OD 18 DO PONIEDZIAŁKU DO 6 !!!!!!!!!!

 • wujekdolf

  Oceniono 6 razy 2

  "znowu w życiu im nie wyszłooo" :) pisiorskie zakazy to jak zatkać dziurę palcem... trochę wytrzyma... ale...

 • dante_waw

  Oceniono 6 razy 2

  "Tak wynika z badania przeprowadzonego przez Maison & Partners na zlecenie Związku Przedsiębiorców i Pracodawców"

  No tak kolejny miarodajny sondaz zlecony przez bezstronna instytucje.... a co mowia analizy rowniez bezstronnego Retail Institute.... dawno ich nie publikowaliscie :)

 • robroy987

  Oceniono 4 razy 2

  obecny narodowo-socjalistyczny rzad dazy do unicestwienia wlasnosci gospodarki przez polakow. gospodarka ma byc panstwowa lub korpo -chodzi o sciagalnosc haraczu z niewolnikow -z kazdej pensji polowa dla rzadu .
  narodowy -socjalizm ma to do siebie ze kontroluje obywateli i prowadzi szeroko zakrojone inwestycje panstwowe .... dopoki nie doprowadzi do wojny albo /i glodu.

 • bjern

  Oceniono 10 razy 2

  popieram handel w niedzielę, pod jednym warunkiem: niedziela przestanie być dniem wolnym od pracy dla wszystkich...

 • kunande

  Oceniono 4 razy 2

  ja pracowałem zawsze w niedziele i uważałem to za dobre rozwiązanie. Przecież sprawa jest dość prosta do załatwienia. Ustanowić dodatek niedzielny do ceny i wprowadzić dodatek za niewygodny czas pracy i wtedy każdy sam będzie decydował czy chce pracować i czy chce kupować

 • shtalman

  Oceniono 4 razy 2

  A co na to krasnal narodowy z drabinki Curvera? Przecież on codziennie robi zakupy dla swojego Alika, a to piasek, to jedzenie, test ciążowy, prezerwatywy

 • marcelimamastrojani

  Oceniono 8 razy 2

  Kochani polscy przedsiębiorcy (i pracownicy) nikt wam nie zrobi tak dobrze jak Solidarność. Kto lepiej niż oni pomoże wam ogłosić upadłość albo stracić pracę? Nikt.

 • czechy11

  Oceniono 12 razy 2

  Powoli wszytkie struzki opresji, chaosu, bezczelności, arogancji w wykonaniu PiS zaczynaja zbierać sie w jedna ogromnarzeke która zmiecie te prymitywna partie niosąca zło do polskiego życia.

 • justsaying

  Oceniono 1 raz 1

  Jak przyjdzie kryzys zmieknie rura I PiS cofnie ograniczenia

 • justsaying

  Oceniono 1 raz 1

  Wystarczy tak jak mowiono wproadzic zapis ze kazdy pracownik handlu ma prawo do dwoch wolnych niedziel w miesiacu. Poza tym, handel w Niedziele mozna ograniczyc w godzinach. Wszystkie sklepy otwarte do 14-tej. Sklepy spozywcze nie powinny podlegac tej regulacji.

 • luksok

  Oceniono 1 raz 1

  ZAMKNĄĆ SEJM OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU, NIECH ROBIĄ W SOBOTY I NIEDZIELE, BĘDZIE SPOKÓJ W TYGODNU.

 • taunus68

  Oceniono 5 razy 1

  Chcemy wolnych niedziel i więcej dwórek,asystentek i Misiewiczów amen.

 • kamilleg10

  Oceniono 1 raz 1

  Rok wyborczy to pewnie ograniczą zakaz handlu tyko co na to ten od wyszywanych ręczniczków dla Kacperka.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX