Sztuczna inteligencja będzie rekrutować w PKO BP. Bank uruchomił chatbota

PKO BP we współpracy z polskim startupem Emplocity uruchomił narzędzie korzystające ze sztucznej inteligencji w procesie rekrutacji. Kandydaci będą rozmawiać z chatbotem, zostaną sprofilowani i dopasowani do rekrutacji prowadzonych przez bank.

Kandydat podczas rozmowy na Messengerze będzie pytany przez bota o doświadczenie zawodowe, umiejętności, dyspozycyjność i oczekiwania finansowe.

Nowa rekrutacja

Na tej podstawie Emplobot – jak nazwano wirtualne narzędzie – stworzy profil kandydata. Mając komplet informacji przygotowanych przez system, rekruter szybko może podjąć decyzję i zaprosić kandydata na spotkanie. W zamyśle udział sztucznej inteligencji ma skrócić i uprościć proces rekrutacji.

Jako organizacja otwarta na innowacje, dbamy o wdrażanie nowoczesnych rozwiązań we wszystkich aspektach naszej działalności, w tym rekrutacji nowych pracowników. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom kandydatów, proponujemy dialog w nowoczesnej i atrakcyjnej formie. Chatbot wdrożony wspólnie z Emplocity przeprowadzi wstępną rozmowę i dokona automatycznej selekcji aplikacji. Usługa dostępna jest dla każdego kandydata 24 godziny na dobę przez siedem dni w tygodniu

– powiedziała Joanna Czarnecka, dyrektor pionu zarządzania personelem PKO BP.

W poszukiwaniu innowacji

Pomysł na automatyzację naboru może przyjąć się w organizacjach prowadzących równolegle dużą liczbę rozproszonych procesów rekrutacyjnych. PKO BP podkreśla, że współpraca z firmą Emplocity to kolejny sukces platformy rozwoju innowacji i nowoczesnych technologii „Let's Fintech with PKO Bank Polski!”. Bank poprzez takie działania poszukuje perspektywicznych rozwiązań technologicznych.

PKO Bank Polski jest liderem polskiego sektora bankowego. Aktywa banku wyniosły 306,08 mld zł na koniec III kw. 2018 r. Akcje banku od listopada 2004 r. notowane są na GPW.

Więcej o:
Komentarze (18)
Sztuczna inteligencja będzie rekrutować w PKO BP. Bank uruchomił chatbota Emplocity. Będzie profilował kandydatów
Zaloguj się
 • nobbi

  Oceniono 6 razy 6

  Czterdziestolatek odc. 13 – Kozioł ofiarny, czyli rotacja
  W resorcie odbywa się reorganizacja, co oznacza rotację stanowisk. O stanowisko dyrektora Zjednoczenia ubiega się wielu kandydatów, jednak przełożeni z ministerstwa podchodzą do sprawy w sposób nowoczesny i dający gwarancję obiektywizmu. Wyboru ma dokonać komputer, który uznaje, że najwłaściwszymi kwalifikacjami charakteryzuje się inżynier Karwowski. Szczęśliwa Madzia zostaje wreszcie panią dyrektorową. Nowi koledzy żartują ze Stefana nazywając go „komputerowym dyrektorem”. Inżynier Gajny znajduje w tym wyborze potwierdzenie swoich teorii, że Karwowski zawsze potrafi podwiązać się pod właściwą grupę ludzi

 • wolak007

  Oceniono 8 razy 6

  Pierwsze pytanie sztucznej inteligencji: czy kochasz PiS?
  Drugie pytanie: czy uważasz że totalna opozycja powinna być zdelegalizowana?
  Trzecie pytanie: Kogo uważasz za głównego winnego zamachu w Smoleńsku?
  Czwarte pytanie: nazwisko wpriowadzającego?...

  Brbrrr rrrrrrrr = 3s

  Przyjęty!...

 • wolo

  Oceniono 4 razy 4

  To już nie wystarczy telefon od Mateusza? Jak to było z młodym Czarneckim?

 • czechy11

  Oceniono 3 razy 3

  Sztuczna Inteligencja czyli nominaci PiS którym posady się pomprostu należą to już tam pracuje.

 • radeberger

  Oceniono 2 razy 2

  Jeśli odrzucą moje podanie o noszenie teczki za 65 tysięcy - uznam to za dyskryminację ze względu na orientację i płeć!

 • sigit

  Oceniono 2 razy 2

  Powiedziałby kto, że PIS idzie do przodu - cofając inteligencję do poziomu sztucznej. Czy to na pewno postęp? Jak to ich wstawanie z kolan - na pysk.

 • Amficelias żararaka

  Oceniono 1 raz 1

  A czy ta sztuczna inteligencja będzie również wskazywała na wysokość zarobków oraz wypłacała pensję??- w takim razie blond pracownice prezesa stracą zatrudnienie!!

 • cztery0000ziobra

  Oceniono 1 raz 1

  INTLIGIENCJA, ludzie, INTLIGIENCJA! Jarek wie lepiej!

 • pukacz80

  Oceniono 1 raz 1

  no to czekamy na usluge wynajecia bota ktory za kandydata bedzie rozmawial z botem oracodawcy

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX