TVN odkupił licencję na "Kler". Hit Smarzowskiego wkrótce obejrzysz w sieci za 10 zł

"Kler", głośny film w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego, trafi wkrótce na platformy Player.pl. Showmax, który z końcem miesiąca opuszcza polski rynek, postanowił bowiem sprzedać licencję TVN-owi.

"Kler", kinowy hit Wojciecha Smarzowskiego, trafi wkrótce do sieci. Jak informują Wirtualne Media, już 6 lutego udostępni go Player.pl, platforma należąca do TVN Discovery Polska. Film będzie można obejrzeć za cenę wynoszącą 10 zł.

Licencja na wyświetlanie "Kleru" do tej pory należała do Showmax. Koproducent filmu kilka tygodni temu ogłosił jednak, że znika z polskiego rynku z końcem stycznia. Użytkownicy mają więc jeszcze tylko kilka dni na korzystanie z usługi.

Czytaj też: Ważna zmiana dla korzystających z NC+ Go, Ipla.tv, Player.pl, Netflix

TVP ma chrapkę na Showmax

Nie wiemy, jak decyzja o sprzedaży praw do "Kleru" wpłynie na plany Telewizji Polskiej dotyczące serwisu Showmax. Jak już informowaliśmy, TVP jest zainteresowana zakupem nie tylko polskiej wersji platformy, ale i całego europejskiego oddziału. 

Poza Polską Showmax obecny jest dziś na 23 europejskich rynkach. Są to m.in. Belgia, Dania, Finlandia, Francja, Niemcy Holandia, czy też Wielka Brytania.

"Kler" najbardziej dochodowym polskim filmem

Według danych spółki Kino Świat, dystrybutora filmu Smarzowskiego, "Kler" zarobił tylko w Polsce ok. 105 mln zł. Obejrzało go już ponad 5,2 mln widzów. Po 1989 roku tylko dwa inne obrazy zebrały przez kinowymi ekranami w Polsce więcej osób. Chodzi o filmy z 1999 roku - "Ogniem i Mieczem" (ok. 7,15 mln widzów) i "Pana Tadeusza" (ok. 6,17 mln widzów). W ich przypadku swoje zrobiły  wycieczki ze szkół, "Kler" nie miał takiego "wsparcia". Obraz Smarzowskiego jest natomiast najchętniej oglądanym w polskich kinach filmem w XXI wieku.

Więcej o:
Komentarze (124)
"Kler" wkrótce w sieci. Obejrzysz za 10 zł na Player.pl. Showmax sprzedał licencję
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 57 razy 51

  Obowiązkowo w seminariach. I nie chodzi tu o podbicie oglądalności tylko o edukację!

 • podkarpacie55

  Oceniono 25 razy 25

  Po co mam oglądać ,,KLER'' po raz wtóry gdy bohaterów tego filmu spotykam prawie codziennie w życiu,np arcybiskupa Mordowicza widziałem na pogrzebie prezydenta Adamoicza.

 • wielkioprawca

  Oceniono 29 razy 25

  Oby jak najszybciej film ten był dostępny w TVN który jest też na naziemnym multipleksie.

 • wagadudu

  Oceniono 28 razy 24

  TVP odkupi Showmax i będzie tam transmitować msze święte z Lichenia oraz kabaret Yayo.

 • gggrrr

  Oceniono 21 razy 19

  Niech będzie pochwalony,ten co tak zadecydował

 • nieudocznik

  Oceniono 34 razy 18

  zbrodnicza organizacja ktora niszczy Polske od ponad 1000lat : krucjaty zakonczone zniewoleniem zwanym 'chrztem polski', otrucie Chrobrego, rozbicie dzielnicowe, krucjata na Jagiellow rozbita pod grunwaldem, knucie ze wszystkimi naszymi wrogami i wpychanie polski w ryzykowne misje - obronilismy nie wiem po co Wieden ale na obrone przed Rosja juz nie bylo sily, Rozbiory Polski - podpisane przez 16 biskupow wdziezacych sie do carycy Rosji i innych naszych wrogow, wspolpraca z Hitlerem, pozniej z komunistami, teraz wygrali - ukradli wiecej niz przez wieki - kiedy ta zbrodnicza organizacja zostanie zdelegalizowana - a juz na pewno nie powinno byc przekazywania wlasnosci kraju i narodu obcym! - jesli kosciol katolicki cos posiada w Polsce powinno to byc mu powierzone w uzywanie wlascicielem powinno byc panstwo i narod - no i powinni tym gospodarowac na ogolnie ustalonych dla wszystkich obywateli zasadach

 • stanislaw.sk

  Oceniono 12 razy 8

  sachar.jurii to TROLL INTERNETOWY
  sachar.jurii to TROLL INTERNETOWY
  sachar.jurii to TROLL INTERNETOWY
  sachar.jurii to TROLL INTERNETOWY
  sachar.jurii to TROLL INTERNETOWY
  sachar.jurii to TROLL INTERNETOWY
  sachar.jurii to TROLL INTERNETOWY
  sachar.jurii to TROLL INTERNETOWY

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX