Bartłomiej M. i były poseł PiS usłyszeli zarzuty. Drugi dzień przesłuchań w prokuraturze

Śledczy z Tarnobrzega postawili zarzuty sześciu osobom w związku z niegospodarnością w Polskiej Grupie Zbrojeniowej. Wśród nich są Bartłomiej M. i Mariusz Antoni K.

Były rzecznik MON Bartłomiej M. oraz były poseł PiS Mariusz Antoni K. byli ostatnimi, których przesłuchiwano po zatrzymaniu w poniedziałek. Łącznie w sprawie niegospodarności w Polskiej Grupie Zbrojeniowej zatrzymano sześć osób.

Czytaj też: Generał Bieniek o Bartłomieju M.: Był szarą eminencją

Były rzecznik MON Bartłomiej M., a jednocześnie były członek zarządu Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A., został zatrzymany w poniedziałek przez CBA. Zarzuca się mu m.in. powoływanie się na wpływy w MON w celu czerpania osobistych korzyści. 

CBA  przeprowadziło w sprawie przeszukiwania w 30 miejscach. Prowadzone śledztwo dotyczy niegospodarności, powoływania się na wpływy oraz fałszowania dokumentów przy okazji zawierania umów przez spółkę PGZ S.A.

W ocenie śledczych doszło do niekorzystnego rozporządzenia mieniem znacznej wartości i sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa wyrządzenia znacznej szkody majątkowej.

Przychody Polskiej Grupy Zbrojeniowej za rok 2017 r. wyniosły niemal 5 mld zł. Spółka odnotowała stratę na poziomie 112 mln zł. 

Więcej o:
Komentarze (14)
Bartłomiej M. i były poseł PiS usłyszą prokuratorskie zarzuty?
Zaloguj się
 • piotraa81

  Oceniono 7 razy 5

  PISuary wystawia pionki na strzał, co z tego że gruby Misiek będzie siedział jak jego mocodawca Antoni jest bezkarny?

 • mdzj

  Oceniono 4 razy 4

  Oj... Z tym stawianiem zarzutów Misiowi to bym uważał.
  Salcesonik dużo widział i ratując swoją dudę może się boleśnie odwinąć. Kwalifikacje moralne ma wystarczające, żeby sięgnąć po najcięższą amunicję.

  Jeśli tak dalej pójdzie, to seryjny samobójca będzie musiał brać nadgodziny.

 • vtx

  Oceniono 4 razy 4

  miedwied' paszoł w odstawku

 • miaukota

  Oceniono 3 razy 3

  Miśkowi więzienny wikt dobrze na brzucho zrobi.

 • remo29

  Oceniono 2 razy 2

  Ech, trzeba jakoś wdrożyć "u nas nie ma świętych krów", żeby pisowski lud wiedział co myśleć przed TV. Przecież nie przymkną przed wyborami kogoś ważnego.

 • pasti2

  Oceniono 2 razy 2

  A co z ruskim szpiegiem jego suger-daddym ?

 • ola-blue

  Oceniono 1 raz 1

  Wpuść chłopa do biura, to atrament wypije. Znam wielu pisich pomazańców, którym woda sodowa walnęła do pustego łba i nadymają się w poczuciu własnej ważności.

 • wolak007

  Oceniono 1 raz 1

  No i poświęcenie misia na tle dzisiejszej afery poszło w....!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX