Donald Tusk do Theresy May: Umowa brexitowa nie jest do renegocjacji

"Stanowisko Unii pozostaje jasne i spójne, umowa brexitowa nie jest do renegocjacji" - napisał na Twitterze przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk po rozmowie telefonicznej z premier Wielkiej Brytanii Theresą May.

"Wczoraj dowiedzieliśmy się czego Wielka Brytania nie chce, ale wciąż nie wiemy czego Wielka Brytania chce" - napisał Donald Tusk.

Wczoraj brytyjscy posłowie opowiedzieli się za renegocjacją umowy brexitowej, bo nie podobają się im zapisy dotyczące granicy irlandzkiej, które mają zagwarantować że nie będzie kontroli po brexicie. Ale do czasu wynegocjowania nowej umowy handlowej Wielka Brytania musiałaby pozostać w unii celnej. Dla zagorzałych zwolenników brexitu taka zapisy godzą w interesy Londynu. Obawiają się oni, że tak zwany irlandzki bezpiecznik będzie przeciągał się w nieskończoność i uniemożliwi Wielkiej Brytanii zawieranie umów handlowych z resztą świata.

Już wczoraj rzecznik przewodniczącego Rady opublikował oświadczenie po konsultacjach z 27-mką w którym napisał, że umowa brexitowa nie podlega renegocjacji.

Dziś powtórzył to w Europarlamencie przewodniczący Komisji Jean-Claude Juncker. A to stanowisko 27-mki przekazał brytyjskiej premier podczas rozmowy telefonicznej przewodniczący Rady Donald Tusk.

Więcej o:
Komentarze (59)
Donald Tusk rozmawiał telefonicznie z premier Theresą May. "Stanowisko UE jest jasne"
Zaloguj się
 • antonikarcz

  Oceniono 24 razy 20

  Się angole zakiwali.

 • claudiusz

  Oceniono 23 razy 19

  Anglicy,jak zwykle,zadufani w siebie ,nie przypuszczali ,ze kula sniegowa jest nie do zatrzymania i teraz zaczynaja rozumiec,ze sami strzelili sobie w stope....ida chude lata dla Angli na wiele,wiele lat...

 • aresdog

  Oceniono 25 razy 17

  niech wychodzą jak najszybciej a my im w ramach gwoździa do trumny dorzucimy kaczyzbawa i jego dwie wieże ...

 • saksalainen

  Oceniono 18 razy 16

  Poplecznicy Brexitu najpierw wmówili rodakom, że można mieć ciastko i zjeść ciastko, a teraz chyba sami w to uwierzyli. Ale Unia niestety nie ma nieograniczonej ilości ciastek, a jak w ogóle jakieś rozdaje, to tylko swoim.

 • artzat74

  Oceniono 22 razy 12

  Brytole musza pasc na twarz , by zrozumieli jakiej glupoty sie dopuscili i zdrady Europy .

 • john_yossarian

  Oceniono 11 razy 11

  Będzie nowe powiedzenie: głupi jak brytol.

 • pull_up

  Oceniono 8 razy 8

  Unia nie będzie z pewnością dawała nagród przy wychodzeniu, to po prostu musi boleć jak diabli gdyby ktoś jeszcze chciał próbować.

 • carolina_reaper

  Oceniono 11 razy 7

  "'Wczoraj dowiedzieliśmy się czego Wielka Brytania nie chce, ale wciąż nie wiemy czego Wielka Brytania chce" - napisał Donald Tusk.'Napisal ale powiedzial to Verhofstadt To tylko tak na marginesie gwoli scislosci

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX