Sąd w Gdańsku zdecydował: były prezes Lotosu pozostanie na wolności

Gdański sąd podjął decyzję w sprawie byłego prezesa Lotosu, Pawła Olechnowicza. Biznesmen jest jedną z czterech osób zatrzymanych we wtorek przez funkcjonariuszy CBA pod zarzutem wyrządzenia spółce Lotos znacznej szkody majątkowej.

Były prezes Lotosu decyzją sądu pozostanie na wolności. Odrzucono wniosek Prokuratury Regionalnej w Gdańsku o tymczasowe aresztowanie.

Olechnowicz na wolności, "nie ma podstaw"

Sąd uznał ponadto, że nie ma podstaw, by wobec Olechnowicza zastosować środki zapobiegawcze w postaci kaucji czy dozoru policyjnego. Jak donosi RMF24, obrońca byłego prezesa Lotosu, Janusz Kaczmarek, wyraził dodatkowo opinię, że mówienie o szkodzie majątkowej spółki, która miała wynosić prawie 250 tys. zł, kiedy zarządzana przez Olechnowicza firma w 2011 roku osiągnęła 29 mld zł przychodu "jest co najmniej kuriozalne".

Informację o decyzji sądu potwierdziło też Radio ZET. Nadal nie wiadomo, czy Prokuratura Regionalna zdecyduje się złożyć zażalenie wobec wyroku gdańskiego sądu, który podobną decyzję podjął również w przypadku drugiego z zatrzymanych. Wniosek prokuratury o areszt tymczasowy wobec Tomasza S. także nie został uwzględniony.

Wobec pozostałych dwóch osób sąd w Gdańsku także zrezygnował z tymczasowego aresztowania, ale zdecydował się zastosować tzw. wolnościowe środki zapobiegawcze.

Zamieszanie wokół Lotosu

29 stycznia CBA zatrzymało cztery osoby, w tym byłego prezesa Lotosu Pawła Olechnowicza. Następnego dnia biznesmenowi przedstawiono zarzut wyrządzenia spółce znacznej szkody majątkowej. Prokuratura Regionalna w Gdańsku poinformowała, że chodzi o co najmniej 246 tys. zł. Pawłowi Olechnowiczowi zarzucono zawarcie fikcyjnej umowy o świadczenie usług doradczych z podmiotem zewnętrznym. Postępowanie wyjaśniające trwa.

Więcej o:
Komentarze (12)
Sąd w Gdańsku zdecydował: były prezes Lotosu pozostanie na wolności
Zaloguj się
 • ksiadz.teofil

  Oceniono 10 razy 10

  Mnóstwo aresztowanych każdy wypuszczany , a wszystko po to aby przykryć sprawę Capo ti tutti Frutti Jarosława Dwie Wieże.

 • remo29

  Oceniono 8 razy 8

  > znacznej szkody majątkowej (...) chodzi o co najmniej 246 tys. zł

  Tyle hałasu o równowartość niecałych 4 pensji rusycystki? Przecież to wystarczyło zadzwonić "dzień dobry, mamy kilka pytań, proszę podjechać między 7:00 a 15:00".

 • c.t.k

  Oceniono 4 razy 4

  Pamiętam czasy, kiedy PO honorowo uratowała d....Zbigniewowi Ziobro. A on tak to skomentował: Do postawienia byłego ministra sprawiedliwości przed Trybunałem Stanu potrzebne było 276 głosów. Zabrakło pięciu. - PO to nieudacznicy - skomentował wyniki głosowania Zbigniew Ziobro.
  Teraz już nikt takich błędów nie popełni

 • zazwyczaj_nieomylny

  Oceniono 4 razy 4

  Dwie glapianki dostają takie pieniądze w dwa miesiące, a nikt nie czepia się prezesa NBP, że działa na szkodę spółki.

 • jxl82

  Oceniono 4 razy 4

  Szybko , szybko należy aresztować Franciszka. Niech już nie gadają o Developerze Kaczyńskim!

 • yo1pek

  Oceniono 5 razy 3

  Po aresztowaniu Olechnowicza w TVPIS główną postacią w serwisie był Sławomir Nowak i Platforma. Chociaż w tym samym czasie zwinęli Misia i kamińskiego guano miało przylepić się do Nowaka i Platformy. Kolejna obrzydliwa manipulacja koorwizji.

 • arwena2010

  Oceniono 2 razy 2

  PISbolszewia dla władzy i pieniędzy zrobi to co potrafi najlepiej.JESZCZE WIĘCEJ :
  bajerować, bajtlować, blagować, bujać, iść krętą drogą, kitować, kiwać, konfabulować, kręcić, kuglować, łgać aż się za nimi kurzy, łgać jak najęci, łgać jak pies, łgać jak z nut, machlować, mijać się z prawdą, mistyfikować, mówić głodne kawałki, obełgiwać, odrwiwać, odwracać kota ogonem, okłamywać, okpiwać, opowiadać bajki, opowiadać głodne kawałki, oszczędnie gospodarować prawdą, oszkapiać, oszukiwać, oszwabiać, picować, przekręcać fakty, robić z gęby cholewę, robić z gęby ścierkę, rozmijać się z prawdą, szachrować, ściemniać, wciskać ciemnotę, wciskać kit, wprowadzać kogoś w błąd, wstawiać głodne kawałki, wykręcać kota ogonem, wywracać kota ogonem, zalewać głodne kawałki, zasuwać głodne kawałki, zmyślać, zniekształcać prawdę, bajać, bajcować, bajdurzyć, brechać, bredzić, bzdurzyć, chrzanić, dywagować, gadać, gardłować, marudzić, mendzić, międlić, mówić, nadawać, nawijać, opowiadać koszałki-opałki, paplać, pitolić, pleść, pytlować, smęcić, trajlować, truć, trzeszczeć, wygadywać, cyganić, dopuszczać się kłamstwa, łgać, mówić nieprawdę, okłamywać kogoś, przedstawiać w fałszywym świetle, składać fałszywe świadectwo, uciekać się do kłamstw, wprowadzać w błąd, wyssać z palca, zwodzić, kantować, mataczyć, nabierać, nacinać, ocyganiać, rolować, szwindlować, fingować, grać komedię, kłaść maskę kogoś, markować, pozorować, przybrać maskę kogoś, rżnąć głupa, symulować, udawać, upozorowywać, wkładać maskę kogoś, nabijać w butelkę, naciągać, robić w balona, robić w konia, dezinformować, mącić w głowie, motać, mydlić oczy, nie mówić prawdy, fantazjować, koloryzować, oszukiwać kogoś, przesadzać, wstawiać banialuki, wymyślać, chełpić się, improwizować, puszczać wodze fantazji, ubarwiać, ubarwiać coś, wyolbrzymiać, komponować, zaimprowizować, zalewać, mamić, malwersować, skłamać,
  i na dodatek KRAŚĆ<KRAŚĆ<KRAŚĆ

 • didej007

  Oceniono 2 razy 2

  To dopiero początek! PiSuary zrobią wszystko, WSZYSTKO, żeby utrzymać się u władzy. Doskonale wiedzą, że nie mają wyboru - albo totalna propaganda, albo setki wyroków po wyborach. Zastanawia mnie tylko, czy będzie można pociągnąć do odpowiedzialności karnej Kurskiego z jego kamarylą. Myślę że tak - chodzi o artykuł "Obrażanie inteligencji" zagrożony karą trzech lat w PiS.

 • hek_sa

  Oceniono 1 raz 1

  Janów i araby już załatwili, teraz czas na inne dochodowe przedsiębiorstwa.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX