Komentarze (82)
Ardanowski: Polskie rolnictwo w stanie bardzo poważnego kryzysu z powodu incydentalnej sprawy
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • kotmiki

  Oceniono 4 razy 4

  Polski rolnik nie rozumie polskiej ziemi to truciciel i wyzyskiwacz ,polska żywność tak samo jak polska kuchnia to najzwyczajniejszy syf ; ludzie ,którzy nie maja pojęcia o kuchniach świata bredzą powtarzając mity i fantazje; Polski rolnik to hochsztapler i oszust z chęci zysku

 • ares75

  Oceniono 4 razy 4

  Proponuje taka reklame:
  Polska,jedyny kraj na swiecie,ktory produkuje wegetarianska wolowine.Jesli jestes milosnikiem zwierzat,kupuj nasze produkty,naszych krow nikt nie zabijal-same zdechli.

 • mohyl

  Oceniono 6 razy 4

  " Premier Ardanowski zapowiedział, że ……. "
  oooo zmiana premiera była ? chyba znowu spałam

 • lubella69

  Oceniono 3 razy 3

  1) Rolnik sprzedaje krowę, bo ma kupca. Rolnik ma papiery (bo musi mieć), z których wynika, że krowa jest chora. Rolnik poniósł wielki koszt hodując krowę. Kupcowi nie przeszkadza, że w papierach stoi, że krowa jest chora (lub nawet zdechła); mówi, że to na konserwy dla psów. Rolnik działa legalnie!
  2) Kupiec kasuje papiery i zawozi krowę do nielegalnej ubojni jako zdrową sztukę? O nie, w ubojni wiedzą, że to szwindel! Więc kupiec i rzeźnik popełniają przestępstwo!
  3) Minister i GW trąbią jacy to ci rolnicy są nieuczciwi... Znowu wszyscy obsmarowali gunwem rolnika.

  4) Zastanów się trolu jeden z drugim zanim powiesz, że trzeba skopac du.y rolnikom...

 • rabieg

  Oceniono 3 razy 3

  Min. Ardanowski: ....od wielu lat dyskutujemy...............Człowieku podaj się do dymisji, nie umniejszaj sprawy incydentem jak narobiłeś wielkich strat zaniechaniem.

 • jarsza

  Oceniono 3 razy 3

  Minimóżdzek nie minister. Sam sobie wpieprzaj padlinę w imię dobra polskiego rolnictwa.

 • sselrats

  Oceniono 5 razy 3

  Bedzie zaostrzenie kar dla dziennikarzy i wprowadzony monitoring w ubojniach dla zapobiezenia potajemnemu filmowaniu i robieniu zdjec.

 • kapus0001

  Oceniono 3 razy 3

  "Polskie rolnictwo znalazło się w głębokim kryzysie" I co w związku z tym, panie ministrze ?Jest tylko jedno takie słowo, które teraz powinien pan wypowiedzieć. Takie na literę d. Innej możliwości nie ma.

 • lisc12

  Oceniono 3 razy 3

  do dymisji!

 • zelenyles

  Oceniono 2 razy 2

  Ardanowski to Sawickiemu do pięt nie dorósł, kompletnie nie ogarnia swojego resortu !

 • jml13060

  Oceniono 2 razy 2

  Panie ministrze Arandowski zapraszam pana na "dedykowany" panu krwisty stek z padłej chorej starej krowiny (oczywiście przyprawiony antybiotykami, chemią i wodą bo przecież krowinę przed i po zgonie na różne sposoby wskrzeszano), na przystawkę tatar z chudziutkiego mięska wyżej wzmiankowanej krowiny z aromatycznym jajeczkiem czwartej świeżości posypany zgniłą cebulką i posolony sola drogową. Kasza gryczana z motylkami i glizdami plus surówka ze szprycowanych chemią "na malinowo" pomidorów szklarniowych. Na deser kompocik z chemicznych jabłuszek z odrzutu z eksportu do Skandynawii. Hasło: "Teraz Polska" więc oczywiście obiadek ten "bynajmniej" z polskich zdrowych produktów rolnych i z polskich zakładów przetwórczych.

 • borsuk07

  Oceniono 2 razy 2

  Po 1989 roku rządy liberalne zmieniły zasadę pracy Sanepidu;
  Telefon np. do ubojni ; dzwoni Sanepid - czy możemy jutro przyjść na kontrolę ?
  Prawa Inspekcji Sanitarnej
  Zanim rozpocznie się kontrola otrzymasz zawiadomienie, które zawiera:
  - informacje o celu i zakresie kontroli
  termin kontroli (nie wcześniej niż 7 dni od otrzymania zawiadomienia o kontroli i nie później niż 30 dni).
  - Jeżeli kontrola nie zostanie wszczęta w ciągu 30 dni, to musisz otrzymać nowe zawiadomienie.
  %
  Sanepid kontroluje:
  -- zgodnie z ustalonym na dany rok planem kontroli jako:
  -kontrola sanitarna czyli kompleksowa
  -kontrola tematyczna dotycząca np. konkretnych producentów lub elementu produkcji
  -- na podstawie "donosu" czyli tzw. kontrole interwencyjne (w ciągu maksymalnie 2 dni Sanepid ma obowiązek sprawdzić otrzymaną informację na piśmie z podaniem danych osobowych i przeprowadzić kontrolę)
  -- na podstawie powiadomień alarmowych np. o zanieczyszczonej partii produktu
  obróbki żywności, które pobiera od producentów i sklepów do kontroli laboratoryjnej.

 • mer-llink

  Oceniono 2 razy 2

  Jakże Światły jest Pan Minister;
  WSZYSTKO JEST CACY, TYLKO JEDEN GŁUPI DZIENNIKARZ NIEPOTRZEBNIE OBNAŻA, ŻE JEST DO DUDY!
  Jeszcze dwa dni temu tenże Światły Pan Minister mówił bardziej od serca: - NA czyje zleceie działa ten dziennikarz i kto z anim stoi?
  My za to wiemy, na czyje polecenie głupstwa gada Światły Pan Minister, kto za nim stoi i za czyje pieniądze sie wygłupia: na polecenie pana AKczyńskiego JArosłąwa, Prezesa i Brata oraz PiSu.

  ALleluja i do tyłu! Boże , czemu ty tak nie lubisz polskich rolników: najpierw stworzyłęs pana Jurgiela, wyjątkowego szkodnika, a teraz zesłałeś na nich pana Ardanowskiego, nadzwyczaj tępego urzędasa?

 • jml13060

  Oceniono 2 razy 2

  Tytuł: "Ardanowski: Polskie rolnictwo w stanie bardzo poważnego kryzysu z powodu incydentalnej sprawy". Znamienna postawa lobbysty.

  Pan Minister pochyla się nad rolnikami, rolnictwem i zakładami przetwarzającymi żywność cierpiącymi z powodu "incydentu", a co z nami - konsumentami?! W tych dyskusjach i decyzjach brak mi głosu ministerstwa zdrowia i w ogóle premiera.

  NARAŻONE ZOSTAŁO ZDROWIE I ŻYCIE LUDZI w Polsce i zagranicą.

  To jest problem o randze aktu TERRORYSTYCZNEGO!!! Tak, terrorystycznego. Na przykład islamiści-terroryści mogliby zatrudnić swego człowieka w masarni lub mleczarni, który na masową skalę i w dłuższym okresie czasu mógłby nas truć albo zainfekować jakąś paskudną chorobą, pasożytami. Chociaż wystarczy lokalny idiota albo nygus lekceważący zasady higieny, jak w Chinach afera z mlekiem w proszku dla dzieci. Wiele dzieci zmarło, ale rząd Chin nie "patyczkował" się z winnymi. Wyroki śmierci i kula w łeb.

  Można sobie wyobrazić "incydentalne" zaniedbanie zakładu produkującego żywność, które skutkowałoby otruciem dziesiątek, setek, tysięcy, a nawet milionów konsumentów.

  Podczas auditów w zakładach przetwórczych, gastronomii i sklepach proponuję przyjrzeć się stanowi zdrowia pracowników, wpisom o przejściu okresowych badań (gruźlica, grzybice, pasożyty, itp. choroby zakaźne) w ramach medycyny pracy.

  Panie ministrze, niech pan działa nie tylko na rzecz resortu rolnictwa i producentów żywności, większych zysków, produkcji i eksportu, a spojrzy szerzej … jak człowiek … na bezpieczeństwo i zdrowie konsumentów.

 • k.gembiec

  Oceniono 2 razy 2

  Co pan robi siedzac za biurkiem skoro dzieja sie takie rzeczy. Nic. Teraz probujesz pan wmawiac ludziom, ze to incydent. Powiedz to pr,edsiebiorcom, ktorzy kupowali wolowine od nas, watpie, zeby ja sprzedawali. Do dymisji sie pan nadaje.

 • czechy11

  Oceniono 2 razy 2

  DO DYMISJI NIEUDACXNIKU PISOWSKI. Czego nie TK oraz to zepsułeś. PRECZ HIENO PISLEROWSa.

 • czechy11

  Oceniono 2 razy 2

  Dziennikarze macie siedzieć co ho BO PISOWSKI PRZYGLUP CHCE PADLINĘ SPRZEDAWAĆ OBYWATELOM.

 • czechy11

  Oceniono 2 razy 2

  3 lata wystarczyły towarzyszom z PiS aby zdemolować rolnictwo. Najważniejsze jedna, ze 3 lata temu odpięli Służby Weterynaryjne zwalniając prawie 70% zatrudnionych tam fachowców i wsadzając matki, żony i kochanki.
  Pamiętajcie ta sprawa nie była incydentalna to standardowa patologia Państwa z dykty PiS.

 • mnis

  Oceniono 2 razy 2

  Dajecie ciche przyzwolenie cwaniactwu i krętaczom to macie tego skutek.

 • kotprezesa

  Oceniono 2 razy 2

  czy arendarski mówił kto odpowiada za kontrolę weterynaryjną i komu ta kontrola podlega?

 • jesiotr99

  Oceniono 2 razy 2

  tia, cała branża wiedziała o leżakach od dawna. To że nikt z tym nic nie zrobil to powód do dymisji i nadzoru weterynaryjnego i ministerstwa rolnictwa. Szacun dla TVN bo dalej byśmy jedli leżaki

 • seba_s

  Oceniono 2 razy 2

  Oczywiście „wina TVN”, bo sprawa wypłynęła. A teraz lipa i trzeba działać na rzecz polskiego rolnictwa. To co wszyscy robili przez ostatnie lata? Wypier..lić odpowiedzialnych w rządzie, weterynarii na zbity pysk. Zaorać system, postawić na modłę zachodnich państw i zobaczyć jak wraca powolutku zaufanie społeczeństwa.

 • cz75

  Oceniono 2 razy 2

  incydentalny? bo tylko jeden ujawniono. Teraz tvn będzie winne, bo nie ma kilkuset dziennikarzy, żeby zajmowali się ujawnieniem wszystkich przypadków. Te ogłoszenia o skupie wybrakowanego bydła i trzody to dotyczyło jednej incydentalnej sprawy? A przypadek BSE to też wina tvn.?

 • lesnojeziorska

  Oceniono 4 razy 2

  Ardanowski, wy się coś zapominacie: gdzie jest o winie peło i Tuska?

 • sselrats

  Oceniono 4 razy 2

  Polski rolnik jak wladca feudalny.

 • lblblblb

  Oceniono 1 raz 1

  Widzisz Ardanowski, wszyscy wiedzą, że proceder był powszechny. W twoje PiSowskie kłamstwa nikt nie wierzy. W całej Europie wyśledzono każdy kilogram padliny. A w Polsce??? Dalej cisza i karmicie nas ś cierwem???
  Nie masz tak wielkiego dywanu żeby zamieść pod niego te wszystkie padłe krowy.

 • lubella69

  Oceniono 1 raz 1

  Polskie rolnictwo stacza się z powodu dopłat i limitów produkcyjnych. Rolnik był i jest celowo gnębiony tak, aby stał się niewolnikiem uzależnionym od dopłat. Narzuca się techniki upraw i hodowli wysoko wydajnych i plennych .... i bezsmakowych. Niszczy się rolnictwo normami unijnymi (ładny pomidor bez smaku) lub dla odmiany brakiem norm (szpikowanie mięsa chemią) .... Wieś za 20 lat zapomni jak się uprawia ziemię. Będzie bauer, który skupi ziemię i jego parobki, dzieci obecnie biorących dopłaty. Taki jest cel Niemiec! .... Przemysł już leży i kwiczy.

 • kurdupel_zoliborski

  Oceniono 3 razy 1

  Katopolackim gumofilcom nalezy sie porzadny kop w dudy, sami ostro pracowali by zniszczyc jaki by on nie byl poziom zaufania do polskich produktow spozywczych. Duzy spadek exportu i jeszcze wiekszy cen exportowych jest oczywisty. Daj pisuarowi jak malpie brzytwe w lapy to sama sie pochlasta...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX