Komentarze (138)
Wieżowce spółki Srebrna w Warszawie. Bank Pekao wydaje oświadczenie
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • cleryka

  Oceniono 8 razy 8

  Po tygodniu dowiemy się o kolejnych oświadczeniach Banku SA? Dość kompromitacji i mataczenia w tej aferze.

 • norman67

  Oceniono 8 razy 8

  Sheet to będziecie mieli jak wam się do d..y dobiorą. Będzie kacza krupa!

 • safelogica

  Oceniono 7 razy 7

  Chyba w banku zapanowała panika. ich oświadczenie to bełkot i bzdury. Finansowanie prac przygotowawczych developera i kwotą 1,5 mln Euro? Przecież żaden z podmiotów wystepujących w sprawie NIE jest developerem, to pierwsze ich przedsięwzięcie developerskie. A nie jest praktykowane udzielanie kredytów na pierwsze przedsięwzięcie, a udzielenie kredytu na prace przygotowawcze developerowi to bajka dla idiotów.

 • bosman64

  Oceniono 7 razy 7

  Oczywiście że nie chcieli udzielić kredytu na 300 mil.Euro , to miała być darowizna na telefon. A za straty zapłacili by jak zwykle drobni ciułacze a resztę odpisali by od podatku.

 • salsolo.4

  Oceniono 7 razy 7

  A taki był ładny, amerykański prezesik na telefon. A tak się pięknie zes...ł.

 • szabepio

  Oceniono 7 razy 7

  Ble ble. Ja juz wycofałem kasę z tego banku.
  Bez taśm nikt by nawet nie wiedział ze bank rozmawia o kredycie 1,3mld zł dla nie znanej firmy bez majątku i bez przeszlości.
  Po wyborach i ta sprawa bedzie wyjasniona panie prezesie.

 • zd46

  Oceniono 7 razy 7

  A darmowe odsetki i to niestosowane przez każdy bank o zdrowych zmysłach? Co z frajerskim kredytem dla "Fratrii"? Dlaczego prezes banku w worze pokutnym jedzie ukorzyć się przed prezesem KC PiS na Nowogrodzkiej? Tak też uczynił nawet prezes NBP. Panie prezesie banku, toż "k...a banki nie są waszą prywatną własnością ani Kaczyńskiego" !! Jak z próba przejęcia banku Solorza czyniona bezpośrednio przez Mateusza i to w katakumbach "warszawskiej opatrzności a próba przejęcia banków Czarneckiego przez KNF? PiS przecież nie odpuszcza.

 • tksiazek

  Oceniono 7 razy 7

  Zaraz zaraz... W pierwszym oświadczeniu bank napisał że decyzje kredytowe są podejmowane niezależnie od prezesa banku. No ale jak wyszło że Krupi przypadkowo tamtędy przechodził i wpadł był na pogawędkę to nagle się okazuje, że to rzecz zwyczajna. A własnie... co z kredycikiem dla Karnowski na przejęcie Zetki? Już zaklepany?

 • zet59

  Oceniono 7 razy 7

  pierdu pierdu... jedno pstryknięcie prezia i kredyt będzie

 • klan_fan

  Oceniono 7 razy 7

  Ja już tym "inwestorom" moich pieniędzy nie powierzę. Wolny rynek.

 • gregsxf

  Oceniono 7 razy 7

  ciemny lud to kupił ktedyt można udzielać

 • stenrw

  Oceniono 6 razy 6

  Kiedy mamy prawdziwą bankowość mobilną?
  Wtedy, gdy prezes banku przyjeżdża do ciebie na wezwanie telefoniczne.

 • lesnojeziorska

  Oceniono 6 razy 6

  My, Pekao, zaprzeczamy, że jesteśmy dziwkami na telefon zwyczajnego posła. Dobrze mówimy, panie zwyczajny pośle?

 • sil.m

  Oceniono 6 razy 6

  Największe przekręty III RP zaczęły się od PC a kontynuuje je PIS przedstawiając niezły kabaret –pod reżyserią jaśnie pana nad panami:
  —dowcip z Telegrafem, gag z FOZZem i sędzią Kryże , -- kankan z szablami pod batutą Quandta w pomieszczeniach Expresu Wieczornego ---sonety Glapińskiego (dziś szef NBP) z nowelizacja ustawy umożliwiające bez przetargu przejęcie RSW --skecz ze SKOK-ami i kontami Biereckiego w Luksemburgu i podarowaniem długu królowej pierza —wodewil Porozumienia Centrum z umorzeniem 700-tyś. długu przez Jasińskiego — bajka ze Srebrną oraz Cargo Modlin,
  --- humoreska z ratowaniem stoczni i Radyjem Ojca w tle , kawał o aferze gruntowej, szpitalnej i Możejkach —szmonces z Fundacją Prasową Solidarność , Air Link oraz instytutem Lecha K. ---brawurowy poobiedni sprint Antonia spod Smoleńska dla uczczenia wyklętego ---cyrk z nadaniem gazo portowi im. Lecha K . ---Trik PAD-a z głosowaniem Vacatów w Kapitule Orła Białego --- bajka Beci o inwestycji w 500+ i w obligacje 500plus na rachunek wszystkich Polaków --- full-wypas z nagrodami dla ministrali i PBS --- poszukiwanie zguby prezesa - 1 bln 400mld zł na inwestycje bo w kabzie pozostał sam brzęczący bilon. --- grillowanie TK i sądownictwa przez prokuratora z PRL-u Piotrowicza i ministra „zero” --- wyścigi Tośka ze śmierdzącymi kotletami z Caracali i Mistrali wraz z prezentacją nowych dowodów „zbrodni smoleńskiej” - comiesięczne wpłaty na konto don Antonia i jego kolesi z komisji. ---akrobacje pisich proroków: salto bokiem w tył, skok przez kota z łamaniem kręgosłupa i szpagat z hakiem na końcu by przykryć i zamieść pod dywan ; śmierć Igora.;,stłuczki PBS ; Pad-a; don Antonia --- pokaz „Wizjonera Slajda” o inwestycji w stocznie - położenia stępki pod wielki prom bałtycki bez projektu , k-su i zamówienia ,budowa okrętów podziemnych w Radomiu przez sprintera Tośka
  ---sen o Bawari podkarpackiej i oktober-fest z wypiciem gorzkiego piwa nawarzonego przez pis-don Antonia w browarze smoleńskim i całowaniem bokserki na czworakach. ---figiel połączony z żartem z ochroną banku za 40mln
  ---fatimskie wizje inwestora o 190m wieżach deweloperskich za pożyczoną z cypryjską spółka w tle.
  Cóż, prawda jest smutna
  Jest pytanie jak długo i jakim kosztem będzie trzeba naprawiać szkody wyrządzone Państwu i obywatelom przez tą sektę i jej guru-prezesa.

 • mer-llink

  Oceniono 6 razy 6

  "Ależ to całkowita nieprawda i kalumnia, że pan JArosław Kaczyński, Prezes i Brat, w żaden sposób nie umocowany do podejmowania zobowiązan w imieniu spółeczek sprzegniętych ze Srebrnaą, cokolwiek mataczyłw tej sprawie. Ale skąd! A broń Boże! A juz w ogóle o osobistym manipulowaniu przez pana Kaczyńskiego Jarosława, Prezesa i Brata, naszym prezesam Banku mowy zupełnie byc nie może. Absolutnie!
  Aliści dalismy preferencyjny kredycik na prośbe pana Kaczyńskiego JArosława, Prezesa i Brata, wyrazona podczas rutynowego spotkania z naszym Prezesem na zasadzie zainteresowania naszego Prezesa poznaniem blizszym osób promujących te inwestycję. Prawdą jest takze, żę kwotke tę malenką niemal za darmo przyzynaliśmy , a co nam tam, to forsa klientów, nie nasza.
  Ale to wcale nie znaczy, że jak juz panu Kaczyńskiemu JArosławowi, Prezesu i Bratu, dalismy te marne pare milionów euro, że damy mu więcej. Alez skąd! Alez nie daj Bóg!
  No chyba ze nasz Prezes znow zainteresuje się ta inwestycja, spotka sie tam z kim trzeba, czyli przez przypadek z panem Kaczyńskim JArosławm Prezesm i Bratem w autobusie miejskim, i znów każe nam dac." - to mniej więcej mówi Oświadczenie Banku PeKaO Sa.

 • maaac

  Oceniono 6 razy 6

  >>>W oświadczeniu Pekao przypomina także, że "akcjonariat banku - według wiedzy banku - w ponad dwóch trzecich jest całkowicie prywatny i nie związany ze Skarbem Państwa".<<<
  Czyli PiS nas oszukał i nie było polonizacji?

 • salsolo.4

  Oceniono 6 razy 6

  Ściema, ściema, ściema....

 • zd46

  Oceniono 6 razy 6

  Panie Krupiński, "na nic umarłemu z kadzidła", kadzić trza umieć.

 • respiral

  Oceniono 6 razy 6

  Jednak zlikwiduję konto w tej pisowskiej kasie zapomogowo-pożyczkowej.

 • js08836

  Oceniono 6 razy 6

  Prywatny bank ? Czyżby ? Czytamy : Bank Pekao od 1999 r do 2017 był kontrolowany przez UniCredit. 7 czerwca 2017 r. zarząd nad bankiem przejęły spółki PZU i Polski Fundusz Rozwoju, których UWAGA ! pakiety kontrolne akcji posiada Skarb Państwa. No i wszystko jasne. Skarb państwa, to przecież NBP czyż nie ? Prezes banku Pekao udaje się do siedziby PiS na Nowogrodzką na naradę ? Sprawa śmierdzi na kilometry.

 • incipit

  Oceniono 6 razy 6

  Normalne w banku? Prezes na telefon? Czy może oddelegowany do wręczania łapówek za dbanie o warunki w jakich bank łupie swoich klientów.

 • burn74

  Oceniono 6 razy 6

  Polska,gdzie Prezydent stawia się na zawołanie w domu szeregowego posła;gdzie generał osobiście przywozi kule;gdzie Marszałek Sejmu wstrzymuje rozpoczęcie obrad,bo szeregowy poseł się spóznia - etc,etc... Jaki inny cywilizowany kraj ma takie "standardy" ?

 • yosemitesam

  Oceniono 6 razy 6

  Może i dobrze, jak położą ten bank to kredytu nie będę musiał spłacać ;)

 • andrzej2310

  Oceniono 6 razy 6

  Mafijne państwo, gdy na telefon prezesa partii rządzącej biegnie prezes banku (zarządzanego przez państwo) mianowanego wcześniej przez tego prezesa .

 • emsi2020

  Oceniono 5 razy 5

  Bracia w wieŻe, niech ich drzwi ścisną...! Co za bandycka hipokryzja. Budują mafijny układ polityczno-biznesowy i jeszcze udają świętych. Czas z tym skończyć!

 • kangurzyca13

  Oceniono 5 razy 5

  Wynika z "analizy dokumentow dostepnych w przestrzeni publicznej"? To znaczy, ze sa dokumenty, ktore nie sa dostepne i nie zostaly poddane analizie. Czekamy na ciag dalszy afery Duck Tower.

 • realistik

  Oceniono 5 razy 5

  Fakt ujawnienia taśm dotyczących KWA- KWA Tower potwierdza, że Morawiecki wraz ze swym rządem są na pasku prezia i niewiele mają do powiedzenia. Upanstwowienie banków ma na celu podporządowanie ich PiSowi aby można było nimi manipulować oraz wsadzać na stołki samych swoich pociotków. Porozumienie Centrum a po jego przekształceniu PiS uwłaszyło się na majątku po PRL , Glapiński trzyma NBP, Bierecki Skoki i kasa leci. a ci przy żłobie dzielą stołki w Orlenie i KGHM . A kierowcy się dziwią, że ceny paliwą jak w Niemczech pomimo, że w Pislandzie jest kilkakrotnie tańsza roboczogodzina. Pisowcom się to poprostu należy bo muszą się nachapać. Amen

 • signum_t

  Oceniono 5 razy 5

  Własny bank, własne związki zawodowe, kierowca milioner. Coś mi to przypomina...

 • tergukjbvcfsyrt8y9joikl

  Oceniono 5 razy 5

  "Analiza dostępnych w przestrzeni publicznej dokumentów nie daje podstaw do twierdzeń, iż Bank udzielił kredytu 300 mln euro (1,3 mld zł) na budowę wieżowców"

  Użycie zwrotu "dostępnych w przestrzeni publicznej dokumentów" sugeruje, że dokumenty niedostępne dla szarego człowieka twierdzą, że Bank kredytu udzielił.

 • makskey1

  Oceniono 5 razy 5

  no to już wiadomo po co była ta tzw repolonizacja banków ( albo niedoszły bank za złotówkę) chodziło o kasę na lewe inwestycje biurowce radio. To zwykli mafiozi, tak się uwłaszczają bandyci. Ci którzy na nich głosowali są umoczeni w przestępstwach, ohyda

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX