Żabka wycofuje niektóre produkty z wołowiną. Zawierały mięso z ubojni w Ostrowi Mazowieckiej

Sieć Żabka poinformowała, że wycofuje dwa produkty zawierające wołowinę pochodzącą z ubojni, która była przedmiotem reportażu TVN. Hamburgery i kiełbaski wyprodukowane przez Konspol trafiły też do innych sieci. Wszystkie zostały już poinformowane o problemie.

Żabka  poinformowała o wycofaniu ze sprzedaży niektórych produktów pochodzących z firmy Konspol HOLDING Sp. z o. o. W wydanym oświadczeniu czytamy, że w związku z decyzją Powiatowego Lekarza Weterynarii z półek sklepowych zniknie cheeseburger wołowy Szam Amm z numerem partii 515/C/1 i terminem przydatności do spożycia 18/02/2019, z numerem partii 553/C/1 i terminem przydatności do spożycia 19/02/2019, a także z numerem partii 581/C/1 i terminem przydatności do spożycia 20/02/2019

Czytaj też: Polskie mięso na kebaby zatrzymano w Słowenii. Może pochodzić z chorych krów

Drugim wycofanym produktem są natomiast Kiełbaski z wołowiną XL z numerem partii 676/1 i terminem przydatności do spożycia 17/11/2019 oraz  z numerem partii 780/1 i terminem przydatności do spożycia 20/11/2019.

Brak odpowiednich badań

Produkty są wycofane ze względu na prawdopodobieństwo obecności mięsa niepoddanego badaniu poubojowemu.

Apelujemy do wszystkich Klientów, którzy zakupili powyższe produkty by ich nie spożywać oraz zwrócić zakupiony towar.

- czytamy w komunikacie sieci. Żabka wyjaśnia, że zwrotu należy dokonać w najbliższym sklepie. Za przyniesiony produkt klienci otrzymają zwrot pieniędzy w kwocie ceny zakupu. 

Wołowina z Ostrowi Mazowieckiej również w innych sklepach

Małgorzata Babik, rzecznik prasowy Cargill, do którego należny Konspol w rozmowie z naszą redakcją wyjaśniła, że spółka zakupiła od pośrednika niewielką ilość mięsa pochodzącego z ubojni w Ostrowi Mazowieckiej, opisanej przez dziennikarzy TVN.

Do tej pory nie stwierdzono, by mięso w wycofanej partii stwarzało jakiekolwiek zagrożenie. Konspol jako firma z czterdziestoletnią tradycją postanowiła jednak wycofać produkty ze względów bezpieczeństwa. 

- stwierdziła. 

Wyjaśniła też, że wszystkie sieci, do których trafiły produkty zawierające nieprzebadane mięso zostały poinformowane o problemie. Wśród produktów wycofanych ze sklepów znajdują się m.in. Frankfurterki, pierożki i tortille.

Pełen wykaz produktów znajduje się na stronie producenta. 

Więcej o:
Komentarze (21)
Żabka wycofuje niektóre produkty z wołowiną. Mięsa nie poddano badaniu poubojowemu
Zaloguj się
 • strach_sie_bac

  Oceniono 11 razy 11

  Aferę wykryto - fakt, a ile afer nie wykryto i ile padliny zjadł człowiek? Ilu z nich zachorowało a może i umarło od jakiejś bakterii? Tego nie dowiemy się. Ludzie dla zysku zrobią każde świństwo (przepraszam świnki za użyty zwrot).

 • kamuimac

  Oceniono 9 razy 9

  no ale przecież minister dopiero wczoraj mówił że ządnej afery nie ma ^^

  to po co wycofywać :)

  jeśli na rynki zagrancize poszłu setki ton skażonego miesa to na polski rynek poszły milion ton

  no ale wąsate janusze miały same zyski

 • tedek1

  Oceniono 8 razy 8

  No to teraz niech sie odezwie producent ktory "uwerzyl" ze ubojnia gwarantowala jakosc mieska - ja Konspol-u nic juz nie kupie...

 • hefajstos1

  Oceniono 7 razy 7

  Kiedy dowiemy się od ministra Ardanowskiegi i Głownego Lekarza Weterynarii do jakich sklepów i placówek trafiło mieso z tej ubojni? A inne ubojnie to takie niskazitelne były? Trudno w to uwierzyć.

 • marek.usc

  Oceniono 9 razy 7

  heh mnie to śmieszy bo dam sobie rękę uciąć że ten proceder jest czymś naturalnym w polskim mięsnym biznesie i podejrzewam nie tylko w polskim

 • dziala_nawalony

  Oceniono 4 razy 4

  wlasciciel z ostrowii, powinien już siedzieć skuty przed prokuratorem, za usiłowanie zabójstwa jeśli nie za terroryzm gospodarczy, w latach 60' dostalby czape jak nic, hmm..okrutne,ale to miało mocny wydzwiek edukacyjny i na prostego chlopa i na kierownika masarni.

 • window_licker

  Oceniono 8 razy 4

  Bóg, Honor, Ojczyzna, Działki, Nagrody, Deweloperszczyzna, Ubój, Chore, Padlina, Obślizgnilizna.

 • balbin79

  Oceniono 4 razy 4

  ta - bo czlowiek kupil 'kielbaski i burgery po to aby je trzymac w lodowce miesiac czasu i przeczytac komunikat :) jak ktos kupil to juz pozarl

 • joankb

  Oceniono 3 razy 3

  Wierzycie w "incydentalność"?
  Te incydentalne parę ton rozlazło się po Europie w ilościach po 100-200 kilogramów.
  Myślę, że celowo. I że nie był to pierwszy raz.
  Duży producent, mający ubojnię o wydajności 12 tys szt. kurczaków NA GODZINĘ kupuje sobie "niewielkie ilości mięsa" z jakiejś zasranej ubojni, o której nikt wcześniej nie słyszał...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX