Komentarze (326)
Roman Giertych wzywa Srebrną i Jarosława Kaczyńskiego do uregulowania faktur
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • art_102

  Oceniono 15 razy 13

  Moze wreszcie dotrze do ludzi, że Kaczyńskie nie jest zadnym dobrym strategiem, tylko ślizgaczem, który całe życie pilnował tylko żeby być przy aktualnym korycie, a zdajac sobie sprawę ze swojej malizny i nieporadności życiowej, mścił sie na ludziach, którzy byli zdolni, bystrzy, odnosili autentyczne życiowe sukcesy zwiazane z umiejętnościami, a nie przynależnością partyjną.
  Pławiąc sie obecnie w jednowładztwie, o którym marzył od zawsze, kiedy przywołuje do siebie prezydenta, premiera, senatorów, ministrów i tresuje ich jak małe psiaki, zapomniał, ze orłem intelektu to on nigdy nie był, nie jest i nie będzie. Jak mówił Miller - Kaczyńskiemu nie przeszkadzał komunizm, tylko to, ze nie on był wodzem.
  Teraz uwierzył, ze n im jest i ze świecie może stosować swoje polskie praktyki.
  Dla oszukania austriackiego architekta położył cały pis.
  Podszedł do te,matu, tak jak robi to w Polsce - "nie mam pańskiego płaszcza i co mi pan zrobisz" Tylko ze swiat tak nie działa. Liczył na to, ze jak gościa postraszy sądem, to ten skupi ogon i będzie siedział cicho., a tu takie rozczarowanie:)
  Ustna umowa, zresztą nagrana, jest tak samo wazna jak pisemna. Firma austriacka przez półtora roku wykonywał prace dla Srebrnej, którą na spotkaniach reprezentowal Kaczyński. Wykonano projekty, bo przecież była mowa, ze Kaczyński dokonywał ich wyborów, wykonano wizualizację, a zeby do tego doszło, zebrano zapewne sporą dokumentacje pomiarową. To są prace nad dwoma wieżowcami za kilka mld złotych, wiec koszt 1,5 mln€ za prace wykonywane na tym etapie, nie sa niczym nadzwyczajnym, o czym powie każdy architekt pracujący przy tego typu inwestycjach. Gość powinien żądać na wszytko pisemnych umów, ale w końcu rozmawiał z przedstawicielami rządu i facecikiem, który za rząd rzadzi. Prace trały długo, odbyło się ponad 20 spotkań, to są olbrzymie i kosztowne przygotowania.
  Kaczyński zamiast sie z deklaracji wywiązać, postanowił zapewne za namową swoich prezesowych słupów, bo to one, kiedy Kaczyński był w szpitalu, spuściły architekta z Austrii na drzewo, oznajmiając że płacić za nic nie zamierzają, a Kaczyńksi to przybił później znanym stwierdzeniem, ze jak chce kasy to niech idzie do sądu. Pomijając kompletna amatorszczyznę tego stwierdzenia i całego postępowania, to razem z próbą wykolegowania Austriaka z kasy wylał na siebie i cały pis wiadro pomyj, a smród jest coraz większy i sobą obejmuje coraz szersze kregi.
  Przypuszczam że już teraz Kaczyński chętnie by mu kazał zapłacic nawet dwa razy więcej, zeby ten smród cofnać, ale nic z tego....!
  Mleko sie wylało i szybko robi sie. z tego rzeka, a przed nami ocena hipokryzji, matactwa i słupów,

 • kotmiki

  Oceniono 11 razy 11

  Kaczyński malwersantem i oszustem na wielką skalę ;to więzienie grozi za takie sprawy każdemu z nas z wyjątkiem Naczelnika Kurduplowatego

 • szklanka_herbaty

  Oceniono 12 razy 10

  "Takie mundury można przecież w każdym sklepie kupić..."

  Kiedy PiS zaczyna używać tej samej retoryki, co Rosjanie w swojej oborobronie po zbrodniczym najeździe na wolny kraj, człowiek się zastanawia czy to jeszcze partia, czy organizacja mafijna...

 • idioteka-narodowa

  Oceniono 14 razy 10

  Z tego wynika,że Jarosław K. jest oszustem finansowym.

 • slawek899

  Oceniono 16 razy 10

  Romek, nie cierpialem cie jak byles przystawka pisu ale w zalatwianiu Kaczynskiego jestes mistrzem! Majstersztyk z tym wezwaniem do zaplaty dewelopera :)

 • konus33

  Oceniono 16 razy 10

  każdy kto ma chociaż trochę rozumu wie , że nie można sobie wystawić faktury bez udokumentowania za co ona została wystawiona .

 • skandy5

  Oceniono 11 razy 9

  Tu jest wiele dymu (układ spółek, słupów i sitw), jednak co do generaliów sprawa jest prosta.

  1. Prezespan zadeklarował, że te prace przeprowadzono dla niego
  2. Prezespan zadeklarował, że jest gotów za nie zapłacić
  3. Prezespan po otrzymaniu faktur nie płaci
  4. Prezespan kpi, że można go pozwać za to do odzyskanego ziobrowego sądu

 • damtek

  Oceniono 9 razy 9

  Stan Gry.

  Faktura to za mało. Teraz musi być dokumentacja.
  To się pytam, na jakiej podstawie państwowy bank @BankPekaoSA udzielił promesy kredytowej, jak nie na podstawie dokumentacji?

  No chyba, że na gębę, ale to byłby jeszcze większy skandal.
  Mandark/twitter

 • stemp10

  Oceniono 8 razy 8

  Nie wiem czy Mazurek jest zatrudniona w tej spółce, chyba tak. Marszałek sejmu reprezentuje prywatną spółkę w sporach z wierzycielami? O co tutaj chodzi?

 • damtek

  Oceniono 10 razy 8

  "Refakturowanie" jest stąd, że zamawiającym u zewnętrznych wykonawców była powołana przez Srebrną sp. Nuneaton, kierowana przez GB, która sama nie miała pieniędzy, więc każdą fakturę refakturowała do Srebrnej. Proste.
  wojciech czuchnowski/twitter

 • sector23

  Oceniono 10 razy 8

  Faktura....?! Jaka faktura? Nie mamy pańskiego płaszcza, i co nam pan zrobisz?

 • romcul

  Oceniono 9 razy 7

  taką fakturę można kupić w każdym sklepie z fakturami

 • zbych21

  Oceniono 11 razy 7

  Tłumaczę wszystkim naiwnym wierzącym pisowskiej propagandzie. Faktury Birgfellnera są precyzyjnie udokumentowane, podatki sumiennie zapłacone. O wszystko zadbał, tylko okazał się naiwny, że wierzył Kaczyńskiemu. Ufajcie Kaczyńskiemu, naiwniacy.

 • optymistaa43

  Oceniono 7 razy 7

  Panie Giertych,jak Pan moze czegos rzadac od pokurcza,zlodziej slodzony przez MorawieCKA nie mysli sie przyznac,jak kazdy zlodziej a do tego miedzynarodowy oszust bedzie sie sadzil do usr ,,,,,,,,,,,,,,nej smierci ze to nie on.BALBINA ma kilka procesow zwiazanych z finansami,ciagna sie latami bo ta gnida dazy do przedawnienia , mowa o tym jaki to on krysztalowy to zwykla sciema,to pospolity zlodziej.

 • krzywelustro

  Oceniono 9 razy 7

  Faktura nie jest dokumentem potwierdzającym dokonanie skutecznego odbioru wykonanych prac. Jest to tylko dokument finansowy stanowiący formalna podstawę do zapłaty. Podczas nagranej rozmowy J. Zbawiciel nie domagał się żadnego innego dokumentu poza fakturą, co jest jednoznacznym dowodem na to, że niczego innego mu już nie brakowało do kompletu. Mało tego, żądanie faktury jest samo w sobie dodatkowym dowodem na to, że praca została wcześniej wykonana i skutecznie odebrana przez zamawiającego.

 • damtek

  Oceniono 9 razy 7

  Młodszym widzom przypominamy, że fakturę wystawił zięć kuzyna Jarosława Kaczyńskiego.

  A Jarosław Kaczyński dał się nagrać, jak mówi, że CHCE za te usługi zapłacić. Bo jest krystalicznie uczciwy.
  tvpi/korea

 • kotmiki

  Oceniono 7 razy 7

  Ciekawe jakby wypadła kontrola w Srebrnej pod katem VAT-u w odniesieniu do tych faktur !!!

 • cynamon_10

  Oceniono 6 razy 6

  Faktura to nie elaborat, nie trzeba wypisywać o co chodzi, pani mazurek jak się na tym nie zna to niech nie zabiera głosu !

 • pan_astro

  Oceniono 6 razy 6

  Pani Mazurek chyba nie bardzo wie co mówi, albo wie doskonale, ale jest o przekaz nie dla Polaków, ale dla Wolaków, czyli wyznawców pisu, którym jak się coś takiego wrzuci, oni gotowi powtarzać jak mantrę te bzdury. Zgodnie z teorią pani Mazurek jeśli nie wiesz o co chodzi w fakturze, to nie płacisz. Proste! Alle ossssoo chozzziiii? hęęę??

 • entymolog

  Oceniono 6 razy 6

  Pan Mazurek (z wyglądu to nie kobieta) zna się też na fakturach?

 • stenrw

  Oceniono 5 razy 5

  Obecna kacza wersja brzmi, że takie faktury to sobie każdy może kupić w sklepie z fakturami, ale to jeszcze nie powód, żeby kryształ miał płacić, nawet gdy uznał pracę za wykonaną zgodnie z umową.
  Przy okazji: rząd, poseł i Srebrna to podobno osobne byty tak polityczne, jak gospodarcze. Dlaczego więc na temat Srebrnej wypowiada się rzecznik rządu?

 • drbob20

  Oceniono 5 razy 5

  beata mazurek glosi ze takie faktury mozna sobie kupic w kazdym sklepie z fakturami. niezlego sobie zaadoptowala nauczyciela. a morawiecki powinien dodac ze ten caly austriak to jest wyimaginowany.

 • tomasz_problem

  Oceniono 5 razy 5

  chciałbym zauważyć, że podążając śladem powiązań kapitałowych/osobowych, można dojść do wniosku, że spółka Nuneaton nie została powołana tak o, do konkretnego celu a została kupiona, jako gotowa spółka od firmy Blackstones...

  Żadne super sukcesy Srebrnej i naczelnego przedsiębiorcy kraju... Doskonale przemyślany gruby biznes polityczno-gospodarczy z dobrym szwindlem w tle polegającym na uwłaszczeniu środków po wydawnictwie Ekspresu Wieczornego....

 • flemming

  Oceniono 7 razy 5

  Czy nijaki Beat Mazurek zdurniał kompletnie. Faktura to nie specyfikacja, ale towariszcz Mazurek mówił to do PiSowskiego motłochu. A motłoch wciąż wyje ze szczęśćia.....

 • kotmiki

  Oceniono 11 razy 5

  Pisoludki na tym forum pięknie demonstrują swoja głupotę ekonomiczną

 • signum_t

  Oceniono 5 razy 5

  "Takie faktury to można kupić w każdym sklepie z fakturami". B. Mazurek :-)

 • jozef_zmudzin

  Oceniono 6 razy 4

  Znakomita forma kontaktu z mafijnymi strukturami pisowskich gangsterów. Kaczyński i S-ka czas na spłatę zobowiązań.

 • skandy5

  Oceniono 4 razy 4

  Nie płacenie faktur za wykonane prace to jedna z plag polskiej deweloperki - wydawało się kilka lat temu, że problem udało się rozwiązać

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX