Szwagier Michała Krupińskiego, szefa Pekao, był dyrektorem w Aliorze? "Pytania bez odpowiedzi"

"Puls Biznesu" pisze dziś o Piotrze Zdrzaliku, którego szwagrem jest Michał Kurpiński, prezes Pekao. Pracował on w Alior Banku na stanowisku dyrektorskim. Jest też na liście donatorów Solidarnej Polski. Dziennikarze pytają: kto go zatrudnił, jakie miał kompetencje, ile zarabiał.

Michał Kurpiński, ceniony menadżer finansowy, jest jedną z postaci, które pojawiają się na tzw. "taśmach Kaczyńskiego". Bank Pekao, kierowany przez Krupińskiego, miał bowiem uczestniczyć w przygotowaniach do budowy wieżowca powstającego na działce spółki Srebrna. Ze stenogramów opublikowanych przez "Gazetę Wyborczą" wynika, że odwiedził on siedzibę PiS na Nowogrodzkiej i rozmawiał na temat udzielenia kredytu związanego z inwestycją.

Szwagier prezesa dyrektorem

"Puls Biznesu" pisze dziś o Piotrze Zdrzaliku. Szwagier prezesa Krupińskiego - brat jego żony - miał zostać zatrudniony w Aliorze w roku 2017. Pełnił funkcję dyrektora i zarabiał około 30 tysięcy złotych - twierdzi gazeta. Zaledwie kilka miesięcy wcześniej Krupiński przestał kierować pracami rady nadzorczej banku. Instytucją zaczął kierować Michał Chyczewski, według wielu komentatorów wspierany przez Krupińskiego.

"Pytania bez odpowiedzi"

"Puls Biznesu" zauważa, że Zdrzalik w 2014 roku wpłacił kilka tysięcy złotych na Solidarną Polskę, partię Zbigniewa Ziobry. Twierdzi, powołując się na własne źródła w Alior Banku, że za rekrutacją Zdrzalika stoi ówczesny zarząd. Pyta też o kompetencje byłego dyrektora banku. Na żadne z tych pytań nie udało się jednak uzyskać odpowiedzi. Główny zainteresowany również nie skomentował sprawy. 

Czytaj też: Poseł PiS dla żartu wystawił fakturę Agorze. Opozycja punktuje: "Musi zapłacić 230 mln zł"

Więcej o:
Komentarze (47)
Szwagier Michała Krupińskiego, szefa Pekao, był dyrektorem w Aliorze? "Pytania bez odpowiedzi"
Zaloguj się
 • justas32

  Oceniono 29 razy 29

  Jest kożuch - są pluskwy. Jest bank - są pisiory. Co tu więcej gadać ...

 • andree111111

  Oceniono 23 razy 23

  Rodzina na swoim to przecież sztandarowy projekt Kulawego i jego ferajny,

 • 12reyez

  Oceniono 23 razy 21

  Był kompetentny to został przyjęty. Znowu nagonka i atak na przeprowadzoną z sukcesem repolonizację banku. Wiadomo, że w zrepolonizowanym banku muszą pracować ludzie, którzy będą służyć Polsce. A dokładniej Solidarnej Polsce:)

 • norman67

  Oceniono 20 razy 20

  Kolejny krewny w ramach programu "Rodzina na swoim". Płacisz na partię, dostajesz posadę. Precz z kaczyzmem i jego sługusami! Dobrzej, że JK bezdzietny i tylko esbekami obsadza stołki.

 • biesczad1

  Oceniono 18 razy 18

  Tak wygląda wzorcowy UKŁAD - odlać, i do Sevres!!!

 • remo29

  Oceniono 15 razy 13

  Sami Swoi +. Krętacze i malwersanci jak okiem sięgnąć.

 • mikejar

  Oceniono 15 razy 13

  Ludzie czepiacie sie !!!!!!!!!!!! Program "RODZINA NA SWOIM" trwa .
  Czy jest KTOS KOMPETENTNY aby powiedziec ILE CZASU POTRZEBA ABY WYCZYSCIC SPRAWY PO PIS DZIELCACH. Tragedia , wstyd I zenada!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  A MIALO BYC TAK WSPANIALE. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • stemp10

  Oceniono 12 razy 12

  Trzeba przyznać, że program PISu "Rodzina na swoim" chyba najlepiej działa ze wszystkich programów.

 • def11

  Oceniono 11 razy 11

  S I T W A ! ! !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX