Nowa ekspresówka do pilnego remontu. Wystarczyło 5 miesięcy, by popękała

Oddana nawet nie pół roku temu droga ekspresowa między Zieloną Górą a Legnicą pęka w szwach. Dosłownie. Droga poważnie ucierpiała na odcinku 400 m, a dalsze jej łatanie przez drogowców przestaje zdawać egzamin.

Odcinek trasy S3 między Legnicą a Zieloną Górą został oddany do użytku w połowie września 2018 r. Już teraz nowa droga wymaga gruntownych napraw na odcinku 400 m. Na ten moment usunięto wystający asfalt i wprowadzono ograniczenie prędkości. Jak podała wrocławska "Gazeta Wyborcza", drogowcy są zdania, że odpowiedzialna za zniszczenia jest aktywność górnicza. Tak przynajmniej uważa zielonogórski oddział GDDKiA.

Odmiennego zdania są górnicy, którzy zwracają uwagę, że drogowcy odbyli z nimi odpowiednie konsultacje przed rozpoczęciem budowy ekspresówki.

Wyniki pomiarów wykazały, że deformacja terenu górniczego w rejonie pojawiających się deformacji nawierzchni drogi S3 jest niewielka

- twierdzi w odpowiedzi na pytania "Wyborczej" Departament Komunikacji KGHM.

Kierowcy, jak łatwo się domyślić, bardzo narzekają na utrudnienia i korki wynikające z awarii nawierzchni. Na ten moment nie wiadomo jeszcze jak, kiedy i za ile droga między Legnicą a Zieloną Górą zostanie naprawiona. Generalna Dyrekcja Dróg i Autostrad czeka aż grunt się ustabilizuje.

Do poważnego popękania drogi S3 doszło na odcinku między Legnicą a Zieloną górąDo poważnego popękania drogi S3 doszło na odcinku między Legnicą a Zieloną górą Google Maps

Całość aktualnie budowanej drogi ekspresowej S3 ma mieć długość blisko 500 km.  Ekspresówka S3 to fragment międzynarodowej trasy E65, która łączy szwedzkie Malmoe z grecką Chanią. Kierowcy będą mogli pojechać od Świnoujścia do granicy z Czechami planowo w 2023 r. Do 2022 r. ma być gotowe 70 km S3 między Szczecinem a Świnoujściem. Budowa S3 przez Polskę jest dofinansowywana ze środków unijnych łączną kwotą prawie 1,8 mld euro.

Więcej o:
Komentarze (92)
Nowa ekspresówka do pilnego remontu. Wystarczyło 5 miesięcy, by popękała
Zaloguj się
 • gosford

  Oceniono 30 razy 26

  A facet w kiecce z kropidłem był na oddaniu nowej trasy i wziął za to kasę! Skoro kropidło i zaklęcia nie pomogły niech natychmiast zwróci forsę! Przy okazji , może do zakutych łbów decydentów dojdzie prawda, że kropidłem mogą w domu garnki zmywać!

 • czechy11

  Oceniono 30 razy 26

  Kolejny przeogromny sukces PiS w zakresie deweloperki. Jak tam PiSiorki pamietam jak krzyczeliście , ze jak dostaniecie władze autostrady miały byc dużo tańsze i dużo lepsze. Na dzień dzisiejszy mamy dużo droższe i jak widać pękające po 5 miesiącach. GDDKiA jak widać tez dobiliście podobnie zreszta jak urząd weterynarii.

 • 0apud0

  Oceniono 20 razy 20

  Tak to jest, gdy tę samę wywrotkę tłucznia sprzedaje się pięć razy na jednej budowie xD

 • jtby

  Oceniono 19 razy 19

  Jest taki dowcip. Przychodzi ekipa do ekipy budującej drogę i mówi: pospieszcie się z tą budową, bo my już wgraliśmy przetarg na remont.

 • gigigolo

  Oceniono 17 razy 17

  made in poland z małej, do tego sprzedawanie padliny, leżaków, soli technicznej (do sypania ulic) w marynatach i wyrobach mięsnych, susz jajeczny, przeterminowany. odstrzał ponad 200tys dzików, który niewiele dał poza kasą myśliwym i masarniom, 129 nielegalnych ubojni mięsa jak podano, państwo oblazło nominacjami dobrej zmiany. po nich choćby potop.

 • z.wyspy

  Oceniono 14 razy 14

  Myślę, że winny jest Tusk. No bo przecież nie współpracownice Glapińskiego?

 • spyderman2

  Oceniono 13 razy 13

  bÓdowały pisowskie rodziny. pewnie kolejny przewał w przetargu jak te rdzewiejące ławki niepodległości przepłacone kilka razy bez przetargu. ciemny polski naród zasługuje na komuchów z pisu

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX