Martwisz się brexitem? Niemiecka klinika werbuje Polaków

Brexit niepokoi wielu obywateli Unii Europejskiej pracujących w Wielkiej Brytanii. Jedna z niemieckich klinik postanowiła to wykorzystać.

Pod koniec marca Wielka Brytania ma opuścić Unię Europejską. Wielu Polaków pracujących na Wyspach jest zaniepokojonych sytuacją po brexicie. Ich obawy postanowiła wykorzystać jedna z niemieckich klinik uniwersyteckich.

W ogłoszeniach zamieszczonych w dwóch polskojęzycznych gazetach ukazujących się w Wielkiej Brytanii klinika werbowała Polaków do pracy w Niemczech. "Zmartwienie z powodu brexitu? Przyjedźcie do Niemiec!" - głosiły ogłoszenia dotyczące branży opiekuńczej.

Krótsza droga do Polski

- Wszystkie szpitale w Niemczech desperacko szukają personelu opiekuńczego, również Klinika Uniwersytecka w Duesseldorfie - mówi rzecznik tej kliniki Tobias Pott, tłumacząc powody kampanii na Wyspach.

W ogłoszeniu klinika obiecuje personelowi opiekuńczemu nie tylko "bezpieczeństwo kraju UE", ale z przymrużeniem oka reklamuje też całą gamę zalet pracy w Duesseldorfie. "Mamy nie tylko lepsze płace, lepsze świadczenia socjalne i lepszy czas pracy. Mamy też lepszą pogodę, lepsze jedzenie i krótszą drogę do Polski" - czytamy w ogłoszeniu.

Kiedyś Hiszpanie, teraz Polacy

To nie pierwszy raz, kiedy Klinika Uniwersytecka w Duesseldorfie poszukuje pracowników za granicą - przyznaje Tobias Pott. Kilka lat temu, w szczytowym okresie kryzysu gospodarczego w Hiszpanii, szpital właśnie w tym kraju zabiegał o personel opiekuńczy.

Teraz klinika jest zainteresowania opiekunkami i opiekunami z Polski, bo wielu z nich zna już język niemiecki - podkreśla rzecznik Pott.

Artykuł pochodzi z serwisu ''Deutsche Welle''

Więcej o:
Komentarze (26)
Martwisz się brexitem? Niemiecka klinika werbuje Polaków
Zaloguj się
 • drendriu

  Oceniono 17 razy 5

  I to są właśnie Niemcy. Do bólu pragmatyczni. Niesamowici są... Uczmy się.

 • hundehasser

  Oceniono 18 razy 2

  Ta informacja jest kłamliwa. Niemcy posiadają setki tysięcy lekarzy z importu . A przemysł niemiecki aż dusi się od nadmiaru podaży inżynierów.

 • e50504

  Oceniono 7 razy -1

  Momencik, momencik. Ale to aby nie było tak że Niemcy zrobiły interes życia na sprowadzeniu do siebie kilku milionów wykształconych lekarzy znających przynajmniej 5 języków? To nie aby Polacy byli największym hamulcowym w Niemczech?

  Jak to jest? Nie powiecie mi chyba że ta prawacka propaganda ma rację twierdząc że 90% nowo przybyłych nie rozpoczęło jeszcze żadnej pracy?

 • tomekzkanady

  Oceniono 12 razy -2

  Lepiej z UK do Kanady wyjechac. Mozna poczytac i podyskutowac na forum EmigracjaDoKanady.CA

 • lactum

  Oceniono 10 razy -2

  W tym bogatym, swiatowym miescie jest troche prywatnych klinik i ogloszenia nie maja nic wspolnego z nacjonalizmem niemieckim.

 • hmmm11

  Oceniono 12 razy -2

  Akurat ta klinik jest w niemczech znana z niskich płac i dużych czynszów w mieście.

 • ewropejczyk

  Oceniono 9 razy -5

  do szparagów, do starców, do sprzątania, ...

  Mamy kilkaset tysięcy absolwentów wyższych szkół ekonomicznych, nie potrzebujecie ekonomistów?

  Unijny swobodny przepływ (niskoopłacanych) pracowników. W dodatku tylko do krajów, w których tubylcy mówią po angielsku lub niemiecku.
  Po Brexicie i zmianie u nas władzy koniecznie należy wprowadzić obowiązkową naukę niemieckiego od zerówki i ograniczyć o połowę liczbę studentów na uczelniach (w liceach zresztą również).

 • mr.knox

  Oceniono 15 razy -5

  Musza werbowac za granica, gdyz niemieccy lekarze uciekli do pracy w UK a wielu co zostalo dorabia na wyspach w weekendy :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX