Nieoficjalnie: Kazimierz Kujda podał się do dymisji. Dziś rada nadzorcza NFOŚiGW

Na wtorek zwołano radę nadzorczą Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Szef resortu środowiska Henryk Kowalczyk wyjaśnia, że zostaną na niej podjęte "stosowne decyzje". Z nieoficjalnych informacji RMF FM wynika, że Kazimierz Kujda już podał się do dymisji.

Minister środowiska Henryk Kowalczyk zapowiedział na dziś posiedzenie rady nadzorczej Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska w sprawie przyszłości prezesa tej instytucji Kazimierza Kujdy. Chodzi o doniesienia o domniemanej współpracy Kazimierza Kujdy z SB.

Jak dowiedziała się Informacyjna Agencja Radiowa, posiedzenie rady nadzorczej rozpocznie się o 14:00.

Ta informacja jest zasmucająca i zaskakująca, tym bardziej, że pan prezes Kazimierz Kujda jest znakomitym fachowcem, jeśli chodzi o merytoryczne prowadzenie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Ale w tej sytuacji na dzisiaj została zwołana rada nadzorcza narodowego funduszu i tam zostaną podjęte stosowne decyzje

- powiedział Henryk Kowalczyk powiedział w "Sygnałach Dnia" w radiowej Jedynce.

Dodał też, że w jest "pewien problem prawny", bo zarząd Funduszu powinien mieć w składzie od trzech do pięciu osób, a tym momencie są to trzy osoby.

Szef resortu dodał, że gdyby zdecydowano się odwołać prezesa Kujdę, to w obecnej sytuacji zarząd nie mógłby działać. "Musimy ten problem praktyczny i prawny rozstrzygnąć, ale tego dokonamy podczas posiedzenia rady nadzorczej" - powiedział Henryk Kowalczyk. Dodał, że to właśnie rada, po przeprowadzonym konkursie, proponuje ministrowi członków zarządu.

Nieoficjalnie: Kujda podał się do dymisji

RMF FM podaje, że - według nieoficjalnych informacji - Kazimierz Kujda już podał się do dymisji z funkcji prezesa Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Tym samym potwierdzają się wczorajsze ustalenia dziennikarza Gazeta.pl Jacka Gądka. 

W ubiegłym tygodniu Kazimierz Kujda oświadczył, że nigdy nie podjął współpracy z SB, która doprowadziłaby do czyjejś krzywdy. Przyznał, że mógł podpisać dokumenty ubiegając się o wyjazd za granicę. Kazimierz Kujda zapowiedział też, że wystąpi do IPN o autolustrację.

Więcej o:
Komentarze (38)
Nieoficjalnie: Kazimierz Kujda podał się do dymisji. Dziś rada nadzorcza NFOŚiGW
Zaloguj się
 • kataryniarski

  Oceniono 13 razy 13

  Kaczyński musi być nieźle posr...!

  Tyle się namęczył, by nie stanąć przed trybunałem Stanu, by uchodzić za szeregowego posła, a to BAM! - za przekręty finansowe pójdzie siedzieć :D

 • justas32

  Oceniono 10 razy 10

  Paskudny naród - dostali 500+ a kraść w spokoju nie pozwalają ...

 • justas32

  Oceniono 9 razy 9

  Jak PiS się pozbędzie wszystkich takich "prawdziwych patriotów" to sami karierowicze tam zostaną ...

 • evergreen111

  Oceniono 11 razy 9

  "Przyznał, że mógł podpisać dokumenty ubiegając się o wyjazd za granicę."

  Odręcznie napisane przez niego całostronicowe zobowiązanie do współpracy to nie jest "podpisanie dokumentu", tylko NAPISANIE GO!

 • grzegorzb3

  Oceniono 9 razy 9

  I dzięki temu prezes Kujda będzie mógł się skupić na wyłącznej obsłudze kulawego dewelopera z małym pistolecikiem.

 • andrew1507

  Oceniono 7 razy 7

  Zapewne dzisiaj zebral się Komitet Centralny pismafii, potem był plan ogloszenia o samorozwiązaniu tej II Komuny i wyprowadzeniu sztandaru. Tylko tow. Prokurator będzie wyprowadzal sztandar ( z braku chętnych). Cos poszlo nie tak, ale zyjemy nadzieja na realizacje tego planu, oby tak szybko jak to możliwe.
  Pisburdel tonie w pisszambie, jedyna nadzieja dla pismafii to azyl u Orbana lub Putina.

 • lao.premis

  Oceniono 8 razy 6

  Ależ dlaczego dymisja?! przecież lewacko szechterowo-sorosowska szczujnia nie może mieć racji! To przecież my prawdziwi patrioci rydzykowo-kaczyńscy jedyni prawi i sprawiedliwi mamy zawsze rację!!!

 • kataryniarski

  Oceniono 8 razy 6

  To co, emerytuirka?

  Ciekawe czy na esbecką się załapał - pewnie ustawodawca tak ustawę dezubekizacyjną napisał, by ubekom i konfidentom z PiS krzywdy nie zrobić! ;)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX