Dziennikarka TVP o zatrzymaniu byłego prezesa Orlenu. "Zapłacił faktury, mimo że były zawyżane"

Były szef PKN Orlen Jacek K., zatrzymany we wtorek przez CBA, jest podejrzewany, że przyczynił się do wyrządzenia spółce szkody majątkowej w wysokości 3,3 mln zł przy rozliczaniu wydarzenia VERVA Street Racing - Dakar na Narodowym - wynika z informacji podanej przez "Magazyn Śledczy Anity Gargas".

Na twitterowym profilu "Magazynu śledczego Anity Gargas" - programu nadawanego przez TVP - poinformowano, co ma się dokładnie kryć pod "podejrzeniem dopuszczenia się przestępstwa niegospodarności w wielkich rozmiarach na szkodę PKN Orlen". To w związku z tym we wtorek zatrzymane zostały trzy osoby z kierownictwa spółki, w tym były prezes zarządu Jacek K.

Według "Magazynu Śledczego Anity Gargas", Jacek K. miał przyczynić się do wyrządzenia spółce szkody majątkowej 3,3 mln zł skutek nieprawidłowości przy rozliczeniu wydarzenia Verva Street Racing - Dakar na Narodowym w 2014 r. Jacek K. miał zapłacić wszystkie faktury "mimo, że były zawyżane i mimo braku potrąceń ze sprzedaży biletów".

Na to, że w zatrzymaniu Jacka K. i dwóch innych osób z kierownictwa PKN Orlen chodzi właśnie o nieprawidłowości przy rozliczeniu Verva Street Racing - Dakar na Narodowym w 2014 r., wskazuje także "Informacja o wynikach działalności CBA w 2017 roku".

W toku kontroli w PKN Orlen stwierdzono m.in. przypadki dokonywania płatności za zlecane usługi mimo braku dowodów potwierdzających ich wykonanie. Koszty poniesione w związku z realizacją tych umów to ponad 1,17 mln zł. Stwierdzono także nieuzasadnione koszty w wysokości prawie 530 tys. zł związane z organizacją festiwalu motoryzacyjnego Verva Street Racing - Dakar na Narodowym w 2014 r. oraz brak nadzoru nad jego rozliczeniem - niewyegzekwowane od usługodawcy przychody ze sprzedaży biletów to niemal 3 mln zł

- czytamy w dokumencie.

Więcej o:
Komentarze (224)
Dziennikarka TVP o zatrzymaniu byłego prezesa Orlenu. "Zapłacił faktury, mimo że były zawyżane"
Zaloguj się
 • remo29

  Oceniono 107 razy 97

  E tam, Błaszczak parę minut po wypadku chytrej baby z Brzeszcz wiedział, że kierowca seicento się przyznał, choć nic jeszcze nie powiedział i że słuchał głośno radia, choć nie miał radia, a chytra baba jechała na sygnałach, choć nikt nie słyszał sygnałów. To je pis, tego nie pomalujesz.

 • japka_putina

  Oceniono 94 razy 88

  Dopuścił się płacenia faktur wystawionych zgodnie z umową przez kontrahentów, co wyczerpuje znamiona niegospodarności. Powinien zaproponować, żeby poszli do sądu. Do tego jest podejrzany o zajumanie promocyjnych czapeczek i kanistra paliwa na imprezie motoryzacyjnej (tylko on mógł to zrobić nie budząc podejrzeń. Do tego momentu sprawa jest jasna i prosta, ale niepokoi mnie co innego. Jeżeli prezes największej firmy w Polsce osobiście rozlicza jakąś imprezkę na stadionie, to kto zajmuje się strategią firmy?

 • zdzich02

  Oceniono 77 razy 63

  Podobno dziennikarze TVP już wiedzą, że oskarżony jest winny i jaki wyrok zapadnie. Podobno według najnowszej reformie wymiaru sprawiedliwości prokurator ma być w trzech osobach - prokurator, sędzia i adwokat w jednym.

 • mark6

  Oceniono 69 razy 55

  PiSowska KLOAKA szaleje. Wszystko po to aby odwrócić uwagę " suwerena" od ich przestępstw.
  Niedługo zabraknie im " aresztantów".

 • jsn

  Oceniono 51 razy 45

  prezes Orleniu osobiście dekretował faktury? kto uwierzy w takie prymitywne zarzuty? 3 mln przy miliardowej sprzedaży Orlenu? Najpierw Olechnowicz teraz Krawiec - zabawa trwa, aby przykryć Srebrną.

 • bob_59

  Oceniono 50 razy 44

  Dokładni ci pisowscy audytorzy.
  Ciekawe, kiedy zajmą się rozliczaniem fundacji będącej wydmuszką i pralnią, a działającej pod tuż ich nosem pod nazwą Instytut im. Lecha Kaczyńskiego?

 • maks1956

  Oceniono 47 razy 39

  ciekawe kiedy zatrzymanie niejakiego prezesa Jarosława K. co wtedy będzie się działo w TVP ?

 • mini1418594831138konto

  Oceniono 33 razy 31

  obecny prezes Orlenu Obajtek może sobie zwizualizować swoją najbliższą przyszłość związaną ze sponsoringiem w F1

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX