Były szef Orlenu usłyszał zarzuty. W sprawie innego podejrzanego potrzebna opinia lekarza

Zatrzymane przez Centralne Biuro Antykorupcyjne trzy osoby z byłych władz PKN Orlen usłyszały zarzuty. W TVP Info minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro powiedział, że dotyczą one niegospodarności i narażenia spółki na straty sięgające kilku milionów złotych.

Zbigniew Ziobro dodał, że sprawa jest wielowątkowa. Śledztwo prowadzi łódzka prokuratura. Na polecenie prokuratury zatrzymano byłego prezesa PKN Orlen Jacka K. i dwóch byłych dyrektorów koncernu. Jacek K. stał na czele koncernu w latach 2008-2015. 

Trwa przesłuchanie drugiej osoby z byłego kierownictwa PKN Orlen. Były szef Orlenu - Jacek K. - został przesłuchany w Prokuraturze Regionalnej w Łodzi i złożył obszerne wyjaśnienia. 

Potrzebna opinia lekarska

Trzej mężczyźni są podejrzani o przestępstwa niegospodarności w wielkich rozmiarach. Jednak szczegółowe informacje o zarzutach i ewentualnych środkach zapobiegawczych będziemy mogli poznać dopiero po przesłuchaniu wszystkich trzech - powiedział rzecznik Prokuratury Regionalnej w Łodzi, Krzysztof Bukowiecki.

- Czynności nie zostały jeszcze zakończone, czekamy na zakończenie przesłuchań wszystkich trzech podejrzanych. Z uwagi na późną porę, prawdopodobnie czynności z trzecią osoba nie zostaną dziś przeprowadzone. Tym bardziej, że zaszła potrzeba zasięgnięcia opinii lekarza, co do możliwości uczestniczenia w czynnościach procesowych przez trzeciego podejrzanego - podkreślił Krzysztof Bukowiecki.

Zarzuty będą rozszerzone?

Niewykluczone, że zarzuty postawione podejrzanym zostaną poszerzone. - Niewątpliwie skala nieprawidłowości, jaka rysuje się po wstępnej analizie materiału dowodowego, może powodować konieczność rozszerzenia zarzutów lub rozszerzenie zakresu śledztwa. Postępowanie dotyczy kilku wątków i postawione dzisiaj zarzuty dotyczą jednego z tych wątków. O pozostałych na razie nie będziemy informować - zaznaczył Krzysztof Bukowiecki.

Więcej o:
Komentarze (63)
Były szef Orlenu usłyszał zarzuty. W sprawie innego podejrzanego potrzebna opinia lekarza
Zaloguj się
 • jack_flash

  Oceniono 21 razy 21

  Pownien byl nie placic faktur - "dal nam przyklad nasz Naczelnik, jak nie placic mamy"

 • rybka9915

  Oceniono 22 razy 20

  Ciekawe, czy tez oskarza Jacka K. za zle gospodarowanie i narazenie spolki na "duze" straty, bo administracja przeplacila za papier toaletowy po 5 groszy na rolce.
  A tak troche z innej beczki:
  - czy finansowanie przez obajtka imprez koscielnych, ktorych organizatorem jest rydzyk jest przestepstwem gospodarczym wg pisbolszewii czy tez nie?
  - czy finansowanie nagonki pisbolszewickiej na sady w Polsce poprzez placenie haraczu przez orlen na pisbolszewicka fundacje majaca "robic reklame dla polskich firm zagranica" jest przestepstwem gospodarczym, gdyz dzialalnosc polityczna nie moze byc finansowana przez przedmiot godpodarczy?

 • stachud

  Oceniono 20 razy 20

  PIS wcześniej czy później przegra - ale będzie czuję rzeź. Poza tymi, którymi trzeb będzie rozliczyć tak jak Glińskiego z 500mln albo Selina z 250mln to będą całe stada Obajtków i innych co dali albo na Rydzka albo na jakąś fundację bliżej nie określoną - to wszystko działanie na szkodę firmy. Zmieni się prokurator to wszystko da się udowodnić.

 • hamsterx

  Oceniono 18 razy 18

  Obecny prezes Orlenu przekazał 100 dużych baniek na zespól Kubicy
  też się w przyszłości może spodziewać zarzutów za niegospodarność

 • damtek

  Oceniono 19 razy 17

  Jacek Krawiec oskarżony o niegospodarność przez CBA gdyż zapłacił kilka faktur bez odesłania ich do sądu.
  Przedsiębiorco pamiętaj, zanim zapłacisz fakturę idź z wykonawcą do sądu.
  J. Kaczyński i spółka #Srebrna wytyczyli nowe krystaliczne standardy.
  W.Krawczyński/twitter

 • sprawazlewa

  Oceniono 17 razy 17

  "Ekspert" (kuzyn Prezesa Polski) stwierdził, że on by tą usługę zrobił taniej, więc "niezależny" prokurator zwietrzył, że coś może zrobić dla Prezesa "Zbaw Polskę" ( najlepiej łaskę tzn. laskę) i zrobił.

 • burn74

  Oceniono 16 razy 16

  A za "rozwój" stadniny koni w Janowie Jurgiel powinien dostać Orła Białego. Nie wiadomo dlaczego PAD jeszcze z tym zwleka.

 • biesczad1

  Oceniono 18 razy 16

  A reżimowa "dziennikarka" Anita G. już przed przesłuchaniem znała zarzut: "Jacek K. zapłacił za wystawioną fakturę" - jak on mógł?!?!?!

 • czechy11

  Oceniono 14 razy 14

  Jutro będzie prawdziwa afera kolejne taśmy oszusta dewelopera. Te pierdy panny Zbysi morderczyni Barbary Blidy mogasobie wsadzic PiSowscy w swoje złodziejskie d...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX