Agencja Wywiadu szuka pracowników. Wiemy, kto ma szansę i ile można zarobić

Agencja Wywiadu szuka specjalistów od "białego wywiadu", marketingowców, programistów, tłumaczy i wielu innych specjalistów. Nawet architektów.

Agencja Wywiadu, jedna z polskich służb specjalnych, poszukuje cywilnych pracowników - informuje "Rzeczpospolita". Pracę mogą znaleźć nie tylko specjaliści od "zbierania informacji ze źródeł jawnych" (tzw. biały wywiad). Na zatrudnienie mogą liczyć m.in. programiści, eksperci od sztucznej inteligencji, analizy i kontroli łączności, marketingu i wielu innych. 

Agencja Wywiadu rekrutuje cywilnych pracownikówAgencja Wywiadu rekrutuje cywilnych pracowników Fot. Agencja Wywiadu

W komunikacie przesłanym przez AW do "Rzeczpospolitej" czytamy, że "w aspekcie finansowym Agencja Wywiadu jawi się jako konkurencyjny pracodawca wśród instytucji administracji państwowej". Jest tak nie tylko ze względu na zarobki, ale możliwość odbywania szkoleń i podnoszenia kwalifikacji zawodowych. 

"Prawdopodobnie najciekawsza praca na rynku"

Przykładowo, jak sprawdziliśmy na stronie internetowej Agencji, programista aplikacji internetowych może liczyć na "prawdopodobnie najciekawszą pracę na rynku", konkurencyjne wynagrodzenie, szkolenia, możliwość nauki języków obcych, możliwość pracy w niepełnych rozmiarach godzin. Wśród wymogów znajduje się za to znajomość konkretnych języków programowania. 

Od architekta, państwowa służba oczekuje z kolei kierunkowego wykształcenia i pełnych uprawnień. Tłumacz języka z kolei musi już wykazać się "zdolnościami analitycznymi". 

Kandydaci do pracy w AW muszą cechować się nieskazitelną postawą moralną,  obywatelską i patriotyczną, mieć co najmniej średnie wykształcenie i określone kwalifikacje zawodowe oraz zdolność fizyczną. Praca odbywa się w warunkach  szczególnej dyscypliny służbowej. 

Ile można zarobić?

Specjaliści mogą w Agencji Wywiadu zarobić 5-7 tys. zł w zależności od stanowiska, wykształcenia i doświadczenia. Pensje osób zajmujących się informatyką mogą być wyższe, podobnie jest jednak na całym rynku pracy

Czytaj też: Rząd ma szykować ulgi dla pracujących. Nawet 1000 zł więcej w kieszeni. "Zapomnieliśmy o klasie średniej"

Agencja Wywiadu powstała w 2002 roku w wyniku rozwiązania Urzędu Ochrony Państwa. W wyniku likwidacji tej służby powstała też Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Szef AW podlega bezpośrednio premierowi. 

Więcej o:
Komentarze (153)
Agencja Wywiadu szuka pracowników. Wiemy, kto ma szansę i ile można zarobić
Zaloguj się
 • justas32

  Oceniono 64 razy 62

  Jako bonus, co 4 lata Twoje nazwisko będzie publikowane w internecie na liście agentów. Zapraszamy ....

 • justas32

  Oceniono 42 razy 40

  W Polskim Wywiadzie zarobisz 25 % więcej niż w Biedronce - naprawdę warto ... :-)

 • kroliklesny

  Oceniono 36 razy 34

  A potem oglosza wasze nazwiska konkurencji na pozarcie i pozbawia emerytur. Bo rzady sie zmieniaja, a Polska to nie Francja ani inne dzikie kraje, gdzie wladza sie zmienia, ale sluzby trwaja...

 • arnoldbuzdygan

  Oceniono 34 razy 28

  "Specjaliści mogą w Agencji Wywiadu zarobić 5-7 tys. zł w zależności od stanowiska"

  I to ma być atrakcyjne!?

  Ubaw po pachy.

 • c.t.k

  Oceniono 27 razy 27

  Wszystko cacy, tylko kto im zagwarantuje, że współpraca ze służbami"za Kaczyńskiego",będzie się wliczać do emerytury?. Większość z nich wy3.14erdolą przecież tuż po zmianie władzy

 • precz_z_komunia

  Oceniono 23 razy 23

  Tylko wstyd w papierach potem :-)
  Że się dla komuchów pracowało :-)
  I emeryturę też następna władza zabierze kolaborantom :-)

 • piotrzyk

  Oceniono 23 razy 23

  nieskazitelną postawą moralną, obywatelską i patriotyczną
  ...ale wobec którego kraju?

 • jo81

  Oceniono 22 razy 22

  IPN na wiekszy budzet niz ABW i AW razem wziete... pozatym Antek zaraz by wydrukowal wszystkie twoje dane

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX