Biedronka otwiera swój drugi outlet - w Gdańsku. Obniżki o kilkadziesiąt procent

Sieć sklepów dyskontowych Biedronka otworzyła właśnie outlet. Rabaty mają sięgać nawet 80 proc. To już drugi tego typu sklep sieci, pierwszy powstał rok temu w Poznaniu.

Eksperyment z ubiegłego roku chyba się udał, bo Biedronka postanowiła go poszerzyć. 14 lutego w Gdańsku przy ul Rakoczego ruszył drugi outlet - sklep z produktami w obniżonych cenach. Jak informuje sieć, w outlecie można kupić m.in. sprzęt AGD i RTV, kosmetyki, ubrania i chemię gospodarczą.

Biedronka rozwija pomysł z outletami

Z gazetki promocyjnej wynika, że większość produktów przeceniona jest o 20-40 proc., ale cytowany w komunikacie prasowym regionalny przedstawiciel Biedronki mówi, że rabaty mają sięgać nawet 80 proc. Gdański outlet ma 780 m2 powierzchni sprzedaży, będzie otwarty w godzinach 9:00-19:00 od poniedziałku do soboty, a w handlowe niedziele od 9:00 do 16:00.

Swój pierwszy outlet Biedronka otworzyła w Poznaniu latem ubiegłego roku. Sieć podaje, że przez pierwsze trzy tygodnie działalności tego sklepu zakupy zrobiło w nim 14 tys. klientów, którzy wydali średnio po 60 zł. Najwyższa jednorazowa kwota zakupów wyniosła ponad 24 tys. zł.

Rośnie sprzedaż Biedronki

Biedronka ma 2900 sklepów, należy do portugalskiej grupy Jeronimo Martins. W 2018 roku sprzedaż polskiej sieci wzrosła mimo zakazu handlu w niedziele. Sięgnęła blisko 11,7 mld euro, co oznacza wzrost o 5,6 proc. rok do roku. Liczona w złotych sprzedaż w ubiegłym roku wzrosła jeszcze mocniej, o 5,8 proc. Sprzedaż w sklepach porównywalnych (czyli takich, które działały w niezmienionej formie przez dwa porównywane lata, z ang. LFL - like for like) zwiększyła się o 2,7 proc.

Więcej o:
Komentarze (24)
Biedronka otwiera swój drugi outlet. Obniżki o kilkadziesiąt procent
Zaloguj się
 • zartiepl

  Oceniono 6 razy 4

  Wcześniej nazywało się to "Towaroteka" i było ich osiem. Bywałem w jednym z tych sklepów, 95 % sklepu zawalone było absolutnie niesprzedawalnym szmelcem, ale spośród pozostałych 5 % towaru czasem można było coś wybrać. Trzeba było jednak bardzo uważać, bo co ciekawsze rzeczy wcale nie miały obniżonych cen - dotyczyło to przede wszystkim narzędzi i elektronarzędzi.

 • smarekdarek

  Oceniono 1 raz 1

  Radom czeka ;)

 • dvla

  Oceniono 8 razy 0

  nawet śmieci sprzedadzą, Jeronimo Martins Polska ma głowę do interesu i nosa na Januszy i Grażyny

 • totus.tytus

  Oceniono 8 razy 0

  A żywność używaną też będzie można tam kupić? Tzw. "second mouth", na przykład nadgryzione bułki, wafelki czy inne produkty żywnościowe. Przy śmietnikach coraz większa konkurencja, panie premierze, jeśli pan nie wie, to warto się przejść incognito po osiedlach, gdzie starzy ludzie (i nie tylko starzy) już niemal walczą o wyrzucone jedzenie nadające się jeszcze do spożycia.

 • soap2

  Oceniono 3 razy -1

  Promo na wołowinę?

 • spamboy

  Oceniono 3 razy -3

  Wch od ząc do doty chcz asowych biedron, by łem zaw sze przeko nany (po jak ości i spos obie eksp ozycji), że są to out lety... To mo żna jesz cze coś bar dziej wy przed ażo wego po cis nąć klien towi?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX