Areszt warunkowy dla byłego prezesa Orlenu Jacka K. Kaucja ustalona na 1 mln zł

Zatrzymany w ubiegłym tygodniu były prezes państwowej spółki PKN Orlen, ma zostać tymczasowo aresztowany. Areszt jest warunkowy, co oznacza, że Jacek K. może wyjść na wolność, jeśli zapłaci kaucję.

Wnioski o tymczasowy areszt dla byłego prezesa i dwóch dyrektorów w PKN Orlen skierowała do sądu Prokuratura Regionalna w Łodzi. Zarzuca im niegospodarność wielkich rozmiarów, Jacek K. usłyszał poza tym zarzut braku nadzoru nad rozliczeniami w spółce. Cała trójka złożyła wyjaśnienia i nie przyznała się do winy.

Areszt warunkowy dla byłego prezesa Orlenu

W czwartek wieczorem prokuratura poinformowała, że zdecydowała o warunkowym areszcie dla Jacka K. Areszt ten może zostać uchylony, jeśli były prezes PKN Orlen wpłaci 1 mln zł kaucji.

Czas na wpłacenie kaucji mija 21 lutego. Inny z zatrzymanych, Michał S. by nie trafić do aresztu musi wpłacić 100 tys. zł poręczenia, trzeci, Leszek K., nie został aresztowany - podaje polskieradio24.pl.

Czytaj też: Były prezes Orlenu zatrzymany. Janusz Steinhoff: "To przypomina najgorsze okresy w historii naszego kraju"

"Niegospodarność wielkich rozmiarów"

Zarzut "niegospodarności wielkich rozmiarów" dotyczy szkody w wysokości ponad 3,4 mln zł. Chodzi o organizację w 2014 roku na Stadionie Narodowym w Warszawie imprezy Verva Street Racing i kwestię związane z prawidłowością rozliczenia kwot należnych za bilety. Jacek K. był prezesem PKN Orlen w latach 2008-2015. Wraz z dwoma byłymi dyrektorami w spółce został zatrzymany przez CBA we wtorek 12 lutego.

Więcej o:
Komentarze (8)
Areszt warunkowy dla byłego prezesa Orlenu Jacka K. Kaucja ustalona na 1 mln zł
Zaloguj się
 • oszrany

  Oceniono 11 razy 5

  A jaka kaucję wyznaczył sąd dla prezesa KNF ? Czyżby podwójne standardy ?

 • erte2

  Oceniono 12 razy 4

  I znowu pisia prokuratura w akcji. Każdemu prezesowi dużej państwowej spółki można przedstawić "zarzut niegospodarności" bo operuje się tam dużymi pieniędzmi, a jak mówi przysłowie - "jeśli się chce psa uderzyć to zawsze kij się znajdzie", lub też, jak mawiał idol ziobry czy kamińskiego Dzierżyński Feliks - "dajcie mi człowieka, a ja już znajdę odpowiedni paragraf.

 • stalowy_jez

  Oceniono 2 razy 2

  kazdy wsadzony przez partie do spolki skarbu dranstwa powinien z urzedu odsiedziec 10 lat po zakonczeniu dojenia.

 • mirek76pl

  Oceniono 3 razy 1

  Niegospodarność Jacka K. polegała na tym, że organizując trak dużą imprezę jak Verwa Street Racing nie zadbał o to, aby wręczyć kopertę z odpowiednią sumą właściwemu księdzu.

 • ciammajdan

  Oceniono 6 razy 0

  Osiecki z Getback wpłacił 108 mln kaucji to dlaczego od Krawiec tylko milion ? To są zaledwie jego półroczne zarobki z PKN'u uważam że to niebywały porażający skandal i Kurski powinien na czerwono na głównej się do tego odnieść.

 • frogman

  Oceniono 1 raz -1

  jak skończą się"rządy" pi$u, to przecież te wszystkie obaytki i inne prezesy nie wyjdą z prokuratury

 • hotin

  Oceniono 9 razy -3

  Co to za niegospodarność rzędu 3,4 miliona,jak dla stałych czytelników GW docierają tylko uchybienia w spółce ,,Srebrna".Prawda czy fałsz?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX