Tylko 20 tys. szczęśliwców rozliczyło "Twój e-PIT". Rewolucja jest na razie wtopą

Miliony Polaków powinny mieć od dziś możliwość do rozliczenia swojego zeznania PIT w dosłownie kilka kliknięć. Na razie zrobiło to ledwie 20 tys. osób. "Ledwie" - bo sądząc po tym, że serwery padły i do systemu bardzo trudno jest się dostać, chciałoby to zrobić wiele więcej osób.

"Twój e-PIT. Nowa jakość w rozliczeniu podatku" - chwaliło jeszcze wczoraj nową usługę wstępnie wypełnionego rozliczenia PIT Ministerstwo Finansów. Została ona uruchomiona o północy w nocy z 14 na 15 lutego.

Niestety, dla bardzo wielu osób ta "nowa jakość" wygląda tak jak poniżej. Zainteresowani nie są w stanie przyjrzeć się swoim zeznaniom (nie mówiąc już o ich zaakceptowaniu), bo ministerstwu padły serwery.

.. .

.. .

Ewentualnie, jeśli ktoś ma trochę więcej szczęścia, po kilkunastu minutach oczekiwania na "pobranie dokumentów" (i przedłużaniu sesji, aby nie wygasła automatycznie) zastanie taki widok.

.. .

Czytaj też: Rewolucja w podatkach zawiesiła rządową stronę. System, w którym można sprawdzić PIT, nie działa

Jak powiedział przed 11 Informacyjnej Agencji Radiowej rzecznik prasowy Ministerstwa Finansów, Paweł Jurek, w usłudze podatek rozliczyło 13,5 tys. osób. Po godzinie od tej depeszy informował już o 20 tys. wypełnionych zeznań.

Nadal problem z logowaniem ma bardzo wiele osób (o czym nie omieszkują informować w mediach społecznościowych). Wydaje się, że liczbę rozliczonych PIT-ów windują raczej zeznania z nocy czy bardzo wczesnych godzin porannych, gdy serwery jeszcze dawały sobie radę z ruchem. Z własnego doświadczenia wiem, że około 1.30 w nocy system działał szybko, bez zarzutu.

Paweł Jurek z Ministerstwa Finansów przyznał w rozmowie z IAR, że zainteresowanie usługą "Twój e-PIT" jest bardzo duże. Przyznał, że może z tego powodu dochodzić do problemów z logowaniem. Resort uruchomił już dodatkowe serwery, a jeśli będzie taka potrzeba, to zostaną uruchomione kolejne. Wygląda na to, że jest potrzeba kolejnych serwerów. Wielu kolejnych serwerów...

Chociaż z drugiej strony, gdyby uznać, że miarą sukcesu danej usługi jest to, czy z powodu zainteresowania nią padają serwery - Ministerstwu Finansów należą się brawa za "Twój e-PIT". To w gruncie rzeczy będzie bardzo dobre, przydatne, wręcz rewolucyjne narzędzie. Powiedziałbym wręcz - podatkowy "gamechanger". O ile tylko uda się z niego skorzystać.

Czytaj też: Od dziś miliony Polaków mogą zapomnieć o zeznaniu PIT. Ale lepiej się nim zainteresować

Więcej o:
Komentarze (139)
Dotąd tylko 20 tys. szczęśliwców rozliczyło "Twój e-PIT". Świetna rewolucja okazuje się na razie wtopą
Zaloguj się
 • wagadudu

  Oceniono 31 razy 27

  Resort Finansów nie spodziewał się, że tylu jest podatników w Polsce. Według danych GUS, który ostatnio lubi naginać rzeczywistość do potrzeb partii, szacował ich na jakieś 2-3 tysiące.

 • janjan101

  Oceniono 27 razy 25

  Synowa sprzątaczki, brata, wujka, stryjenki, babki prezesa pomyliła się trochę w obliczeniach dla resortu finansów, chociaż jest wysoko wykwalifikowana katechetką.

 • kl003

  Oceniono 14 razy 10

  No straszne. Umrzemy wszyscy. Macie czas do 30 kwietnia.

 • krzywelustro

  Oceniono 13 razy 9

  "Мы хотели как лучше, а получилось как всегда." (Chcieliśmy jak najlepiej, a wyszło jak zwykle)
  Wiktor Stiepanowicz Czernomyrdin, premier Rosji w latach 1992–1998; wypowiedź z 1993 r.

 • niekandydujacy_niepolityk

  Oceniono 10 razy 8

  Czyli polskiej tradycji stało się zadość...
  Chcieli dobrze, a wyszło jak zwykle...
  Ale zaczynam rozumieć, że moje marzenie, by móc kupować bilety na pociągi w relacji Polska - Republika Czeska przez internet (normalna praktyka w CZ od lat), ponadto bez konieczności ich drukowania na papierze formatu A4 to marzenia ściętej głowy, albowiem nas to przerasta, a powszechny NIEDASIZM króluje nam wszędzie.

 • anitani

  Oceniono 13 razy 7

  Uruchomili cytuję 6 serwerów, gratulacje dla szpeniów od IT. I nie mam na myśli cyfry 6 a słowo uruchomili.

 • ziggybam

  Oceniono 10 razy 6

  Już nie wiem kto bardziej naiwny - ci, którzy przygotowywali te serwery, czy ci którzy się dziś logowali sądząc, że coś takiego będzie działać sprawnie pierwszego dnia...

 • kl003

  Oceniono 9 razy 5

  GW znowu kłamie. Rewolucja okazała się sukcesem i przeszła najśmielsze oczekiwania, że aż trzeba było dostawić nowe serwery.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX