Janusz Kaczmarek: zatrzymanie byłego prezesa Lotosu mogło być przestępstwem

- Zachowanie organów ścigania było nienaturalne, a sytuacja, w której postawiono zarzuty niezrozumiała - tak sprawę zatrzymania byłego prezesa Lotosu komentował Jacek Kaczmarek, pełnomocnik Pawła Olechnowicza.

W rozmowie z Łukaszem Kijkiem Jacek Kaczmarek, były prokurator krajowy i były minister spraw wewnętrznych i administracji, mówił o ujawnionych przez "Gazetę Wyborczą" zeznaniach Geralda Birgfellnera ws. spółki Srebrna.

Odniósł się też do zatrzymania przez CBA byłego prezesa Lotosu, do którego doszło pod koniec stycznia. Sąd nie zgodził się na zatrzymanie Pawła Olechnowicza, nie zastosował też żadnych innych środków zapobiegawczych. Jacek Kaczmarek już wtedy zapowiedział zaskarżenie decyzji o aresztowaniu.

Teraz dodaje, że mogło nawet dojść do popełnienia przestępstwa.

- Jeżeli prawdą jest wypowiedź byłego premiera Kazimierza Marcinkiewicza, że chodziło o przykrycie poprzez zatrzymanie prezesa Pawła Olechnowicza sprawy związanej z taśmami, to dochodzilibyśmy do sytuacji, w której ktoś moim zdaniem dopuściłby się przestępstwa - powiedział w Gazeta.pl Janusz Kaczmarek.

Więcej o:
Komentarze (40)
Janusz Kaczmarek: zatrzymanie byłego prezesa Lotosu mogło być przestępstwem
Zaloguj się
 • gerardpolak2

  Oceniono 33 razy 29

  czy pisowcy uważają że społeczeństwo to banda idiotów........... czy może sami są idiotami........ pytanie co gorsze?

 • bigslav007

  Oceniono 25 razy 21

  Welcome to Banana Republic!

 • dyskootantka

  Oceniono 26 razy 18

  Poprawcie w artykule imię, ten prawnik nazywa się JANUSZ Kaczmarek, nie Jacek.
  Dobry prawnik, który był ministrem u Kaczyńskiego za poprzednich rządów PiS, ale że znał się na swojej robocie i nie był posłuszny, to zaczęły się prowokacje i podsłuchy. Dał sobie radę, podobnie jak Giertych, a że zna kaczystów od podszewki to często podejmuje się obrony oskarżanych przez nich ludzi.

 • robroy987

  Oceniono 14 razy 10

  mysle ze ktos kiedys ujawni takie rozmowy. np ‘musimy teraz aresztowac kogos z PO - w odwecie za ujawnienie tasm. -tak dziala mafia i sluzby... tu nie chodzi o glupia zemste - to jest OSTRZEZENIE

 • ekonomiaglupcze

  Oceniono 13 razy 9

  Ależ tak właście doradziły pisowi najlepsze agencjie PR z USA i Izraela.
  Co ciekawe to nie żart i rzeczywiście zaraz po taśmach była telekonferencja z agencjami

 • czechy11

  Oceniono 9 razy 5

  Na jesień wszystkich tych podpisujących te dęte nakazy aresztowania służące przykrywaniu afer PiS które stanowią bić innego jak torturę w stosunku do ludzi trzeba bedxie bardxo micno prześwietlić i postawić im za to zarzuty karne. Jest to przestępcze nadużycie władzy. Dodatkowo należy od nich zażądać odszkodowań osobistych które doprowadza ich do ruiny finansowej.

 • realistas

  Oceniono 8 razy 4

  PiS to jednak organizacja przestępcza.

 • woks-66

  Oceniono 8 razy 4

  I co im zrobicie? Nic bo tzw suweren znów na nich zagłosuje

 • kingsizemax

  Oceniono 1 raz 1

  Niestety.
  To pierwsze!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX