Gadu-Gadu powraca. Nowy design, nowe funkcje. To będzie polski Tinder?

Komunikator GG, dawniej Gadu-Gadu, przygotowuje się do ponownej ekspansji na polskim rynku. Wśród nowości jest m.in. możliwość poznawania nowych ludzi dzięki opcji losowania rozmówcy.

To ma być nowe otwarcie GG w Polsce - kultowy kilkanaście lat temu komunikator ma zyskać nowe życie. Taki jest plan firmy England.pl, która od roku jest właścicielem GG. 

"Użytkowników aplikacji GG czekają liczne udogodnienia i odświeżony layout" - zapowiadają właściciele komunikatora. Co to konkretnie oznacza?

Chcemy inspirować ludzi do nawiązywania nowych znajomości - ułatwia to funkcja losowania kontaktu

- mówi Agnieszka Remus, współwłaścicielka England.pl. W aplikacji wprowadzono też nowe dodatki do tekstu, m.in. gify. Możliwe jest także wysyłanie zdjęć.

GG to wygodne narzędzie do porozumiewania się w każdej sytuacji - zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. A także - do czego przykładamy bardzo dużą wagę - narzędzie bezpieczne. Rozmowy są szyfrowane i nikt poza samymi rozmówcami nie ma do nich wglądu 

- mówi też Agnieszka Remus.

W mediach społecznościowych planowana jest kampania wizerunkowa pod hasłem #poGGadajmy. Opublikowany został już pierwszy film promujący aplikację. Opinie o nim są różne, oceńcie go sami.

 

Przejęcie rok temu

GG zostało przejęte rok temu od Xevin Consulting Limited przez koszalińską firmę England.pl, zajmująca się szybkimi przelewami. Kwota transakcji nie jest znana, ale mogła opiewać na miliony złotych.

Po przejęciu GG informowano, że transakcja jest elementem długofalowej strategii biznesowej firmy, która ma umożliwić wykorzystanie komunikatora również na potrzeby wdrożenia innowacyjnych usług fintech.

Możliwości są ograniczone tylko wyobraźnią. Wyobrażamy sobie, że oprócz tradycyjnej komunikacji Gadu-Gadu może posłużyć np. do: dokonywania płatności między użytkownikami (w tym także tych za granicą), dzielenia się kosztami między użytkownikami, wzajemnych pożyczek, crowdfundingu, usługi inicjowania płatności określonym w PSD II, może oferować usługę czatu dla firm, itd., itp.

- pisał po przejęciu w komentarzu dla next.gazeta.pl Romuald Remus, wiceprezes England.pl. 

Więcej o:
Komentarze (31)
Gadu-Gadu powraca. Nowy design, nowe funkcje. To będzie polski Tinder?
Zaloguj się
 • gaz-wegaz

  Oceniono 17 razy 17

  Wskrzeszanie trupa.
  Właściciel też ma kiepskie perspektywy od czasu powstania firmy na literę R

 • xzyzzy

  Oceniono 11 razy 11

  "Możliwe jest także wysyłanie zdjęć" - i tutaj konkurencja wysiada.

 • true_lysander

  Oceniono 13 razy 11

  Ciekawe funkcje, natomiast zapewne pozostanie reklama wyskakująca na pół ekranu przy uruchomieniu i 2 GB pamięci RAM zużywane na prace programu, o wydłużeniu uruchamiania komputera o minutę nie wspomnę.

 • nitro2012

  Oceniono 9 razy 7

  wskrzeszanie trupa

  nie dziękuję, mam od tego Messengera, emaile, itd.

 • gregsxf

  Oceniono 6 razy 6

  przecież losować można od conajmniej kilku lat😂 wiec co to za nowość, zajmijcie się lepiej optymalizacja na iOS bo w tej chwili jest dramat

 • chordad

  Oceniono 6 razy 6

  czyli Gadu-Gadu zmieni się w Go-Go ;)

 • kotek_miaumiau

  Oceniono 5 razy 5

  Nasza Klasa też próbowała !
  Naśladując Facebooka - wprowadzili jakiegoś śledzia czy karalucha ...
  Efekt żałosny, to ich dobiło !
  Z nowym GG będzie dokładnie tak samo.
  Absurd

 • titus_fox

  Oceniono 7 razy 5

  strasznie mi z tego powodu wszystko jedno.

 • robson-67

  Oceniono 5 razy 5

  O czym tutaj mowa? Możliwość wysyłania zdjęć i innych plików jest od zawsze. A możliwość losowania rozmówców od kilku lat. Więc o co chodzi w tym artykule?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX