Ugoda firmy Radosława Majdana z Domem Mody Chanel. Zniszczą opakowania i reklamy swoich perfum

Zajmująca się dystrybucją kosmetyków oraz działalnością szkoleniową firma Vabun, której udziałowcem jest były piłkarz Radosław Majdan, poinformowała o zawarciu ugody z Domem Mody Chanel w sprawie wycofania ze sprzedaży perfum Vabun for Lady No.5.

Chodzi informację z listopada ubiegłego roku, kiedy to kancelaria prawna obsługująca Chanel przesłała notowanej na giełdzie w Warszawie Vabum SA pismo "dotyczące sprzedaży oraz zastrzeżeń co do wyglądu i nazewnictwa jej produktu - perfum damskich Vabun for Lady No.5. 

Kancelaria wskazywała w nim na wysokie prawdopodobieństwo, "że używanie spornego oznaczenia 'No.5' doprowadzi do konfuzji. Wywoła wśród klientów przekonanie, że produkty spółki Vabun pod spornym oznaczeniem No.5 są produktami marki Chanel lub w jakiś sposób powiązane z Chanel". Firmę, której prezesem jest Radosław Majdan wezwano wtedy m.in. do zaprzestania sprzedaży produktów zawierających sporne oznaczenie. 

Teraz spółka Majdana poinformowała, że spór został rozwiązany polubownie - Vabun "zaprzestał sprzedaży perfum Vabun for Lady No.5".  
 
- Jednocześnie zarząd spółki informuje, że zobowiązał się do zniszczenia kartonowych opakowań spornych perfum oraz wszelkich materiałów reklamowych i promocyjnych dotyczących tego produktu. Po usunięciu oznaczenia No.5 z butelek spornych perfum będą one mogły być ponownie wprowadzone do obrotu gospodarczego - czytamy w komunikacie.  
 
Ugoda ma zastosowanie na całym świecie. 

Vabum na giełdzie

Spółka Vabun zajmuje się sprzedażą kosmetyków i perfum pod marką m.in. RM Vabun, prowadzi także szkolenia medialne. Powstała w 2015 r. jako efekt współpracy Radosława Majdana z inwestorem Robertem Krassowskim. Aktualnie Majdan ma 32,75 proc. akcji Vabun, 49,90 proc. udziałów należy do MBF Group, zarządzanej przez Krassowskiego. 

Od połowy ubiegłego roku firma jest notowana na warszawskiej giełdzie, na rynbku małych spółek spółek NewConnect. Wczoraj za jej akcje płacono 2,48 zł. 

Więcej o:
Komentarze (107)
Ugoda firmy Radosława Majdana z Domem Mody Chanel. Zniszczą opakowania i reklamy swoich perfum
Zaloguj się
 • czemublokujecie_mikonto

  Oceniono 58 razy 52

  To jest niepojęte, śmierdzioszki takiej firmy to jeden z większych obciachów a jednak znalazły się klientki kupujące takie coś :P Na dodatek w sieci pytają jedne drugich czy takie perfumy Majdana czy innej Rożenkowej ktoś ma do sprzedania :P Ja tego nie pojmuję! To chyba wpływ ogłupiający telewizji i tych wszystkich programów telewizyjnych dla debili, które Ciemny Lud ogląda i kupuje, a potem się dziwić, że sondaże wyborcze nie dość że zmanipulowane to pokazują, że ludzie chcą szambo zamiast reform. Bolandia to porażka totalna!

 • algreg

  Oceniono 34 razy 30

  Zastanawiające jak bardzo gawiedź jest podatna na żenujący marketing i połyka to bezmyślnie kupując coś takiego jak to badziewie z NR 5 . Wobec tego nie dziwi już ,że na piss te 30 % suwerena głosuje. Są to oglądacze dennych seriali typu" lady spod lady" i czytacze czegoś w rodzaju "życie w Madrycie" .

 • marcines007

  Oceniono 25 razy 25

  A ja myślałem, że to chanel zniszczy opakowania i reklamy perfum... dziwne...

 • stefan8881

  Oceniono 24 razy 18

  teraz Majdanisko wyciera napisy z butelek tłustymi włosami fuj

 • rascal76

  Oceniono 15 razy 15

  Niech lepiej zaczeski sprzedaje. Przynajmniej będzie bardziej biegły w tym temacie.

 • elenem

  Oceniono 19 razy 15

  Jaka ugoda? dostali po nosie i tyle. Mają wycofać perfumy pod ta nazwą.
  Chyba nie myśleli że wygrają z potentatem. Nie wolno podszywać się pod znane marki, to oczywiste.

 • kater-11

  Oceniono 27 razy 15

  Co to za firma RM ? kto to ten Majdan ? to jakiś Ukrainiec robiący interesy w Polsce ?
  Może chodzi o sprzedaż alkoholu ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX